Данък от Adsense

skittles

Member
Здравейте, искам да попитам Адсенсърите тук дали трябва да се плащат някакви данъци за приходи придобити чрез Adsense..

Плащанията получавам от Google Ирландия чрез Western Union, а приходите са около 1500-3000 euro.
 
От: Данък от Adsense

Мерси, не ми стана много ясно, но искам да попитам останалите адсенсъри ... Плащате ли си данъка? Имали ли сте проблем с НАП? Какво да направя, ако съм получавал плащания без да плащам данъка?
 
От: Данък от Adsense

На мнение съм, че не трябва да плащаш нищо друго, освен това, което се предвижда в годишната данъчна декларация. Никакво ДДС не се плаща, както някой твърдят. ДДС-то да си го плаща Гугъл, ако е нужно това. Довод: Имаш помещение, което си дал под наем на някой, който е направил магазин. Ти ли плащаш ДДС за магазина или собственика на магазина? По същия начин е и това: Имаш сайт, и даваш определена площ от сайта под наем и това лице може да прави каквото си иска в наетата от теб площ. И тези приходи ги регистрираш в годишната декларация и толкова.
 
От: Данък от Adsense

На мнение съм, че не трябва да плащаш нищо друго, освен това, което се предвижда в годишната данъчна декларация. Никакво ДДС не се плаща, както някой твърдят. ДДС-то да си го плаща Гугъл, ако е нужно това. Довод: Имаш помещение, което си дал под наем на някой, който е направил магазин. Ти ли плащаш ДДС за магазина или собственика на магазина? По същия начин е и това: Имаш сайт, и даваш определена площ от сайта под наем и това лице може да прави каквото си иска в наетата от теб площ. И тези приходи ги регистрираш в годишната декларация и толкова.

Ти предполагам си ДЕС/дипломиран експерт счетоводител/?! Не ми отговаряй, въпроса беше риторичен.
След като, не само не си наясно, но и "хал хабер" си нямаш /съдейки по "компетентното" ти мнение/недей да даваш подвеждащи съвети с безсмислени примери
 
От: Данък от Adsense

Ти предполагам си ДЕС/дипломиран експерт счетоводител/?!

Точно така, аз съм ДЕС. :p
 
От: Данък от Adsense

Здравейте, искам да попитам Адсенсърите тук дали трябва да се плащат някакви данъци за приходи придобити чрез Adsense..

Плащанията получавам от Google Ирландия чрез Western Union, а приходите са около 1500-3000 euro.
Това за твои приходи ли? Че кога ги направи, нали до преди дни пускаше теми как да те одобрят или те
бъркам с друг колега?

Нещо полезно от мен по темата - трябва да си регистриран като физическо лице по ДДС по чл.97а
и всеки месец да си подаваш Декларация по ДДС. Не плащаш ДДС, но въпреки всичко трябва да подаваш декларации.
Плюс това в края на годината подаваш отделна декларация за годишни доходи.
 
От: Данък от Adsense

Става въпрос за стар профил, с когото имах мнооого проблеми но въпреки това днес получих плащане. Смятах, че правя невалидни импресии чрез авто-рефреш на страницата (каквито и всъщност правих), но въпреки това дори предупреждение не получих и ми изплатиха парите. А понеже бях на 100% сигурен, че ще ми бият шута от Adsense купих нова компютърна конфигурация, поръчах друг интернет и регистрах нов adsense акаунт .. :D

Ще може ли малко по-подробна информация да ми дадеш за тези декларации? Ако не ти се пише да ми пратиш линкче нещо да чета?
 
От: Данък от Adsense

Става въпрос за стар профил, с когото имах мнооого проблеми но въпреки това днес получих плащане. Смятах, че правя невалидни импресии чрез авто-рефреш на страницата (каквито и всъщност правих), но въпреки това дори предупреждение не получих и ми изплатиха парите. А понеже бях на 100% сигурен, че ще ми бият шута от Adsense купих нова компютърна конфигурация, поръчах друг интернет и регистрах нов adsense акаунт .. :D

Ще може ли малко по-подробна информация да ми дадеш за тези декларации? Ако не ти се пише да ми пратиш линкче нещо да чета?


Сега кажи, че си бутнал същия имейл, физически адрес или име. Ако не си направил всичко както трябва ще ти изгърмят и двата акаунта. Адсенс имат безброй начина да те хванат, а за мултиакаунтинг гориш при всички положения. Ако ползваш адсенса от новия акаунт на стария сайт също могат да те хванат. Отделно ако си сгафил със сайта и си с адсенс от новия профил на него и те се усетят, че мамиш с импресиите, пак заминава новия профил.


И това адсенсъри е много тъпо като понятие, което използваш.:)
 
От: Данък от Adsense

Нищо общо няма старият акаунт с новия. Невалидни импресии съм спрял отдавна да правя.
Искам да попитам ако не ги плащам тези 10 процента има ли начин да ме хванат, понеже не съм чувал случай някой да има проблем със НАП заради adsense? Получавам парите чрез WU това не е ли от значение?
 
