Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

testkiwi

Well-Known Member
Някой няма ли да каже за случая във Враца?

Не искам да взимам страна, не е моя работа, но не ви ли прави впечатление едно нещо - винаги се шуми много без да се взимат предвид и двете страни? Винаги е така.
Помните ли соло, амнезия и най-интересния за мен слуай на австралиеца Джок Полфрийман?
Нужно ли е да казвам в тези случаи какво беше настроението веднага след случките и какво се оказа след това? Кой крив и кой прав? Особено за австралиеца и някакъв келеш "ултрас", който си го е получил? Както и случая амнезия, където не попаднал на точния човек да бият, соло също има доста неясноти кой кого е тръгнал да бие. Това не са случаи като оня от борисовата градина и момичето, а все доказване кой какъв е и кой е по-голяма работа. Понякога не всичко е така както се представя..

Вашия коментар?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Аз доколкото разбрах 2-ма дебелаци мъже над 30 годишна възраст са нили с боксове някакво 18 годишно момченце. Каква страна? Единият го държал, другия го трепел. И дори да им е теглил по една майна, че пресичат пред него, трябва да го убият ли? Аз бих му лепнал един шамар ама то тва е 18 годишно момче дете още на училище ходи. Какви са тия изроди акъла ми не го побира. И другото много лошо нещо - сума ти и хора гледат снимат и нищо не правят. И защо е било така? Ще ви кажа, било е така, защото всички са познавали побойниците и ги е било страх да не бият и тях, защото във Враца и долните гащи си знаят всички.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Доста тегави са всички случаи. Естествено обществото натиска, убийците да получат максимална присъда без значение какво се е случило. След години тихичко "Личкана е оправдан за сгазеното дете".

За жалост, никой не може да управлява времето и глупостите, които се случват.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Освен, че бокса го е извадил той. Поне така казва полицията по последните новини.
Разбира се, че не е правилно да го убият, ама кой точно ще каже кой какво е казал и кой е тръгнал да бие първи. Никой не пита ония двамата, това ме дразни. Така бяха и онези споменати по-горе случаи, а после се оказа, че единия е някакъв ултрас, другия някакъв тарикат побойник, третите хокеисти и т.н. Всеки се прави на мъж тука, ама понякога не е така..
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Някакъв келеш - ултрас, че и си го получил? Дейба и разбирачите имало...
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Да, всеки се прави на мъж, момчето със сигурност се е напраеил пред момичето ама то е още лапе тия малоумни ли са те не са ли били на неговата възраст? Те вместо да му се изсмеят като 2 пъти по-големи и на възраст и на ръст от него те почнали да го бият. Колко тупаника му трябват на едно такова момче? Имаше подобен случай в една дискотека във Варна, когато охраната преби навън пред час пик едно момче пак на тая възраст. Помните ли? Повтарят се нещата за съжаление. Тия от химията ли дето взимат, от простотата си ли не знам, но в главите явно нищо нямат, че да пердашат като за последно. В някои държави при такива случаи пускат семействата на пострадалите да отрепят рода на убиеца. А нашата държава какво ще направи? 5 години ли? Протестите ще са още няколко дни. И после всичко се потулва...до следващият случай.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Някакъв келеш - ултрас, че и си го получил? Дейба и разбирачите имало...

Виж случая с австралиеца. Има много интересни факти и смея да кажа, че си го е получил с чиста съвест. Очевидна самоотбрана, а по случая приятелчетата на тоя не са привлечени като обвиняеми за опит за убийство. Но не е това темата, а че общественото мнение се изкривява без да има каквито и да е обективни доказателства кой крив и кой прав.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Т.е., ти ни казваш, че хората съдят без да взимат предвид фактите, но после ей така изненадващо започваш ти да раздаваш присъди? Хайде чисто хипотетично да предположим, че Анди ми е бил познат и имам значително повече идея от теб какво се е случило, и че твърдението ти е меко казано цинично? Във фактите, с които разполагаш дали се обяснява защо австралиеца ходи с 20 см нож из улиците на нощна София? А че е буйствал в ресторанта, откъдето е излязъл преди да убие момчето и е имало сигнал до полицията от него? Че беше наръгал всъщност две момчета? И двамата са си го търсили? Че ударът е в гръб? При самозащита в гръб??? Че е наръгал още двама в родината си? И те са си го търсили предполагам? Чувал ли си версията на убиеца?

Потрес...
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Общественото мнение се изкривява, щото медиите го нагнетяват.

Фактите са горе долу ясни:

1. Убитият си карал колата и на една пешеходна пътека пред него некви се "мотали" и той съвсем любезно ги помолил да минат по-бързо - това според думите на приятелката му, която била в колата с него.

2. Онея му теглили една майна (тука има версия че сритали колата и му чупили стъклото/огледалото).

3. Той отбил колата и слязъл да защити честа си - това пак според думите на приятелката му, която била в колата.

4. Убитият е имал бокс, явно си го е носил в колата или в джоба. За кво му е на 18 годишен не е ясно.

