Да пусна ли безплатен хостинг?

roskobe

New Member
Колко човека биха се записали ако пусна безплатен хостинг (Цпанел), като в замяна на сайта им се сложи някоя скромна рекламка (дори да не е на първа страница). Ако се съберат повече хора ще задействам нещата. :) Кой не обича авантата? :)

П.П От скоро се замислям да пусна нещо, с което да съм полезен - мисля да е това. :)
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Преди време имаше коментар на юзер тука (не помня нито темата, нито кой и по какъв случай го е написал, просто го запомних понеже ми направи впечатление), който беше пуснал хостинг съвсем фор фрий. Извода - хората се регват, защото е аванта и дотам. Ин дженерал - когато нещо е безплатно не се цени въобще от ползващите :)

Това не значи, че не трябва да го направиш - просто да знаеш, да не останеш разочарован или учуден. Директхост имаха някакви пакети които раздаваха покрай "успей с нас", и не са се изказвали негативно, така че... дерзай.

Поздрави и успех!
 
Последно редактирано:
От: От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Преди време имаше коментар на юзер тука (не помня нито темата, нито кой и по какъв случай го е написал, просто го запомних понеже ми направи впечатление), който беше пуснал хостинг съвсем фор фрий. Извода - хората се регват, защото е аванта и дотам. Ин дженерал - когато нещо е безплатно не се цени въобще от ползващите :)

Това въобще не значи, че не трябва да го направиш - просто да знаеш, да не останеш разочарован или учуден. Директхост имаха някакви пакети които раздаваха покрай "успей с нас", и не са се изказвали негативно, така че... дерзай.

Поздрави и успех!

Като цяло ще се реши и от интереса на потребителите, които биха го ползвали. Аз лично мисля, че ще е полезно. Естествено като за начало няма да са извънземни характеристиките на пакетите, но съм сигурен че ще има доволни. А за темата с юзърите, които се регват и захвърлят акаунтите, мисля да се следят нещата из късо и не действащите да се изтриват. :))
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

А ако просто ти трябва допълнителен сървър и партньор може да свиркаш!

Благодаря. Ще го имам впредвид.
Май като цяло никой не го интересува за момента. :) Поне 10-20 да се съберат, които ще го ползват този хостинг. Ако има желаещи да пишат тука в темета или на ЛС. :))
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

А сигурността, връзката,качеството,колко ще онлайн този проект? Дай повече информация.
Directhost.bg така почнаха с тестове с няколко безплатни пакета
Благодаря. Ще го имам впредвид.
Май като цяло никой не го интересува за момента. :) Поне 10-20 да се съберат, които ще го ползват този хостинг. Ако има желаещи да пишат тука в темета или на ЛС. :))
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Както каза white_pawn, повечето само се регистрират и до там. Проблемът според мен е най-вече в това, че човек не е сигурен този безплатен хостинг дали ще го има седмица, месец, година и дали в някой слънчев ден няма просто да изгасне. Затова повечето предполагам ползват само като тест или да си експериментират с някой неща.
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Едно време се търсеха безплатни хостинги, когато хостингът все още си беше скъпо начинание, но вече с тези цени които се предлагат, повечето хора си купуват.

Аз бих ти препоръчал да направиш безплатна блог платформа, безплатен хостинг на форуми, защо не сайт от рода на alle.bg или ovo.bg. Мисля че в момента това са по вървежни варианти.
 
От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Аз бих го използвал, за експериментални неща, не бих се доверил да прехвърля сайтовете си на него, след като не знам колко дълго ще "оцелее". А пък вече има и хостинги за по 2-3 лева месечно, малка сума внушаваща един вид сигурност. :)
 
От: От: Да пусна ли безплатен хостинг?

А сигурността, връзката,качеството,колко ще онлайн този проект? Дай повече информация.
Directhost.bg така почнаха с тестове с няколко безплатни пакета
Сигурност, връзка всичко ще е на ниво и няма да има проблеми. Аз предложих ако има желаещи тогава ще задвижа нещата. :))
 
От: От: Да пусна ли безплатен хостинг?

Аз имам един сайт който яде страшно много процесурно време (cron-ове на 1 минута 5 на брой които зареждат поне 2-3 минути) мога да ти го дам да тестваш услугата си дали ще издържи на нормалните сайтове
Сигурност, връзка всичко ще е на ниво и няма да има проблеми. Аз предложих ако има желаещи тогава ще задвижа нещата. :))
 

Горе