Дали си струва?

roskobe

New Member
Здравейте,
В момента имам сайт на домашно ПЦ.Сайта е голям към (3 GB), с голяма база данни и е трудно да се поддържа на обикновен хост.Тъй като Разходите за VPS ще ми стъпят на 60 - 70 лева (месец) се чудя дали да не го задържа на моят компютър.Сайта предоставя само линкове към песни и т.н.т. ,но тука ме притеснява закона.Дали като сайта ми се хоства от унас, трябва да изтрия всички mp3-ки и други работи при евентуална проверка от ГДБОП да съм си чист? Как мислите вие - за такъв вид дейност дали си струва? :)

Edit: Извинявам се много, без да искам съм пуснал темата в грешния раздел.Ако може модераторите да я преместят.Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
От: Дали си струва?

При проверка ще имаш проблеми със сигурност, щом са дошли не е просто така.
Дали си струва никой не може да ти каже.
И са ГДБОП :) , дано не им го прочетеш на "униформите".
 
От: Дали си струва?

Ти остави МП3 но като се почни от операционната система и се мини до най-простата програма трябва да са ти лицензирани…
 
От: Дали си струва?

Защо да са сложни - един хубав формат, пускаш един debian или ако ти е трудно нека е Ubuntu, инсталираш Apache, php, mysql (има и xampp версия за Линукс), слагаш базата данни, пооправяш си малко кода на сайта ако има нужда и си свиркаш. Копче няма да ти кажат!

*Стига да не си накичил пак нелегални мр3,филми,торенти и програми инсталирани през wine. ;)
 
От: Дали си струва?

Няма значение дали го хостваш на компютъра си, или на платен хостинг - заядат ли се ГДБОП, гориш. Знам го от личен опит. Интересното е, че дори и да не хостваш емпетройките, а само да даваш линкове към тях в чужди сървъри, пак не минава.
Преди време се занимавах със същото - сайтът беше mp3ki.net. Не хоствах нищо - давах само линкове към емпетройки в датата, bgshare и т.н. От Пайнер обаче надушиха, подадоха жалба и знаете как е - нямах шанс :)
Познати от ГДБОП обаче ми казаха, че ако го хостна в чужбина, в страна, в която не действат подобни закони (изброиха няколко държави, но не помня), няма да има за какво да се хванат. ИзиТрейдър обаче тогава почнаха да се излагат и нямаше смисъл да се занимавам и да упорствам.
Поразпитай тук-там ако имаш подходящи познати. Може би ако хостваш емпетройките наказанието ще е по-голямо - аз се разминах с предупреждение и заповед за спиране на сайта в 3-дневен срок.
Успехи :p
 
От: Дали си струва?

Ами то чесно казано се заяждат повече за Поп-Фолка.Иначе за другите стилове едва ли ще има кой да упорства за България.Ще се мисли, ще се пита.. по-добре ми е от унас, че ще сложа един Slackware и ще си насторя нещата както искам.Но както каза @rtsoft дали унас или на хостинг, работата е една и съща..като изключим това, че ще дойдат направо унас. :D
 
От: Дали си струва?

Ами то чесно казано се заяждат повече за Поп-Фолка.Иначе за другите стилове едва ли ще има кой да упорства за България.Ще се мисли, ще се пита.. по-добре ми е от унас, че ще сложа един Slackware и ще си насторя нещата както искам.Но както каза @rtsoft дали унас или на хостинг, работата е една и съща..като изключим това, че ще дойдат направо унас. :D

Имах линк към 1 холандски хост май, беше добър и нямаха нищо напротив дали хостваш картинки или мп3ки.В случая ще ти препоръчам някой хостинг от Холандия и практика като на АренаБГ да речем.Слагаш някъде из сайта където ти си решиш както е в Арена за оплакване.Така който счита, че авторските или сродните нему права са нарушени може да подаде оплакване.Естествено трябва и да го докаже.Така се стига до тезата- Няма оплакване, няма нарушение. :wink::wink: Замисли се, че след като АренаБГ първи от БГ торент сайтовете почнаха тази практика вече са нямали проблеми с проверки от ГДБОП.. ;) То в такъв случей може и от вас да си го хостваш, но все пак по-сигурното според мен е да е в чужбина както предложих по-горе. ;)
 
От: Дали си струва?

Ако може да го споделиш този хостинг от Холандия ще съм много благодарен.:)
 
От: Дали си струва?

Аз ще ти препоръчам хостинг в Швеция.swedendedicated.com
Ползвам ги от три месеца и съм доволен.За този период не съм имал нито един проблем.Законодателството на Швеция е доста либерално.Но където и да отидеш ще имаш проблем с 3-те гигабайта.
 
От: Дали си струва?

1 прител им ползва хостинга и го питах дали помни адреса още.Ако има нещо ще ти пиша в темата. ;)
 
От: От: От: Дали си струва?

[url]http://www.webthosting.com[/URL]
Ето го хостинга.Ако работиш с тях ще се радвам после да изкажеш мнение за услугите им. :)
Преди два/три месеца реших да ги пробвам.Една добра дума не мога да кажа за тях.:mad: През повечето време сайта беше down.Отговора от подръжката идваше на другият ден и все си измисляха по нещо.От тях съм получавал повече реклами от колкото подръжка.Аз лично не ги препоръчвам
 
От: От: От: От: Дали си струва?

Преди два/три месеца реших да ги пробвам.Една добра дума не мога да кажа за тях.:mad: През повечето време сайта беше down.Отговора от подръжката идваше на другият ден и все си измисляха по нещо.От тях съм получавал повече реклами от колкото подръжка.Аз лично не ги препоръчвам

Не оспорвам, защото не съм ги ползвал.Просто дадох сайта. :)
 

Горе