5. Станало е сбиване - съвсем чисто махленски бой. Това си е ежедневие за Перник - примерно.

6. Оня е починал от нещо друго, а не от ударите дето е изял. Снощи казаха, че от задушаване - глътнал си езика. Сега казаха, че тепърва 15 съдебни медици ще му правят аутопсия да видят причината. А снощи казаха, че са му я направили вече.


В общия случай чист битовизъм. Обаче медиите така поднесоха информацията, че едва ли не онея са го хванали на улицата и са го спукали от бой ей така без причина и той геройски починал от раните си веднага и на място.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Между другото, думите на приятелката му директно оневиняват двамата. Толкова тъпо същество рядко се намира.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Разправия, бой, ама смъртта на момчето трябва да се накаже подобаващо
Кой е тръгнал на бой, не ме интересува, защото има смърт, която е факт и не трябва да има леки наказания за извършителите
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

А ако не е починал от бой, а от задавяне наистина?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

А ако не е починал от бой, а от задавяне наистина?
Значи не са го били, така ли. Каква логика само, а защо си е глътнал езика тогава, шах с пешката
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Разправия, бой, ама смъртта на момчето трябва да се накаже подобаващо
Кой е тръгнал на бой, не ме интересува, защото има смърт, която е факт и не трябва да има леки наказания за извършителите

Наказание ще има. Въпросът е колко тежко да бъде.

То убийство може да стане и при самозащита (или както е термина - неизбежна самоотбрана). Даже и тогава пак има наказание.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Значи не са го били, така ли. Каква логика само, а защо си е глътнал езика тогава, шах с пешката

А защо е излязъл от колата с бокс?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Т.е., ти ни казваш, че хората съдят без да взимат предвид фактите, но после ей така изненадващо започваш ти да раздаваш присъди? Хайде чисто хипотетично да предположим, че Анди ми е бил познат и имам значително повече идея от теб какво се е случило, и че твърдението ти е меко казано цинично? Във фактите, с които разполагаш дали се обяснява защо австралиеца ходи с 20 см нож из улиците на нощна София? А че е буйствал в ресторанта, откъдето е излязъл преди да убие момчето и е имало сигнал до полицията от него? Че беше наръгал всъщност две момчета? И двамата са си го търсили? Че ударът е в гръб? При самозащита в гръб??? Че е наръгал още двама в родината си? И те са си го търсили предполагам? Чувал ли си версията на убиеца?

Потрес...

Разбира се, щом ти е познат е невинен, винаги е така. Не бих спорил, и аз да съм и за мен ще е така. Чувал съм много версии, които са общодостъпни, моето мнение се формира на тяхна база, както и на лично мнение от интервютата на австралиеца. Не ми се изпада в спорове, но няма смисъл да казвам, че ей така някой да те убие с нож от нищо и никъде просто няма начин

Едит: не искам да звуча цинично, но който си го търси, си го намира. Това е истината. И мен са ме били, и аз съм бил. Ама винаги е с мярка. Кой е почнал първи и кой се е правил на мъж, кой е пиян запалянко и кой хладнокръвен убиец с нож не е моя работа да търся. Всяка истина има две страни, но по медиите винаги първосигнално се озвучава най-леесната - тия убиха нашето момче. После излизат доказателства, експертизи и т.н. Накрая идва Марковски и оневинява всички. Не съм аз съда, но имам мое мнение по случая. Да кажем, че приемам и твоите версии, и аз съм преувеличавал и лъгал в показания, както лъжат всички за всичко от всички страни. За това медиите трябва да показват случая беспристрастно, а винаги е точно обратното. И с цитираните случаи и с този последния. Чак след години започват да илизат други неща, работи и всичко изглежда по друг начин. Аз лично с този австралиец също бях много афектиран, защото тогава живеех на 500 м. от мястото и бях в едната крайност и бях доста възмутен от случая, а след толкова години съм на противоположната. Това е
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

18-годишният Тодор аспирирал храна, не си глътнал езика


Нещастен случай. И аз не мога да заема страна в случая. Щом е слязал от колата с бокс и е скочил на двама, ясна е работата. Освен това е тренирал боен спорт и явно много си е повярвал. Жалко за момчето, но...съдба.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

От 15 години до живот ги чакат.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Виж случая с австралиеца. Има много интересни факти и смея да кажа, че си го е получил с чиста съвест. Очевидна самоотбрана, а по случая приятелчетата на тоя не са привлечени като обвиняеми за опит за убийство. Но не е това темата, а че общественото мнение се изкривява без да има каквито и да е обективни доказателства кой крив и кой прав.
Наръгването с боен нож в гръб е чиста самоотбрана? И то двама са наръгани, единия остава на място. Да, точно самоотбрана ще е.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Тия или са известни бабити в града и всички ги е страх или и аз не знам.
Вижте тоя дето гледа и подминава, на кила е колкото 2-та, все ще спре боя, ама що да се меси..
0000289661-article2.jpg
 

Горе