Дано нема ора тука от Каспичан!

От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Само в кауфланд има печеливши

Ок, ще пробвам и аз, благодаря за подсказката. То малко ми е далече от източното до кауфланд, ще трябва и с такси да ида.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Ок, ще пробвам и аз, благодаря за подсказката. То малко ми е далече от източното до кауфланд, ще трябва и с такси да ида.
Срещу касите има магазинче, вземай от там.
НО всичко е на късмет.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Аз обаче съм на друго мнение.
Когато ти дадат луксозен апартамент в луксозен квартал ти там изглеждаш като просяк в сравнение с останалите. Те карат скъпи джипове, а ти лада. Техните деца учат в частно училище, а твоите в държавна дупка. Те ходят с костюми, а ти с анцуг и "пътъци", както е казано на диалект.
А на кой го даваш под наем? Нямам си и понятие от това, но този, който може да си пзволи наема на това нещо, може и да си го купи. Под наем живеят тези, които нямат пари за жилище, а не богаташи, които изкарват по 10к на месец.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Верно не си наред.
А тези в командировка, депутатите, чуждите дипломати....? Не всички са като теб на 400 лева заплата.
Аз обаче съм на друго мнение.
Когато ти дадат луксозен апартамент в луксозен квартал ти там изглеждаш като просяк в сравнение с останалите. Те карат скъпи джипове, а ти лада. Техните деца учат в частно училище, а твоите в държавна дупка. Те ходят с костюми, а ти с анцуг и "пътъци", както е казано на диалект.
А на кой го даваш под наем? Нямам си и понятие от това, но този, който може да си пзволи наема на това нещо, може и да си го купи. Под наем живеят тези, които нямат пари за жилище, а не богаташи, които изкарват по 10к на месец.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Верно не си наред.
А тези в командировка, депутатите, чуждите дипломати....? Не всички са като теб на 400 лева заплата.

Ти не ме виждаш какво пиша...Защо ми е да си наемам апартамент, като мога да си го купя?
Аз лично не бих правил така. Получавм 1500 + заплата и не си наемам апартамент, а направо си го купувам.
Относно по-любопитните: не мога да ви кажа точно колко получавам, тъй като е фирмена тайна.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

А ако си за 1 година в града? Или си от чужбина???
Ти не ме виждаш какво пиша...Защо ми е да си наемам апартамент, като мога да си го купя?
Аз лично не бих правил така. Получавм 1500 + заплата и не си наемам апартамент, а направо си го купувам.
Относно по-любопитните: не мога да ви кажа точно колко получавам, тъй като е фирмена тайна.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

А тази спомняте ли си я? :)

[video]http://vbox7.com/play:198b756c63[/video]
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Ivajlo Angelov
ми ако останеш без работа за няколко месеца :) това че днес вадиш 2-3к на месец не значи,че след 5 години или 10 ще е така
един апартамент на ипотека се плаща 20-30 години и отделно ти го купуваш за 100к примерно а връщаш 200к и през първите години се връща лихвата :D та след 2-3 години ако спечелиш от тотото 100к :) да се окаже,че пак дължиш 200к това е за някой банки
аз лично не мога ли да го изплатя за 2-3 години не бих си купил апартамент , живея вече в София плащам ебати наема сигурен съм че ако купя апартамент в момента ще съм много по зле от колкото под наем
ето ти пример с някъв в Младост 3
http://www.imot.bg/1c142575723152012

80к еуро на кредит с техния калкулатор в сайта за 30 години ще трябва платиш 189 хиляди еувро ????? абахти филма
пробвах и този калкулатор http://www.ubb.bg/bg-BG/Calculators/MortageCalc/264 на ОББ
за 160 хиляди ипотека трябва да връщаш 30 години по 908лв на масец или 326880лв
та на този етап :) все още е пълен абсурд да вземаш ипотечен кредит :)
дал съм пример за 3-стаен апартамент ясно,че може се забием и в по малки, но ако искаш живееш добре и децата ти да не спят до теб поне 3-стаен ти трябва
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Аз обаче съм на друго мнение.
Когато ти дадат луксозен апартамент в луксозен квартал ти там изглеждаш като просяк в сравнение с останалите. Те карат скъпи джипове, а ти лада. Техните деца учат в частно училище, а твоите в държавна дупка. Те ходят с костюми, а ти с анцуг и "пътъци", както е казано на диалект.
А на кой го даваш под наем? Нямам си и понятие от това, но този, който може да си пзволи наема на това нещо, може и да си го купи. Под наем живеят тези, които нямат пари за жилище, а не богаташи, които изкарват по 10к на месец.
Не е точно така. Познавам един много богат човек, който живее под наем. Аз съм го питал защо не си купи жилище (а той може да си позволи нещо супер луксозно) и той казва, че е много ангажиращо и под наем му е по-добре. Колкото и странно да изглежда за някои, понякога хората вършат странни неща и мислят по различен начин.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Не е точно така. Познавам един много богат човек, който живее под наем. Аз съм го питал защо не си купи жилище (а той може да си позволи нещо супер луксозно) и той казва, че е много ангажиращо и под наем му е по-добре. Колкото и странно да изглежда за някои, понякога хората вършат странни неща и мислят по различен начин.

