Да работим прави?

dalasweb

Well-Known Member
"Stand up desk" представлява бюро, което е така проектирано, че да се използва в изправено положение. Височината е по-голяма и с възможност за регулация. Основната идея е, че седящото положение ни убива бавно, стоенето прав има много повече благоприятни въздействия за здравословното ни състояние.

Цялата статия "Stand up desk"

Преди време съм ползвал този вариант за работа , харесами .Само, дето трябва да движиш краката си.Дори съм се замислял да седна на един тренажор там да кача и компа и да въртим педалите!Хем здравословно хем парички могат да се спечелят от нета:)
 
От: Да работим прави?

...Основната идея е, че седящото положение ни убива бавно, стоенето прав има много повече благоприятни въздействия за здравословното ни състояние.
Това го кажи на всички, страдащи от разширени вени.
 
От: Да работим прави?

Не седенето, а обездвижването вреди. Не мисля, че стоенето прав ще подобри нещата. Физическа активност включително ежедневно ходене е тънката работа :wink:. Някои си мислят, че като киснат във фитнеса няколко часа това оправя нещата. За мускулите да речем има някаква логика, но за здравето задължително трябва да се включи ходене пеша по възможност на чист въздух сред природата, минимум 30-1 час на ден..
 
аз си седя яко излегнат :)

Sitting_4.png
 
От: Да работим прави?

И аз съм легнал, то иначе не се издържа :)
 
От: Да работим прави?

Таман Даласа да пусне нещо съдържателно и вие пак го завъртяхте... :cool:
 
От: Да работим прави?

Само че има една подробност: от продължителното стоене прав на крак се получават разширени вени, и освен това може да се получи заболяване на ставите на краката.
 
От: Да работим прави?

Недостатъците си ги пише в статията:
Да седиш е далеч от здравословно, но и стоенето на крак по цял ден не е най-доброто, което може да направите за вашето тяло. Болки в краката, отоци, разширени вени
 
От: Да работим прави?

В движението е истината, но определено НЕ след работа, понеже много от хората, работещи скомп го правят точно това. Сутрин рано - тичане/фитнес/ебане (това си е също спорт)/плуване/разходки. Човекът е животно с интелект, а едно животно, ако го затвориш зад четири стени цял ден, това си оказва влияние на КПД-то.
 
От: Да работим прави?

Да, истината е в ежедневното движение. Ама не търчане (както повечето мислят), а в ходенето. 5-6км на ден е перфе за бодро здраве. Прекаляването с почти всякакво спортуване е вредно..и с търчане и с колоЯздене и с фитнес, само с оденето няма ядове (стига да не е над 50км)
Вчера правих курс от морската градина/бургас по плажа чак до сарафово. Екстра ми се отрази, дори не съм пцувал вечерта :twisted: Тия дни смятам да пробвам същата галимация, ама до поморие :)
 
От: Да работим прави?

Да, истината е в ежедневното движение. Ама не търчане (както повечето мислят), а в ходенето. 5-6км на ден е перфе за бодро здраве. Прекаляването с почти всякакво спортуване е вредно..и с търчане и с колоЯздене и с фитнес, само с оденето няма ядове (стига да не е над 50км)
Вчера правих курс от морската градина/бургас по плажа чак до сарафово. Екстра ми се отрази, дори не съм пцувал вечерта :twisted: Тия дни смятам да пробвам същата галимация, ама до поморие :)

Добре правиш madgooglebot :beer:. Истината е в ходенето. Това е най-естественото движение на тялото, плюс това може да се прилага навсякъде независимо от времето. Аз си имам един чудесен парк наблизо, и отделям между 1 и 2 часа на ден ходене в приятна компания. Кучето също е добро извинение за разходка.
 
От: Да работим прави?

И не само извинение за разходката, ами и повод за много свалки..."куче кажи мяу" :rolleyes:
 
От: Да работим прави?

В движението е истината, но определено НЕ след работа, понеже много от хората, работещи скомп го правят точно това. Сутрин рано - тичане/фитнес...
Добре ли си? Сутрин рано, пффффт. Да не съм у казармата... До 2 часа следобед само за интелектуални подвизи ма търси.

Да, истината е в ежедневното движение. Ама не търчане (както повечето мислят), а в ходенето...
Само ше хода га мина 65.
Кат повърва 200м и краката ми сами се затичват, ако не съм търчал поне предния ден.
 
От: Да работим прави?

При някои индивиди и това е възможно, но определено трябва да са под 90 кила и да не пушат :) което не им гарантира в никакъв случай на по-къден етап зверски проблеми с глезените и колената
 
От: Да работим прави?

Аз ползвам standing desk :)

увеличава продуктивността, но и е физически натоварващо. След 5-6 часа трябва да направиш сериозна почивка.

Може да пусна една снимка на моя standing desk, който доста погледи събра :)
 
От: Да работим прави?

Да не съм у казармата...

Как бре братле, с този аватар още не си се уволнил от казармата :) Явно и теб войниклъка като мен още те тресе. :)

Аз си правя разходки пеша до МОЛ-а надвечер да си накупя хапване и пийване, и наистина добре ми се отразява.
 

Горе