Данъчна декларация.

vivamedia

Member
Здравейте,незнам дали съм писал в правилния форум,но имам един въпрос!
Баща ми има фирма също така и банкова сметка на фирмата,вчера преводоха 20 лв в тази банкова сметка,трябваше да ми платят за една реклама,имам въпрос дали може да ни глобят.
 
От: Данъчна декларация.

Разбира се, че могат да ви глобят. Но само, ако не отчетете правилно този приход.

Предполагам, че лицето, което реално е извършило услугата, за която плащат, не работи официално за фирмата (полага труд нелегално - т.е. без да плаща осигуровки). В такъв случай вероятността да глобят фирмата за това е малка, особено ако отчитането се направи правилно (напр. все едно управителят на фирмата или някой друг служител на фирмата е извършил тази услуга).

За подробностите питай счетоводителя, който води счетоводството на фирмата.

Чувал съм слухове за това как данъчните глобявали когато фирмата няма писмен договор, отпечатан на хартия и подписан и подпечатан от двете страни по договора в случаите когато е извършено плащане за реклама. Обаче не мога да ти кажа дали това наистина е така, питай някой компетентен счетоводител дали наистина има изискване в закона договорите за реклама да са на хартиен носител, подпечатани и подписани от двете страни по договора. Няма да се учудя, ако наистина това е вярно. Защото сме дебелокож народ и допускаме съществуването на всякакви безумни закони.

Специално за лицата, които са непълнолетни има бюрократични пречки пред полагането на труд. Има и големи глоби, ако хванат непълнолетно лице да полага труд незаконно. Това, че Конституцията защитавала правото на труд не е вярно на практика. Независимо, че Конституционния съд се произнесе против бюрократичните пречки, които нарушават правото на труд.
 

Горе