Точно така - всеки мисли по различен начин и аз мисля така. :)
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Точно така - всеки мисли по различен начин и аз мисля така. :)

Мисля, че доста хора тук и в България пишат за начин на мислене :) - това е адски погрешно - поне според мен. А и не съм се учил от Българи. Българите повечето, които не са излезли извън България и не са минали от миене на чинии до богатство - няма да разберът защо е по-изгодно да живееш под наем - отколкото да купуваш жилище - да наемаш фирма да се грижи за него - да наемаш чистачка - да наемаш дизайнер да ти направи кефа.............. - да търсиш майстори и да занимаваш жена си с преценка коя черга на кой смартфон отива по-добре.

ДОРИ в шибаните филми за богати хора - богатите наемат шибаният президенски апартамент и си правят секса в него.................

Дори познавам вече едно семейство и 1 бизнесмен, които хора са се договорили с ХОТЕЛ и си живеят в него и плащат същите пари, като в БОЯНА, но риска го няма и не мислят за нищо - имат си безплатна чистачка - готвач им носи каквото си поръчат от менюто - не плащат вода и ток и всичко останало - имат си нет................. чисто им е и до сега не се оплакват.

Ама ходи го обяснявай на ората дето ги е срам да живеят в ХОТЕЛ - а искат да живеят в БОЯНА и да си пикаят на райграса.

Разликата е във финансовият РИСК. РАЗХОД. ОТГОВОРНОСТ.
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Ного правилно шото и язе като бях на Банско за една седмица на хотел спестих тока за вкъщи и дървата,,, ама не можах да спистя от данъка
Значит поубаво чист болярин и да нямаш данъци за имоти,,, па то ибез туй за кефо бецалин
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Адски интересни врътки. Но не са за всеки.

За врътки се иска интелигентност и комбинативност - рядко срещани в този форум.

Тази тема е обяснителна за явлението "наложен платеж".
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Не ми се спори, ама ши обърна кинтите в злато и ще плащам наем и ще щракам с пръсти,,, Ало келнер
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

кой знае какви апартаменти дават, благодаря!
вземам си парите и хич не ме интересува апартамента, кой знае как е строен през просото, с реална оценка 60 000, ще ми го прибутат за 100 000, кой знае къде на майната си и кой знае как строен. Трябва да си много прост за да избереш апартамента
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Абе blackout8 беше пускал една таблциа тука, показваше доходността и мисля, че средно беше 5-6 %, но ако не се лъжа беше без празни месец, без данъци на апартамента, без данък общ доход и т.н
Т.е ич не е далавера на днешно време. Хората на запад смятат 9-10 % възвращаемост за добра, и ако си мислите, че 2-3 процента не са от значение.... за 20 години сте мноо в грешка

Това ли търсиш

%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0.jpg


http://pazaradnes.com/как-се-намира-реалната-цена-на-недвижи/
 
От: Дано нема ора тука от Каспичан!

Иначе автора на темата, май е голям фен на пасивен доход от НИ(недвижим имот) иначе няма логика в тезата му ...

Човека е направил много точно ще вземе парите 100к лв, дори и да скочим на тезата да ги даваме под наем то с тези 100к лв в София я вземе 400-450 лв я вземе я не.
Дали човек ако продаде ще вземе 100к или 70-80-90к?

Но дай да смятаме 450 лв по 12 месеца 5400 или 5,4% за 1 години супер, а? Ама не дай да правим истинските сметки да кажем 11 месеца ще е заето така от 5400 ставаме на 4950. Но това не е всичко - ще имаш 0.06% имотен данък или 60 лв ще имаш и 1% амортизация и това в най-добрият случай така че 1% на 100к са 1к така че от 4950 станаха 3890 и като сложим около едни 200 лв разходи телефон и счетоводство стана 3690 хайде над 3700 да го закръглим и да не забравим 10% данък печалба т.е. имаме 3300 лв или 3,3% нетно, от 5,4% на 3,3% - всичко под 5% е тотална гавра. Горе долу колкото банков депозит ... Така, че автора как вижда наем и 100к и двете заедно след сигурно 20 години може и да се случат двете ...

Хайде сега да видим друго интересно нещо човека взима тези 100к и купува 100 декара в района е до Добруджата така, че в периферията все още може се намерят ниви за по 1к примерно 3-та категория с рента около 60 лв или автоматично взима 6к или 6% на фона на 3,3% - почти двойно!

Да не говорим, че тези пари, ако инвестира във финансовото си образование може да ги инвестира в сравнително балансиран портфейл и да изкара 8-10% - на нашата борса има компании с потенциал двуцифрен % на година има свръх надценени компании, така че при по-голям риск е в пъти доходността от наем в София. Да не кажа, че има и как да прави доходността от наема от имота но не на година, а на месец

Има и друг фариант 100к оборотни средства или нов бизнес перфектни са за така дейност и пак сигурно ще има поне 10+% доходност.

Така, че човека по всички оценки е взел добро решение, че е взел 100к лв!
 
Последно редактирано:

Горе