Дано нема ора тука от Каспичан!

zoomaniak

Well-Known Member
Да спечелиш от Лотарията и да имаш избор между апартамент в София и 100 000 лв и да вземеш парите.

Не знам................................... адски вярвам, че това е ТЪПО/ТЪПА раута.

Вземи апартамента бре. Дай го под наем. Ще вземеш и двете в едно с наема и хапартамента и 100 000 лв в наеми :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Да спечелиш от Лотарията и да имаш избор между апартамент в София и 100 000 лв и да вземеш парите.

Не знам................................... адски вярвам, че това е ТЪПО/ТЪПА раута.

Вземи апартамента бре. Дай го под наем. Ще вземеш и двете в едно с наема и хапартамента и 100 000 лв в наеми :)
Зависи какъв е апартамента, може да струва по-малко. Освен това, можеш да внесеш парите в банката и пак ще взимаш горе-долу колкото наема. Пък ако решиш с парите можеш и апартамент да купиш :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Да спечелиш от Лотарията и да имаш избор между апартамент в София и 100 000 лв и да вземеш парите.

Не знам................................... адски вярвам, че това е ТЪПО/ТЪПА раута.

Вземи апартамента бре. Дай го под наем. Ще вземеш и двете в едно с наема и хапартамента и 100 000 лв в наеми :)

100 бона на ръка, може да си направиш и къщичка някъде на спокойно местенце, да си инвестираш в собствен бизнес, или най-тъпо да ги изхарчиш за няколко месеца по дискотеките. Нещо което с отдаване под наем ще ти трябва ... доста време, пък и късмет :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Коя лотария чи ного станаха,,, данеби даси отива кризата

Няма криза вече, като гледам всеки ден печелят апартаменти, коли, стотици хиляди и дори милиони левове. Явно до 1-2 години всички ще сме милионери :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

И ората яко набиват паре у билети :)!
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Ту тоя зевзек :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Не си прав.
Много зависи какъв апартамент и къде ти го дават, че да мислиш колко можеш да му вземеш от наема... Но да речем, че му взимаш 400-500 лв.. тва са 20 години и чак тогава можеш да кажеш, че си напред.
Взимаш си 100те хилки и ако ти е толко мерак да инвестираш в апартамент под наем все ще си купиш нещо по твоя преценка.
Отделно пък ако ти трябват пари в момента ще ти е точно да държиш апартамент.
Както и да е.. аз на тия лотарии не вЕрвам!
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Иво..... виж цените на 100 000 и виж наемите на 100 000 :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Верно гледам по тивито че и злато да пичелят пак си търсят кешовица
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Уловката е, че цената от 100 000 лв е за около 50 - 100 квадрата жилище/апартамент някъде из София. Ама наема се определя от доста други фактори :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Това казвам. Че е по-добре да прибереш 100 бинки и да прецениш къде ще е най-добре да ги вложиш в имот, от който да печелиш, като го отдаваш под наем. И то в случай, че ти е това мерака де... щот тва с наемите само на теория е лесни пари. :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Иво това с наемите - не са лесни пари. Това в истинският бизнес са адски лесни пари. Поради това 90% от бизнеса с недвижими имущества е да дава под наем - не да продава. Поне извън България.

Защото не е проблем да заложиш стръв - и да уловиш най-перфектната риба. И тя да ти снесе печалбата - без да си правиш труд. Лесни пари.

А и онзи човек в темата и 90% от хората пишещи тука не разбират едно важно нещо:

1 - не е важна инвестицията
2 - важно е да пресметнете риска

3 - къде има риск в това да отдадеш под наем - подарено жилище, което дори можеш да ипотекираш срещу кредит и сумата по вноската на кредита да пренесеш в сумата на наема и да си купиш примерно каквото поискаш.... като кола - друго жилище в по-евтин квартал, което пак да даеш под наем.....


Адски интересни врътки. Но не са за всеки.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Ако аз спечеля също бих избрал парите (не, че има как тъй като не давам пари за такива измислени според мен игрички). Поради простата причина, че нямам никакво намерение да живея в София още по-малко да се занимавам с наематели (и да се превръщам във следовател) след който ще остават дупки зад гардероба, течащи меки връзки, разбити пантички, боклуци зад дивана, драскано с маркер зад врата и други такива приятни изненади. Парите са по-малкото/приятното главоболие.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Лотарията е голяма мафия! Често се перат пари от нея! Представете си че аз имам няколко стотин хиляди лева и нямам от къде да докажа, че ги имам. Взимам 100k влагам ги уж в бизнес и след една година бизнеса печели желаната сума, плащам си данаците и като ме питат данъчните "От къде имаш ти 100k да вложиш в бизнес?" аз им казвам е как от къде от лотарията :)

Чувал съм за групи изкупуващи лотарийни билети, като изплащат до 150% от печалбата на билета. Общо взето това е най - лесния начин да си изпереш парите.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Аз си взема от време на време билети и съм на +.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Никой неми отговаря, всеки сака парите ама кое за инвестиция довре ама ако за лихва не, шото златото е подовре да се бори инфлацията
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Добре е направил човека, не всеки иска да живее в София. Може пък да има някакъв бизнес и да иска да го разшири с парите. Всичко може. И аз бих взел парите. Да се занимаваш с наематели е смърдела работа... Ако апартамента е по-скапан да, но да ти съсипят чисто новия апартамент, не си е работа...
 

Горе