Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Да се премахнат репутациите от старите политически теми


  • Общо гласове
    26

тео

Well-Known Member
Мисля, че след последните промени, касаещи репутациите във форума, се получи значително изкривяване породено от обилното (до сега) оцветяване в политическите теми. Въпреки, че там вече не може да се дават, натрупаните до сега изкривяват образа на не един или двама потребители тук.

Колкото и да съм (бил) активен в Политика, мисля, че все пак не сме политически форум и даваните там репутации изкривяват идеята им за мерило на взаимопомощ и полезност в комюнитито.

Наясно съм, че трудът за администраторите няма да е малък, но ефектът ще е отрезвителен (за някои) и по-полезен за всички.

Анкетата е публична.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

тя по принцип секцията политика нищо убао няма да доведе у форума, най много да ни довлече някви провокатори, тролове и разни дансьори

технически си прав -репутациите в политиката изкривяват оценката за полезността от приноса на юзара в основното направление на форума - онлайн бизнеса.

по тая логика обаче трбява да се разкарат и репутациите от офтопика щото и там има бая репутации за тъпи теми и спорове за кво ли не
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Да напълно ЗА!

Тук сме предприемачески форум, не политически форум.
Репутацията е равно на принос, голямата репутация съставена не от теми полезни за общността само изкривяват.

Това е логичната стъпка, след като има категория политика, да се изолират и пол. репи.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Да се махнат и политическите теми :)
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Да се махнат и политическите теми :)

Да се махне и репутацията. Сериозно. Много навътре я взимате напоследък.
Има и други начини да разбереш с кой си имаш работа, освен форумния му спам.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Да се махне репутацията от офтопика - там бяха политическите теми преди. Да няма възможност да се дава репутация в офтопик раздела, например Тео преди малко ми даде и сега ще съм депресиран една седмица, което ще доведе до понижаване на творческите ми качества и пускането на качествени теми и мнение в останалите секции на форума.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Просто забранете на ReminD да дава репутация и готово.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Сега тая тема специално за ReminD ли е, защото друг смисъл не виждам от нея? Ще променяме правилата на форума защото не ни харесва определен потребител? Само занимавате админите с глупости, честно казано. Някой ако иска да даде репутация, но не може към дадено мнение, просто ще намери друго в раздел където е позволено и пак ще я сложи. По тая логика трябва да махнем репутациите от Офтопик, Кофа, Помощ за социални мрежи и т.н. Напълно лишен от смисъл труд. И какво толкова сте ги загледали тези репутации не мога да разбера. Те са субективни и това им е целта.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Не, Test, темата не е специално за ReminD. В никакъв случай. Репутациите са система за оценка. Ако няма да е по възможност обективна, то какъв е нейния смисъл?
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Тест, не мислиш ли, че такъв нетолерантен човек като мен, не трябва да има толкова много репутация :p А системата много лесно може да се манипулира, стига трупането на репутация във форум да ти е смисъла на живота.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Който живее за репутациите да ги манипулира. Щом му е важно нека си играе.

Идеята на репутациите е да не са обективни. Обективността предполага някакъв критерий и строг контрол, а репутация може да дава всеки по каквито причини си поиска и не е длъжен да дава обяснения на когото и да е. При зелената репутация дори не се изисква коментар. Репутацията си има силни и слаби страни, мисля че всички ги знаем. За по-сериозни цели съществува iTrader.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Репутациите са просто играчка, сериозно не мога да разбера как възрастен човек се вглъбява, в някакви точки във интернет форум, толкова много. Обективни да били, Тео за теб обективно е да съвпада с твоето мнение пич. И като не стане така, почваш да се чувстваш гадно, депресиран, да търсиш под вола теле и да пускаш странни теми. Осъзнай се, вземи опиши успеха си в инициативата ни, включи се, научи някой на нещо. Пък ако трябва, подбирай ги по това колко са либерални или от малцинствата. Хвани един ромлянин, дай му лаптоп, научи го на сео и му помогни да си изкарва сам парите. Така ще приложиш идеите си на практика и като опишеш този бизнес експеримент в съответната секция, лично аз ще ти дам репутация (зелена).
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Не ми е нужна "инициативата", за да работя по този начин от години. И нито се хваля, нито търся "зелено".
Този форум ми е дал много, отплащам му се ежедневно. Настоящата тема е още един начин, който според мен ще го подобри. И не ми вменявай мисли и чувства. Концентрирай се върху себе си.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Добре, ако махнем репутацията от офтопик разделите как ще поставяме на място явления като Леплондер, Кръчмата и други подобни извращения на природата? Вечно ще си светят в зелено и ще серат из форума. Това справедливо ли е? Админите могат да банват, но репутацията в някои моменти е хубава форма на символичен контрол от страна на потребителите.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Аз искам промяна в Политика. Не в офтопика. Офтопика е бил винаги отдушник и никога не е злоупотребявано с репите там (по мои наблюдения, поне от както съм редовен тук, края на 2010).
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Че то в политика от седмици не може да се дава репутация. Ако мрънкаш срещу натрупана стара репутация, трябва да се махне от офтопика, защото преди там бяха темите. А и дефакто, ако искам да дам на някой репутация, ще направя така: намирам му мнение в неутрален раздел и го бомбя. Така че, не виждам как би спрял даването/получаването на репутации. Безсмислена тема.
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Не, всички политически теми още от създаването на форума се намират в Политика. :)
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

original
 
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

Сега тая тема специално за ReminD ли е, защото друг смисъл не виждам от нея? Ще променяме правилата на форума защото не ни харесва определен потребител? Само занимавате админите с глупости, честно казано. Някой ако иска да даде репутация, но не може към дадено мнение, просто ще намери друго в раздел където е позволено и пак ще я сложи. По тая логика трябва да махнем репутациите от Офтопик, Кофа, Помощ за социални мрежи и т.н. Напълно лишен от смисъл труд. И какво толкова сте ги загледали тези репутации не мога да разбера. Те са субективни и това им е целта.
Прав се, макар, че гласувах "за". Но пък защо тогава админите занимават нас с точно такива глупости с темата си ъпхеро? ;)
 
Последно редактирано:
От: Да се премахнат репутациите от старите политически теми

На някои въпроси може да отговори само един човек:
 

Горе