Да не са легализирали продажбата на реплики ?

От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

В тези неща съм, повярвайте институциите бачкат. Има десетки магазини и Фб "бизнесмени", но от тях има много които горят всеки ден. Просто останалите няма как да го знаят и си бичат яко.
Бягам от репликите и гледам да съм законен, защото имам дете и си мисля за неговото бъдеще, но адски много ме боли като отида в Еконт с единствената си пратка, а онези изсипват минимум по 40-50 пратки...

Ако искате да репортвате, НАП не е страната. Единствено има ползва ако се информира праводържателя. От там следва икономическа и т.н.
Това с рушветите е в миналото или важи само при най големите, но те нямат Фб и сайтове, така че са почти недосегаеми.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Добре де това си е незаконно или има някаква вратичка в закона?
Пиша реплики и продавам на кило, това марката за нищо се няма.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Няма никакви вратички, абсолютно незаконно е! Но машината може да се задейства само от страна на праводържателите, икономическа полиция не се самосезира. Тя е изпънителен орган и без сигнал или жалба няма какво да направи.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Според мен дори и да се сезира, санкцията е прекалено малка, на фона на приходите и една бърза аритметика и си в играта.
каква е санкцията за първо провинение?
Да те е страх да си купиш нещо "марково" вече в тая държава всичко е ментаци.
 
От: От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Според мен дори и да се сезира, санкцията е прекалено малка, на фона на приходите и една бърза аритметика и си в играта.
каква е санкцията за първо провинение?
Да те е страх да си купиш нещо "марково" вече в тая държава всичко е ментаци.

няма как да няма чадър над тези иначе отдавна да са ги изловили , то да не е един кашон , казвате цели тирове, те да не идват ей така с магическа пръчка.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Малките не са интересни за праводържателите. Това обикновено са големи адвокатски кантори, с вземащи огромни хонорари за да защитават правата на дадена марка и не биха се занимавли с разни мишоци с по 20 чифта обувки. Според мен са си насочили повече вниманието към вноса и работата им с митницата, отколкото да следят пазара.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Да личи си как са се насочили, контабандата е вразцвета си, ама то пък кога ли не е била.

Какво ви притеснява :) продавайте на принципа на дрогата:

1 - център
2 - никой не познава центъра
3 - всички купуват от дилъри на процент, които не са запознати с центъра
4 - никой никой не познава - всеки си взима %%%%%%% и не му пука.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

"Много заядлива", код това код онова ужас:lol:

2015_02_11_192138.jpg
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Ето и отговора на базар.бг след като беше репортнат тоя
Здравейте,
това по никакъв начин не нарушава правилата на сайта ни.


Успешен ден!
Екипът на bazar.bg

***

Сам си признава в заглавието, че продава ментета.
Тъжно...
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Преди аукрото изгоряха като си спряха репликите в сайта, сега продавалника и базара са си запасали гащите сериозно и имат здрави адвокати, предполагам :)
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

В шикалника отдавна е забранено и тея същите и други се пренесоха в базара... Ако им тропнат на вратата на базара икономическа и ги питат защо посредничат ще запеят друга песен...
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

При търсене в bazar.bg по ключова дума реплика, излизат 23 799 обяви, от тях 22 650 лични вещи.

В някои обяви продавачите са писали, че стоките им не са реплика т.е. не са реално толкова обявите за стоки реплика, но като поразгледах набързо, доста ми се виждат репликите. Страшна работа.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Шегата на страна кви пари се правят от тези реплики просто не е истина. Тези магазини имат близо 5000 импресии на ден и средно по 20-50 продажби стига да имаш добра стратегия.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Пари се правят от всичко незаконно и то големи пари, някои неща затова са и незаконни за да прави накой големи пари...но както се вика чадър ти трябва иначе гориш преди да си отворил сметка в швейцарска банка.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Продажбата на реплики в България никога не е била законна. Най-вероятно няма и да бъде. Разправяха ми за хора от малцинството в Пловдив, които са продавали на месец по един тир с "маркови" маратонки, докато не им направили акция. Тези, които продават малко могат и да минават между капките, но за останалите - брадва.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Продажбата на реплики в България никога не е била законна. Най-вероятно няма и да бъде....

А къде е законна?
Според мен, ако някъде нещо подобно се узакони то вероятността това да се случи тук е най-голяма тъй като все пак сме страната на неограничените възможности или възможните невъзможности:)
 

Горе