Да се изпрати стока от EU до САЩ и фирма да се занимава с доставката от там?

ReminD

Well-Known Member
Много куцо заглавие, идеята е, че има продукт в EU , за да се спестят излишни дни чакане и шипмънт от тук, трябва ни компания, на която да изпратим стоката, и те при поръчка, да правят доставката от там.

Дайте идеи, със сигурност има такива компании, предложете нещо, и ориентировъчни цени, как стоят нещата.
 
Здравей, услугата се казва Фулфилмънт, за мойте магазини в Америка ползвам тези, не съм имал проблем до сега:


За Амазон услугата: https://sell.amazon.com/fulfillment-by-amazon

В България, тези: https://bigarena.net/

Поздрави,
Станимир И
 
Мерси, а какви пари ти вземат? Спрямо кое? Размера, или? Дай малко повече подробности като ги ползваш, например какво пишат като изпращач,, отговарят ли в рамките на деня, връщане на стоки ако има при тях ли или? и т.н... И то САЩ е голяма, ако някой не си вземе поръчката, как става номера? Предполагам се захранва някакъв баланс при тях за да и покрие евентуални загуби? Дай детайли наистина
 
Мерси, а какви пари ти вземат? Спрямо кое? Размера, или? Дай малко повече подробности като ги ползваш, например какво пишат като изпращач,, отговарят ли в рамките на деня, връщане на стоки ако има при тях ли или? и т.н... И то САЩ е голяма, ако някой не си вземе поръчката, как става номера? Предполагам се захранва някакъв баланс при тях за да и покрие евентуални загуби? Дай детайли наистина
Привет, при мен вземат на палет. Примерно: аз изпращам палет от Полша до Америка, може и от Китай до Америка към такава услуга, всичко е въпрос на много говорене по-телефона или имейли с производител и услугата.

Такси:
Все пак има такси и много зависи дали си нов към компанията и е хубаво да се направи запитване, когато бях никой към fulfillment.com, платих следните такси: Такси за настройка и прием: 50$, Трансфер и опаковат такси: $3 до $5 за артикул, Таксите за доставка: $7, Когато ползваш такава услуга, има етапи: Прием на стока, Опаковане и съхраняване, Изпращане към клиента, всяка такава услуга струва пари някакви. Много важно, какъв модел ще ползваш, аз съм на палета, има още 3 или 4 модела, като: На кубичен фут, по поръчка, с пратката има и фиксирана ставка за разходите. Много зависи как ще се договориш, но всичките фирми с тази услуга, имат еднакви методи и само цените са различни. Цената за връщане на артикул ако клиента не вземе, пратка зависи пак от компанията и големината, стойността на пратката, примерно $7 до $50. Ако се чудиш, какви цени ще плащаш към такава услуга, е много плаващо, аз работя от години, за нова клиент сега сигурно е тотално различно.

Ето виж тук, най-правилно за едната компания(Order fulfillment costs with a 3PL): https://www.shipbob.com/ecommerce-fulfillment/fulfillment-costs/ - моят съвет е да ползваш палета.

Дали отговаря, много са бързи и всичко работи правилно, имаш си собствен човек съпорт, както и система която работи добре. Изпращаш като информация, ти си изпращаш като твоя фирма, те пишат теб, защото ти си продавача а не склада, тоест няма да пише склада а твоят магазин с информация за фирмата ти.

Ако никога не си ползвал така услуга, разучи и питай с пример фирми за цените и договорка, след това направи един кош, не палет а малък кош със стока и пробвай да изпратиш няколко стоки. Като цяло това ще ти спести време за доставката, защото ако изпращаш от Китай към Америка е доста дни, а всеки вече иска 1 до 2 дни, макар, че все още доста чакат и по 14 дни в Америка, много зависи от стоката и клиентите.

Поздрави,
Станимир И
 

Горе