ДЪЛГОСРОЧНО: Уникализиране на WP

BullBlogger

New Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Честно казано не знам как да го нарека - това не е дизайн а просто "пипване" на набор от теми.

1. Избиране на тема от wordpress.org. Само от там. След набирането на 15-20 теми няма пречка да се използват само те и от време на време да се добавя нова
2. Темата трябва да минава без грешки теста на плъгина http://wordpress.org/extend/plugins/theme-check/

3. Обработка на темата - Изпращам ви ниша за сайта
а) Header създава се просто изображение, което да се асоциира с нишата (задължително) Пояснения: говорим за "просто изображение", а не за връх в уеб дизайна. Все пак не е нужно да го правите на MS Paint.
б) Background (в зависимост от темата т.е. не е задължително но е препоръчително) - добавя се изображение за фон, texture или се сменя цвета на фона
в) Footer - премахват се всички линкове и се заменят с код, който ще ви бъде предоставен
г) Детайли - само в случай, че се налага се преработват графични детайли по темата (само в случай на видими детайли, които не могат да се асоциират с нишата)
д) index.php - вмъква се кода за плъгина http://wordpress.org/extend/plugins/slideshow-gallery-pro/

4. Примерни рекламни банери. Целта на банерите е само да визуализират позицията на рекламата т.е. може да се използва едно и също изображение и различен текст или еднакъв текст и различни изображения. Няма пречка изображенията да са на бял фон т.е. не се изисква някаква специална обработка на банерите а просто комбинация на изображение и текст. Банер от този тип е напълно удовлетворителен - някакво изображение свързано с нишата, някакъв фон и две три думи текст и съответно разликата в банерите е размер и използвано изображение и/или текст и/или фон
а) три броя еднотипни (със смяна само в текста или изображението) 300*300 (може да се използва изображението от хедъра, като просто се променя текста)
б) три броя еднотипни (със смяна само в текста или изображението) 468*90 (може да се използва изображението от хедъра, като просто се променя текста)
в) Един брой небостъргач с използване на изображение от предните банери или от хедъра - 160*900

За изпращане:
архив с всички изброени изображения
архив с всички редактирани файлове в темата

Обем работа:
1. В началото можете да очаквате по около три до пет задания седмично след това бройката ще се увеличи

Начини на плащане
1. Банкова сметка
2. Пощенски запис
3. epay.bg
Пейпал не е алтернатива! Получавате плащане след натрупване на минимална сума от 50 лв

Изисквания и необходими умения:
1. Опит с Wordpress
2. Опит с графична програма без особено значение каква (моля приложете образци)
3. Постоянство и желание за дългосрочна работа, вярвам, че репутацията ми в този форум е достатъчна гаранция за да сте наясно, че няма вечно да ви оставя да гниете на тази позиция. Не, нямам намерение да ви отърва от тази работа - просто ще ви осигуря още и далеч по-разнообразна, естествено срещу допълнително заплащане.

Моля, преди да пуснете оферта преценете добре обема на работата и дългосрочния ангажимент. Горещо Ви препоръчвам да инсталиране една пробна тема на свой домейн или на локалния хост и да преминете всички стъпки. Не е необходимо да ми изпращате обработената тема - не искам някой да остане с впечатление, че искам да се сдобия с безплатни обработени теми.

Пощата ми е претъпкана с непрочетени съобщения, така че няма да се разсърдя ако пускате уведомление в темата или пратите офертата си дирекно на мейл bullblogger at gmail dot com

Тази обява по един или друг начин е пусната на още няколко места, но без да звучи дискриминационно предпочитам работа с български гражданин.

Благодаря за вниманието!
 
От: ДЪЛГОСРОЧНО: Уникализиране на WP

Имате E-mail :)
 
От: ДЪЛГОСРОЧНО: Уникализиране на WP

Получих няколко доста смислени въпроса относно заданието, за това допълвам със следното пояснение:

Работата може да се раздели на два етапа, като можете да изпратите оферти за двата етапа поотделно

Еднократно
1. избират се 15-20 теми готови от wordpress.org
2. тестват се с плъгина
3. еднократно във всяка тема се вмъква кода за слайдшоуто в индекса
4. еднократно във всяка тема се махат всички външни линкове от футъра и се вмъква един ред код, който вади последните 20 публикации от архива
5. Ако избраната тема има детайли, които не биха били подходящи за друга ниша (например булетите са оформени като кексчета - съжалявам не мога да намеря конкретния пример) просто се променят с неутрални изображения или при всяко задание се оформят според нишата (действително се предпочита първия вариант - неутрални изображения

За всяко задание
1. Прави се нов хедър. Действително прост, например в twentyten изображението по подразбиране се заменя с изображение, което се асоциира с нишата. В общи линии изображението или трябва да се изреже (в много случаи самата тема има такава опция) или да се комбинират едно или повече изображения на подходящ фон (дори бял). Няма пречка да се използват изображения от интернет (без права, да знам) стига на тях да няма лого, търговска марка, знак за запазени права или воден знак
2. Правят се прости банери - съчетание на изображение и текст като единственото изискване е да има някаква (фон, изображение, текст) разлика между банерите. Функцията на банерите е просто да визуализират къде ще се появи рекламата - те няма да се използват за реклама (вместо да използвам голям грозен жълт правоъгълник с номера искам зелена ябълка на бял фон с надпис weight loss). Банерите са следните
- 300*300 - 3 броя (минимална разлика - необходимо е да се забелязва при ротация)
- 468* {60-90} - 3 броя (минимална разлика необходимо е да се забелязва при ротация)
- един небостъргач с ширина 160*{600-800}
3. Бекграунд - препоръчително е да се променя бекграунда при всяко задание като промяната се изразява в едно от следните - промяна на фоновия цвят, промяна на фоновото изображение (горен ляв или десен ъгъл сливащо се с бекраунда надолу без повторение - не при всички теми е възможно), промяна на текстурата (tile на подходящо фоново изображение)
4. Прави се архив с изображенията и евентуално с променените файлове в темата ако това е първата и употреба

За да стане съвсем ясно колко е просто заданието:
1. Аз не съм дизайнер
2. Не съм кодер

Обработвам изображенията с Корел - за напълно нова (необработена) тема, цялата операция по двата етапа ми отнема около час, час и половина​

След еднократния етап предполагам, че "дизайнерската" част ще отнема максимум час - ако не се съберете в максимум час значи надминавате очакваното ниво на работата.
 
Последно редактирано:

Горе