От: Данък от Adsense

О, Боже! Защо наистина не беше толкова просто! 10% на държавата и готово! Това, че не са хванали някой, не значи че и ти ще се разминеш. Зависи кой е зад гърбати и колко $$$ имаш. Най-дребните го отнасят първи и най жестоко, за назидание.
 
От: Данък от Adsense

О, Боже! Защо наистина не беше толкова просто! 10% на държавата и готово! Това, че не са хванали някой, не значи че и ти ще се разминеш. Зависи кой е зад гърбати и колко $$$ имаш. Най-дребните го отнасят първи и най жестоко, за назидание.

Интересно ми е имаш ли директен собствен опит или се базираш на наблюдения? Ако е първото, би ли споделил повече.
 
От: Данък от Adsense

Задължение за регистрация по чл.97а от ЗДДС възниква не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие). Тоест изпуснали сте срока за регистрация.
 
От: Данък от Adsense

Имам офлайн бизнес още от 1991. Имам счетоводителка която по принцип движи въпросите, но въпреки това трябва да подавам разни други декларации за щяло и не щяло. Особено в началото, отиваш питаш, кажат нещо и на другата година ела в данъчното на и тази дата и акта готов. Сума пари за глупости само. Само да поискат ще те разпердушинят. Изключение е, ако превъртиш няколко милиона или Бойко (Ахмед, Сергей и т.н.) ти вуйчо. Искам да се пробвам и в адсенса, но изчетох темите тук и на няколко места още и за сега само експериментирам.
 
От: Данък от Adsense

Ако си получил плащане от ирландската фирма на Google (Google Ireland Ltd) вече си изтървал срока за регистрация по ЗДДС и ако те хванат дължиш глоба за това.

Онази тема неслучайно е толкова дълга и това, че не си разбрал какво пише също не е случайно. Причината за това е, че повечето като теб се сещат да четат законите чак когато вече са ги нарушили.

Вината за голямото и ненужно усложнено законодателство е твоя (и на всички останали гласоподаватели) - ти си този, който трябва да контролира законодателите (нали имаш право на глас и право да гласуват за теб?). За едно нещо когато отговарят всички гласоподаватели (тоест на практика никой) става така...
 
От: Данък от Adsense

"Вината за голямото и ненужно усложнено законодателство е твоя"

Чак пък негова. ЗДДС в голямата си част е синхронизирана с Директива 2006/112/ЕС, която определя правната рамка за функциониране на ДДС не само у нас, но и в целия ЕС. Така, че за когото и да гласува няма да му е лесно.
 
Последно редактирано:
По принцип е европейска директива ама въпроса е как ние по български сме си я вградили в законите... колега от форума беше ходил да ги пита в ипания в данъчното където живее трябва ли да се регистрира и му бяха казали че понеже данъка си е удържан от Г не трябва освен ако не надминел 24000 евро приходи...

Все пак в случая става на въпрос за това че държавата прибира 0 данък от това и хаби администативен ресурс да обработва тази нулева декларация, а регистрирания хаби пари за счетоводство всеки месец и рискува за тази декларация нулева декларация иначе ако нещо е не добре по нея за 0 данък може да получи солидна глоба...

същото е и с вноса от Китай
това е на Дянков простотията няма значение дали внасяш 1 тениска или един контейнер тениски и до ден днешен не променено...
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

ето как се спазва същата директива в англия

Да се включа и аз !
Поръчвам аз артикули на стойност 3000 $ - до UK
Идва ми на вратата пощаджията и ми казва: господине тайкато е внос от страна извън EU трябва да платите мито - АЗ ок , за какво говорим ?
Пощаджията - 20 % ДДС
Изкарах си дебитната карта прекара я през апарата си там на вратата искaра от вана стоката и въпроса приключи !
Само да кажа че всички митнически документи бяха оредени от DHL без аз да се налага да ходя където и да било.

после мога да пиша и за регистрацията на фирма по ддс в бг и англия където става всичко онлайн само за ден (за няколко часа) а тук те скъсват от проверки... итнт итнт

затова казвам скапана държава...
 
От: Данък от Adsense

coolice, в другите държави едва ли получават законно уредени лични проценти от всеки акт,
както е у нас. :( Те затова се напъват да проверяват и да съставят актове,
щото им узакониха процентите в новото ДОПК.
 
От: Данък от Adsense

Разбира се всяка страна сама решава как ще приложи дадена разпоредба от директива. Регистрацията по ЗДДС на основание чл.97а е въз основа на една промяна от 12 февруари 2008 година (която влиза в сила от 1 януари 2010 г.). В нея се реши, че за всички доставки на услуги мястото на данъчно облагане следва по принцип да е мястото, където се извършва фактическото потребление.

В нея се прави допълнение, направено в чл. 214, ал. 1 от Директива 2006/112/ЕО, с което държавите-членки трябва да предприемат необходимите мерки, за да гарантират, че лица, които получават или предоставят услуги на територията на друга държава - членка, трябва да са идентифицирани чрез индивидуален номер. В тази връзка е създаден и чл. 97а.

Как са решили проблема в другите държави нямам представа.

Относно безумния брой лицензи, разрешителни, такси и т.н. съм съгласен, там има много работа да се върши.
 

Горе