Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Относно персонала, да тези които ти подписват договора, те работят на процент срещу продажба и ще ти кажат каквото искаш да чуеш, само и само да подпишеш, това че не си чел е кофти, сега го прочети и виж къде са го нарушили и ги лепвай хич не ги жали, а относно съпорта, в тази криза всеки си намира работа с връзки не със знания, нормално е да е мега некомпетентен, макар че на мтел по малките градове можеш със сълзи да се забавляваш с некомпетентноста им.............въпроса е да имаш здрави нерви :)
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Относно персонала, да тези които ти подписват договора, те работят на процент срещу продажба и ще ти кажат каквото искаш да чуеш, само и само да подпишеш, това че не си чел е кофти, сега го прочети и виж къде са го нарушили и ги лепвай хич не ги жали, а относно съпорта, в тази криза всеки си намира работа с връзки не със знания, нормално е да е мега некомпетентен, макар че на мтел по малките градове можеш със сълзи да се забавляваш с некомпетентноста им.............въпроса е да имаш здрави нерви :)

Хора, моля ви не с такива обобщения. Ако вие сте попадали на некомпетентен служител, то той е 1 от 1 000 до 2000те, които също работят в даден оператор и не е показателен за нивото на всички. Подобни неща най-малкото не са коректни. Същото е тук да видя някой, който пробва да мами и да заявя, че тоя форум са измекяри.
Може би е по-лесно за възприемане ако се каже "работят на процент", но и това не е така. Както във всеки бизнес с повече служители, визирам търговски направление, и в телекомите си има бонус схема и твърда заплата. И ако мислите, че постигането на цели е на всяка цена и изключително лесно - грешите. Да, може и има магазини, в които спестяват част от истината, но никой здравомислещ не би го правил, защото това ще му донесе само негативи следващият месец - не само скандали, загубено време в спорове и пропуснати продажби занимавайки се с нерваци, които в голямата си част не са си и прочели договорите, но и защото има заложени нива на отказите спрямо активациите. Това ще рече, че ако се мине нивото на отказали се от новоабонираните, то бонус няма. Тук сте все предприемачи и търговци - хайде кажете ми ще си рискувате ли печалбата, ако знаете, че лъжейки ще я загубите гарантирано, което превръща усилията ви да продадете в кръгла нула?
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Донякъде ги оправдавам, защото всеки гледа да оцелее някак... Например в Глобул (говоря за малък град) се осигуряват на 350лв служителите и си длъжен като някой просяк да привикваш хората и да измислиш начин да ги накараш да подпишат договор. Има си определен лимит и ако не го изпълни служителя - Дим да го няма! Та общо взето вината не винаги е в служителя... А това за некомпетентността - ми много ясно, че повечето са такива, кой компетентен в дадена област (примерно IT специалист) ще се хване да бачка на място при такава заплата и такива условия?!? Затова проблема не е във връзкарството, а в заплащането (поне според мен). Що примерно в Телерик не наемат някой некадърен, щото е с връзки... :D :D
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Донякъде ги оправдавам, защото всеки гледа да оцелее някак... Например в Глобул (говоря за малък град) се осигуряват на 350лв служителите и си длъжен като някой просяк да привикваш хората и да измислиш начин да ги накараш да подпишат договор. Има си определен лимит и ако не го изпълни служителя - Дим да го няма! Та общо взето вината не винаги е в служителя... А това за некомпетентността - ми много ясно, че повечето са такива, кой компетентен в дадена област (примерно IT специалист) ще се хване да бачка на място при такава заплата и такива условия?!? Затова проблема не е във връзкарството, а в заплащането (поне според мен). Що примерно в Телерик не наемат някой некадърен, щото е с връзки... :D :D

Отново ще изкажа съмнения - заплатите им тръгват със 100-тина лева нагоре, а не съм чул някой с бонусите да получава по-малко от 800лв, визирам продавач. Към това добавяме напълно безплатният телефон +2ра карта без такса и с доста минути, слагаме картата за допълнително здравно осигуряване, което не е никак евтина услуга, добавяме и ваучерите за храна за 100лв...Или аз не си го представям добре или човек с доход 900-1000 просто не ми се вписва в представите за "просяк"...Работиш на смени при 40ч работна седмица (май бързо забравиха целодневките по 12ч), 2 почивни дни и тн - абе все неща, за които много хора в големите градове мечтаят да имат на работното си място.
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Тогава защо постоянно гледам едни и същи обяви за работа, за едни и същи работни места? Явно като не си изпълниш там някакъв лимит или нещо такова и... довиждане.
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Защото тази работа не е за всеки. Мога да ти опиша много подробно причините, но не виждам смисъл, а и мога да засегна някой неволно. Нека просто кажем, че във възрастовата граница 18-24 не са много мотивираните хора, които са готови да работят по стандарт и мотивирано за да си изкарат парите. Те, в по-голямата си част, предпочитат кафетата и обясненията, че "на тия нема да им работя за 500лв"
 
От: Дайте съвет как да процедирам с мошениците БТК-Vivakom

Може. :) .
 

Горе