Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Смятате ли, че лайк джакинга е неморален?


  • Общо гласове
    68
Re: От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Никъде не съм видял да пише, че е законно.

при демокрацията като не е забранено със закон е разрешено затова няма проблем ама морала е нещо друго
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

аз не отричам метода не мие приятен както и на повечето хора за това е неморален
Аз не казвам, че е морален, както е неморално всеки ден да ме заливат с покани за къде ли не, да ме добавят какви ли не групи, да ми спамят по сайтовете с ония системи като Neobux и др., да ме заливат със спам по страници профили- "харесай ми страничката" или нещо подобно....
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Истината е, че всеки, който не харесва страницата и не иска да получава публикации от нея се отписва веднага щом види първия пост от нея. Но за повечето хора т'ва е без значение, на тях не им пука къде са фенове и къде не - колкото повече простотии получават във фийда, толкова по-интересно за тях. Ето защо лайкджакинга е успешен метод - защото потребителите са такива.

Всеки има някакви интереси и сам решава кое да хареса, за да му излиза на feed-a.

Ако аз съм фен на Барселона, и харесам страница на Реал Мадрид (без да разбера).. ще ми е хубаво ли да виждам публикации на Реал Мадрид на стената си?

Друго : Има много деца по на 10-11 год. с FB акаунти. Ти ако имаш дете, ще ти е приятно ли да видиш голи цици на стената му. А после нека ти обяснява, че не той е харесал страницата ''В дупето го бутни''

Скритият like е действие, което не си направил доброволно и моля ви двама човека да спрат да разубеждават масите.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

И като говорим за морал - пуснах си платена реклама във ФБ миналата седмица и знаете ли к'во - ФБ ми отчете 2879 клика, а TYXO - 1565 клика.... Т'ва морално ли е...
И определено не съм първия, който се оплаква от това....
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Друго : Има много деца по на 10-11 год. с FB акаунти. Ти ако имаш дете, ще ти е приятно ли да видиш голи цици на стената му. А после нека ти обяснява, че не той е харесал страницата ''В дупето го бутни''
И какво прави дете на 10 години във Фейсбук, след като под 13 години няма право да си прави профил :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Ако аз съм фен на Барселона, и харесам страница на Реал Мадрид (без да разбера).. ще ми е хубаво ли да виждам публикации на Реал Мадрид на стената си?

Хахаха - той ще бъде най-активния фен в страницата.... като Байдан в моите теми :) :) :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Иначе, аз не убеждавам никой, че това е нещо добро, но не казвам и че е лошо. Няма как да е лошо, защото не вреди на никой, а просто използва слабостите на системата. Както обаче писах преди, хора като нас е добре да използват слабостите на системата, когато ги има, защото много често системата и скимва нещо и ни удря. Дали ще е гугъл, фейсбук или каквото си искате - няма морал, просто решават нещо и го правят, съсипват труда на хора и не им пука. За това, за да можем да сме ефективни и да се изправяме след подсечките, просто трябва да използваме всичко, което системите позволяват.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Истината е, че всеки, който не харесва страницата и не иска да получава публикации от нея се отписва веднага щом види първия пост от нея. Но за повечето хора т'ва е без значение, на тях не им пука къде са фенове и къде не - колкото повече простотии получават във фийда, толкова по-интересно за тях. Ето защо лайкджакинга е успешен метод - защото потребителите са такива.
За кой ли път ПАК се опитваш да изкараш твоята си истина за тотална и неоспорима истина! Ставаш все повече смешен и жалък!Истината е , че огромен процент от българите във фб са толкова невежи в ползването му, че въобще не знаят как да отхаресат страница! Ето и аз казвам някаква "истина", хайде да видим как ще докажем коя е е ПО-истина, а??
Време е вече да си затвориш наглата уста и да признаеш, че мамиш хора, без значение законно или не, морално или не чрез метода ти! И , ако само ги мамеше да стават фенове, без даса го желали и знаели - ок, но ти вадиш пари на техен гръб, пари спечелени с измама! Затвори си наглата уста и си прави квото си искаш, пък който ти захапе, захапе! Не си губи времето да правиш тук жалки опити, ами действай докато все още са ти живи останалите странички ;) Всъщност ти точно това и се опитваш да правиш де, като подлъгваш каракудите...
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Иначе, аз не убеждавам никой, че това е нещо добро, но не казвам и че е лошо. Няма как да е лошо, защото не вреди на никой, а просто използва слабостите на системата. Както обаче писах преди, хора като нас е добре да използват слабостите на системата, когато ги има, защото много често системата и скимва нещо и ни удря. Дали ще е гугъл, фейсбук или каквото си искате - няма морал, просто решават нещо и го правят, съсипват труда на хора и не им пука. За това, за да можем да сме ефективни и да се изправяме след подсечките, просто трябва да използваме всичко, което системите позволяват.
Абсолютно точно - когато излезне поредното животно при google ъпдейтите всички реват... Както беше и Timeline-на на ФБ - това морално ли е????
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

