Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

tihomir_wwf

Member
Здравейте,

от скоро си сложих adsense в блога ми aspnetsource.com/Blog/, обаче тази картинка 'Ads by Google' нещо ме дразни пък и си мисля, дали да не я махна (примерно с javascript да се add-не display none в стила на картинката).

Единственото, което се чудя google дали има как да ме усетят, както и дали няма да ми анулират акаунта ?

10x in advance за всички отговори
 
От: Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

в никакъв случай не е добре да модифицираш. Картинката си нарочно там за да се отличава съдържанието от рекламите. Автоматично трудно да те усетят, обикновено такива неща се report-ват от "доброжелатели", но и ако има висок CTR нищо чудно да погледнат.

А и без много приказки си пише, че "кога не може да бъде модифициран"
 
От: Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

При първите $100 заминават и те и адсенс акаунта ти.
Изрично е упоменато да не се променя кода на рекламите, но кой да чете...
 
От: Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

И аз съм си мислил за подобни неща, но реших, че не си струва. По-добре инвестирай времето си в правене на все повече сайтове, вместо да се занимаваш с подобни глупости. Много е важно да избереш ниша, където ключовите думи са скъпи (напр. от Форекс имат файда главно посредниците и тези, които ги рекламират - сещаш се какво имам предвид ;) ).

Много е важно да не прекаляваш с оптимизацията - рекламата не трябва да изглежда като част от сайта (въпреки, че на много места в мрежата пише обратното - от скоро Google забранява подобни трикове и ако ги прилагаш, ще поучиш предупреждение и евентуално могат да ти изтрият акаунта). Разбира се можеш да избираш цветове на рекламата, подобни на съдържанието но не бива да е на 100% всичко същото. Никой не може да ти каже къде точно е границата (даже и служителите на Google отказват да тълкуват условията в някои случаи).
 
От: Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

Здравейте,

от скоро си сложих adsense в блога ми aspnetsource.com/blog/, обаче тази картинка 'ads by google' нещо ме дразни пък и си мисля, дали да не я махна (примерно с javascript да се add-не display none в стила на картинката).

Единственото, което се чудя google дали има как да ме усетят, както и дали няма да ми анулират акаунта ?

10x in advance за всички отговори


В никакъв случай не прави такива глупости
 
От: От: Дали е добра идея да модифицирам малко adsense

Ще те гепят на момента - имат много гаден алгоритъм, при първите импресии ще видят че нещо не е както трябва, ще те флагнат, и от тоя момент нататък е въпрос на вмреме.....
 

Горе