Да си подновявам ли стария домейн, за да не си изгубя позициите в търсачките

lowriderzzz

Well-Known Member
Привет!

Преди месец прехвърлих един сайт/блог на нов домейн и редиректнах (301) всички страници и постове, които се бяха класирали на по-първи позиции, към новия домейн.

Днеска от NameCheap ми пишат да ми напомнят, че стария ми домейн изтича след месец.

Въпросът е дали да го подновявам за още една година или вече няма нужда. По принцип като търся в Google (през инкогнито прозорец) със съответните ключови думи по които съм се класирал добре, вече ми излиза новия домейн. Но все пак реших да питам.

Благодаря!
 
Според мен - да, подновявай! Един месец е нищо, ако е по-стар трябват години за да се забрави успешно (и от търсачки, и от паметта на хората). Изкушавам се да попитам - не ползваш ли някаква статистика, да видиш колко посещения ти идват от стария домейн?
 
Според мен - да, подновявай! Един месец е нищо, ако е по-стар трябват години за да се забрави успешно (и от търсачки, и от паметта на хората). Изкушавам се да попитам - не ползваш ли някаква статистика, да видиш колко посещения ти идват от стария домейн?

Ползвам аналитикс - но не е много посещаван. Колко е старт (стария домейн) - 4 години. Но през 3 от тях нищо не съм работил по-сайта (за това и посещенията не са много - 10 - 20 на ден), защото не се доразбрахме с човека, на който е сайта. Но от скоро подновихме отношения и сега пак работя по него и доста съдържание качвам (през ден статия и три пъти седмично споделяне във ФБ страница) и като цяо искам да наложа новия домейн.
 
На твое място бих го подновил и пуснал за продажба. Като за неподдържан домейн 300-600 посещения месечно звучи достатъчно добре.
 
Привет!

Преди месец прехвърлих един сайт/блог на нов домейн и редиректнах (301) всички страници и постове, които се бяха класирали на по-първи позиции, към новия домейн.

Днеска от NameCheap ми пишат да ми напомнят, че стария ми домейн изтича след месец.

Въпросът е дали да го подновявам за още една година или вече няма нужда. По принцип като търся в Google (през инкогнито прозорец) със съответните ключови думи по които съм се класирал добре, вече ми излиза новия домейн. Но все пак реших да питам.

Благодаря!

За 10-15 кинта, ще си дадеш още година време, да си прехвърлиш трафика, колкото и да е малко.
 
За 10-15 кинта, ще си дадеш още година време, да си прехвърлиш трафика, колкото и да е малко.

Ами това, че в Гугъл вече се е класирал новия домейн не означава ли че трафика вече идва към новия домейн?
 

Защо?

В смисъл, какво означава тогава щом вече новия домейн излиза при съответната ключова дума?
И има ли начин да спра (не знам дали това е най-точната дума) стария домейн за известно време - примерно два-три дни, за да видя дали има разлика в посещенията от органичен трафик?

Не че ми е толкова да спестя някакви 15лв, а ми е просто интересно да разбера SEO-то и самото класиране.
 
Това че излиза, означава, че е посетен и опрашен от пчеличките на гугле, не че има трафик към домейна. Ако има трафик, то най-вероятно е от редиректването. Провери от къде идва трафика и ще имаш по-ясна преценка.
 
Това че излиза, означава, че е посетен и опрашен от пчеличките на гугле, не че има трафик към домейна. Ако има трафик, то най-вероятно е от редиректването. Провери от къде идва трафика и ще имаш по-ясна преценка.


как да проверя от къде идва трафика? В Аналитикса съм заменил стария домейн с новия. Иначе от Aquasition>All Traffic> Channels ми дава категориите: Organic, Social, Referral, Paid и т.н. ама не и кой точно домейн.
 
Преди време също пренасочих стар домейн към нов.

Вече минава година, а стария все още се среща в търсачката.

Моя съвет е да го подновиш.
 
как да проверя от къде идва трафика? В Аналитикса съм заменил стария домейн с новия. Иначе от Aquasition>All Traffic> Channels ми дава категориите: Organic, Social, Referral, Paid и т.н. ама не и кой точно домейн.
Мхм, когато има редирект е малко сложно проследяването, нека некой спец да са включи. И все пак аз бих подновил. :)
 

Горе