Дайте идея как да направя това.

dertre

Well-Known Member
Имам 2 хостинг плана в момента. Идеята която искам да направя е когато единия хостинг падне (99.9% ъптайм е таратанци) да преминава към другия хостинг план. Сайта е качен и на двата хостинга. Сайта е чист html + един пхп скрипт са мейлинг (него съм си го нагласил и на двата хостинга си работи). Как да направя така, че ако падне единия хостинг, докато е down, сайта да се пренасочва към втория.
 
От: Дайте идея как да направя това.

zoneedit.com за http/dns failover (всъщност почти всяка фирма трябва да има premium DNS)
rsync за sync на статичното съдържание веднъж на няколко минути/часа/дни
redundant бази или rsync отново

Принципно е възможно, но зависи какви пари си готов да дадеш и какво искаш да постигнеш.
 
Последно редактирано:
От: Дайте идея как да направя това.

ако домейна ти е в татенцето, пробвай да попълниш 4-те днс-а: ХОСТ1_ДНС1, ХОСТ2_ДНС1, ХОСТ1_ДНС2, ХОСТ2_ДНС2
 
От: Дайте идея как да направя това.

Има и още няколко варианта. Например ако сървърите са VPS или Dedicated или имаш пълен достъп до тях.

Конфигурираш ги като load balance (cluster). Трети сървър конфигурираш като reverse proxy и го свързваш с останалите. Ако сървър едно падне, reverse proxy-то препраща всички заявки към сървър две.

П.П. - скоро ще пусна една статия как става, в момент над това работя.
 
От: Дайте идея как да направя това.

Това с ДНС-ите не върши работа. Пробвах да добавя 4 ДНС-а като 2 са на единия хостинг и 2 на другия. Отваря ми сайта само от ДНС на втория. Съмнявам се, че ако падне ще премине към първия.
 
От: Дайте идея как да направя това.

Това с ДНС-ите не върши работа. Пробвах да добавя 4 ДНС-а като 2 са на единия хостинг и 2 на другия. Отваря ми сайта само от ДНС на втория. Съмнявам се, че ако падне ще премине към първия.

Ами пробвай да симулираш неактивен хост за теста. Би трябвало да стане, понеже точно това е идеята на задължителните поне 2 ДНС сървъра - ако единия ДНС е долу, да се ползва другия.
 

Горе