Да вярваме ли на гугъл?

Статията напълно отговаря на стандартите за качество като за медия на пеевски, тоест е пълен боклук

Имаш по-добри юридически познания от Огнян Герджиков ли???

Статията показва абсурдите, които ние копирайтърите понякога творим, преразказвайки нормативната уредба, без да имаме капацитета да я разбираме и тълкуваме. Аз лично винаги казвам на познати: "абе не вярвай на всичко написано в интернет, че като знам какви хора пишат". :D:D:D
 
Едно е да не вярваш на всичко в Интернет, друго е да не правиш разлика между търсачка (Google) и източник на информация ( в случая Уикипедия). Представете си, за момент, американски професор и политик от неговия ранг плесне подобно нещо във всекидневник с тираж отговарящ на 24 часа в България! "Не вярвам на Гугъл! Не вярвайте на Гугъл! Невежа!" Не ми се мисли за катастрофата с акциите на Google Inc и как после ще му скъсат ... от дела. Като юрист и политик трябва да знае, че обвиниш ли някой в публичното пространство трябва да имаш солидни доказателства за да защитиш твърденията си. Друг е въпроса, че от медията все пак трябва да имат и редактори.

Може да греша, не съм юрист, ще се радвам да ме опровергаете.
 
Геджиков да се радва, че се е научил да борави с конфютъра и да ''сърфира'' в гугъл, стига му толкова:)
 
Едно е да не вярваш на всичко в Интернет, друго е да не правиш разлика между търсачка (Google) и източник на информация ( в случая Уикипедия). Представете си, за момент, американски професор и политик от неговия ранг плесне подобно нещо във всекидневник с тираж отговарящ на 24 часа в България! "Не вярвам на Гугъл! Не вярвайте на Гугъл! Невежа!" Не ми се мисли за катастрофата с акциите на Google Inc и как после ще му скъсат ... от дела. Като юрист и политик трябва да знае, че обвиниш ли някой в публичното пространство трябва да имаш солидни доказателства за да защитиш твърденията си. Друг е въпроса, че от медията все пак трябва да имат и редактори.

Може да греша, не съм юрист, ще се радвам да ме опровергаете.

Макар че повечето от нас имат вина за ефективността на Google като търсачка, не можем да не признаем, че положението е леле-мале... Както и да изпишеш въпроса, каквато и информация да търсиш, все към онлайн магазини отиваш. Бах тия оптимизатори, бре...:D:D:D

п.с. Иначе си прав, да. Герджиков не прави разлика между Google и сайтове, съдържащи грешно тълкуване на ТЗ. :)
 
Макар че повечето от нас имат вина за ефективността на Google като търсачка, не можем да не признаем, че положението е леле-мале... Както и да изпишеш въпроса, каквато и информация да търсиш, все към онлайн магазини отиваш. Бах тия оптимизатори, бре...:D:D:D

п.с. Иначе си прав, да. Герджиков не прави разлика между Google и сайтове, съдържащи грешно тълкуване на ТЗ. :)

Не ми трябват юридически познания, за да знам, че статията е пълен bullsiht, благодарение на това, че въпросният не знае какво е google и как да оперира с въпросната търсачка.
 
Така е неграмотно го е написал. Но ако просто вместо "Не вярвайте на Google." беше написал "Не вярвайте на резултатите от Google." - тогава всичко си става напълно точно. Самият Google не е виновен за резултатите - търсачката като се рови сред Интернет лай**, то нормално е и какво ще връща.
 
Не знам тая статия дали е писана от самия професор, ама тоя верно ако е професор и ако той е писал статията — не трябва ли да знае, че в официален текст, статии, книги — не се пише само с главни букви? Това се счита за “викане” и е супер непрофесионално. Отгоре на всичко сипва на няколко пъти по 3 препинателни знака като например ??? или !!!
 

Горе