Дано нема ора тука от Каспичан!

От: Дано нема ора тука от Каспичан!

БЛАСТЕР всеки вярва на парите - хартията - усещането на плътност в ръката :) аз съм пробвал да плащам на приятели със стока и се цупят - стойността е една и съща. Просто щото не са им парите в ръката и се дърпат :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

И друго да ви кажа приятели:

1 - едно време искаха един наем напред
2 - сега има жилища с оценка до 6 наема напред
3 - лошо нема - оставете лайната в жилището - вие така и така при напускане сте си ги платили.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Никой неми отговаря, всеки сака парите ама кое за инвестиция довре ама ако за лихва не, шото златото е подовре да се бори инфлацията

Ако вземеш златото става много сложно опазването му! Ако така и така имаш вече ценно имущество за което даваш пари да го пазиш и същевременно даваш пари за да пазиш себе си и семейството си няма проблем да вземеш златото и да чакаш да поскъпне, но ако го вземеш просто така считай, че може да те отвлекат за подкуп или да ти го откраднат! Ако започнеш да плащаш за да се пазиш и да пазиш златото, то тогава самото това злато ще си изяде само парите :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Неве ши си напрая сичките зъби златни и ланец с огромна плочка далар куто рапер от Хамерика и щях да боря инфлацията сам,,, ама несъм спичелил оше
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Да се занимаваш с наематели е смърдела работа...

Зависи от наемателите. ;)

И аз по едно време търках доста упорито, но не стигнах до лесната пара. Бих избрала парите, защото знам къде да инвестирам.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Зависи от наемателите. ;)

И аз по едно време търках доста упорито, но не стигнах до лесната пара. Бих избрала парите, защото знам къде да инвестирам.

Къде търка упорита бре жено
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Зависи от наемателите. ;)

И аз по едно време търках доста упорито, но не стигнах до лесната пара. Бих избрала парите, защото знам къде да инвестирам.

Повечето наематели не пазят чуждата собственост... Един приятел беше дал под наем апартамент на някакво семейство. Те изкараха една година, преди да напуснат. При напускането си са взели вратите на хола и на спалнята, взели са всички кранове и са ги затапили, не са забравили да вземат и крушките... Мебелите бяха стари, взели са само дюшеците, сгъваемите столове и едно бюро... Айде за мебелите е разбираемо, но за какво по дяволите са им вратите... Като цяло апартамента беше в добро състояние, ако не броим липсващите неща. Съдиха се, ама не успяха да ги осъдят... Да не смееш да пуснеш и наематели днешно време...
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Аз си взема от време на време билети и съм на +.

не мога да повярвам на колко с + 2лв
 
От: От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Повечето наематели не пазят чуждата собственост... Един приятел беше дал под наем апартамент на някакво семейство. Те изкараха една година, преди да напуснат. При напускането си са взели вратите на хола и на спалнята, взели са всички кранове и са ги затапили, не са забравили да вземат и крушките... Мебелите бяха стари, взели са само дюшеците, сгъваемите столове и едно бюро... Айде за мебелите е разбираемо, но за какво по дяволите са им вратите... Като цяло апартамента беше в добро състояние, ако не броим липсващите неща. Съдиха се, ама не успяха да ги осъдят... Да не смееш да пуснеш и наематели днешно време...

Тайната е в контрола. Ако имаш късмет да попаднеш и на хора още по-добре. Приятелят ти е попаднал на маймуни, а при тях съденето не помага. За екземпляри от този вид е необходима по-здрава ръка.
 
От: От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Тайната е в контрола. Ако имаш късмет да попаднеш и на хора още по-добре. Приятелят ти е попаднал на маймуни, а при тях съденето не помага. За екземпляри от този вид е необходима по-здрава ръка.
За тази равота си требе маж!!!
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Иво това с наемите - не са лесни пари. Това в истинският бизнес са адски лесни пари. Поради това 90% от бизнеса с недвижими имущества е да дава под наем - не да продава. Поне извън България.

Защото не е проблем да заложиш стръв - и да уловиш най-перфектната риба. И тя да ти снесе печалбата - без да си правиш труд. Лесни пари.

А и онзи човек в темата и 90% от хората пишещи тука не разбират едно важно нещо:

1 - не е важна инвестицията
2 - важно е да пресметнете риска

3 - къде има риск в това да отдадеш под наем - подарено жилище, което дори можеш да ипотекираш срещу кредит и сумата по вноската на кредита да пренесеш в сумата на наема и да си купиш примерно каквото поискаш.... като кола - друго жилище в по-евтин квартал, което пак да даеш под наем.....


Адски интересни врътки. Но не са за всеки.

Има риск при даване на апартамент под наем и никак не е малък. Не се знае на какви наематели ще попаднеш. А идеята да се ипотекира апартамента и да се плаща вноската с наема не е никак добра. Първо, разчиташ на парите от наемателите, които е вероятно понякога да се забавят с месеци, а да не говорим че апартамента може да остане известно време без никакви наематели, тогава вноската ще я плащаш от джоба си. Освен това, тази ипотека ще има лихва, която също се плаща. На практика излиза, че даваш подарения апартамент за да имаш кола и друго жилище, за които ще платиш по-висока цена от стойността им.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Абе blackout8 беше пускал една таблциа тука, показваше доходността и мисля, че средно беше 5-6 %, но ако не се лъжа беше без празни месец, без данъци на апартамента, без данък общ доход и т.н
Т.е ич не е далавера на днешно време. Хората на запад смятат 9-10 % възвращаемост за добра, и ако си мислите, че 2-3 процента не са от значение.... за 20 години сте мноо в грешка
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

за 100 бинки може да вземеш чудно апартаментче, само трябва да бутнеш някой лев под масата и да спечелиш търга :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

В София си купува апартамент за 70-80 000 лв, прави освежаване за 10 000 лв и пак взима наема 300-400лв. А си има едни 10-20 000 спестени. Ако апартамента, който му дават е много як, на яко място (че това е най-важният критерий за едно жилище), но аз не вярвам, само тогава си струва да вземе апартамента.
 

Горе