И какво прави дете на 10 години във Фейсбук, след като под 13 години няма право да си прави профил :)
Е що па се хвана за 10-11 годишните?? Ами , ако са 13 годишни, а?
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Хихиии, надявай се да е така, ама напротииивввв - все по-малко ще са страниците за показване! Както станаха доста по-малко такива страници в последните дни
Естествено - 1, 2-ма, 3-ма могат да се следят и да им се прави мръсно... ама 20, 30 - 50... няма как :) :) :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Е що па се хвана за 10-11 годишните?? Ами , ако са 13 годишни, а?
Фейсбук си има правила за сексуално съдържание, който не му харесва нещо може да докладва за неговото премахване.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Тая тема е баш за коша, като не искаш да харесваш страници не ползвай сайтовете с кликджака и готово. Кво сте седнали да ревете? Морал не морал пълни простотии!!! Морално ли е гугъл да ми преебе сайт с 38к. трафик на ден зареди докладване на някой тивеник зависник като байдан, щото го е яд, че някой прави пари, а той не?

Като не ставаш за онлайн бизнес не се занимаваш с него. Стига глупости. Тъпчем всички контемт и на фб. и на всички търсачки пък сега ревем, че някой намерил как да прави някой друг лев. Типично Българска му работа "Не гледай на мен да ми е добре, а на комшията да му е зле".
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Ама да се върна на морала пак. Бай Анчо, морално ли е аз да уча 6-7 години и да се развивам да програмирам, а тикви като теб да ползват всичко на готово и да правят пари?

Писнало ми е от лешпери като теб. Като искаш скрипт ще ти дам безплатно само, че жестоко се съмнявам че ще можеш да го ползваш щото уменията са само на приказки.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Данчо, направо ми навири оная работа с негативната ти репутация и глупавия ти коментар. И каква завис кой е говорил за звис ти си просто за мен един паразит който точи не само инфо ами и ползи от хора като мен. Седни по прочети и се научи, и тогава коментирай.

За твое щастие няма да ти връщам репа ще те оставя на другите. Хейтърче без основание!

Няма как да завиждам на разни цървули и помаци на жълтите им стотинки и мизерни левчета бунако! Но докато някой подвежда невежи хора и ги мами и вади пари на техен гръб, аз ще "рева", пък виеси плюйте колкото си щете !
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Ама да се върна на морала пак. Бай Анчо, морално ли е аз да уча 6-7 години и да се развивам да програмирам, а тикви като теб да ползват всичко на готово и да правят пари?

Писнало ми е от лешпери като теб. Като искаш скрипт ще ти дам безплатно само, че жестоко се съмнявам че ще можеш да го ползваш щото уменията са само на приказки.
То т'ва е ясно по презумция, няма смисъл въобще да го споменаваш... Все пак живееш в БГ...
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Прочетох малко от темата, но нямам време за цялата. Според мен потребителите сами са си виновни. Ползвам фейсбук от години и само веднъж съм харесал страница без да искам. Новините винаги можеш да ги познаеш със скритите лайкове, само те и блиц имат такива заглавия. Та явно не съм достатъчно любопитен за клюките покрай известните хора, че да цъкам или съм малко по-умен, знае ли човек?
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Схемата вече не върви така както преди една година например, тогава беше друга работа :)
 

Горе