Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

chefo

Member
Здравейте,
Имам дебитна карта Виза Електрон,която ползвам към Пейпал акаунта ми. Картата изтича в края на март тази година.
Доколкото знам от банката (ПИБ) автоматично преиздават тоя тип карти, а аз направо трябва да отида и да си взема новата карта.
Някое знае ли дали след като получа новата карта трябва да си верифицирам отново акаунта в Пейпал или само трябва да добавя новата карта в Пейпал?
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Най-добре драсни един мейл на пейпал и ще ти отговорят най-точно. Не съм сигурен но може новата карта да е със същия номер като старата.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Новата карта е със същия номер като старата и няма нужда дори да я добавяш в Paypal. Остава си свързана.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Същата е картата, но ще бъде с нов срок на валидност.
My account ==> Profile ==> Add/Edit credit card ==> Edit Expiration Date
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Когато промениш срока с "Edit expiration date" от PayPal дърпат ли пари от картата и проверяват ли по някакъв начин дали картата е валидна? Ако просто променя датата на валидност (на реално изтекла карта) мога ли да мина без добавяне на нова карта?

Този PayPal акаунт не го ползвам за теглене на пари, само за получаване и харчене. Бих могъл да си изкарам нова карта и да я добавя, обаче този процес е сложен (тъй като картата ми трябва за бизнес акаунта, който е с друг адрес и не мога да си ползвам личната дебитна карта от българска банка).
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Хм, мисля че новата карта идва с нов номер.
Поне при мен беше така, но от друга банка де, ПИБ не знам как го правят.
Е в най-лошия случай ще въведеш нова карта, ще те чарджнат с 1,50 за нея и си готов.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Някои банки не сменят номера на картата - сменят само датата на валидност (и може би CVV номера).

Интересно дали PayPal проверява дали въведените данни са верни (ако не се правят транзакции с картата). Обикновено PayPal лимитира акаунта когато картата изтече и трябва да въведете нова за да може да ползвате акаунта (ако имате пари в акаунта не можете да ги ползвате докато не добавите нова карта или обновите данните на съществуващата).


Yes, you can use verified PayPal account with expired VCC inside. However, you won’t be able to use PayPal with expired VCC inside to make monthly subscription payment such as hosting, or any other subscription services that require automatic scheduled payment.

Източник

Предишния път когато ми беше изтекла картата и аз си спомням нещо такова. Можеше да се пращат пари, обаче не и да се правят абонаменти. После ми лимитираха акаунта и бях принуден да си купя нова карта.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Моята карта е от Първа инвестиционна банка и при подновяване не ми сменят номера, а само срока на валидност. Не помня да са ми вземали такса от Пейпал, когато актуализирам данни. А таксата от 2,50 долара за валидиране на нова карта, после ги връщат.
Що се отнася до проверката, сигурно проверяват. Но като вкарваш реална карта, какъв да е проблемът?!
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Сравни си номерата на старта и нова карти.
- Ако са еднакви променяш само датата на валидност, както ти е писал @I71
- Ако са различни, ще трябва да валидираш и новата карта.
При мен беше първият вариант.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Освен датата на валидност сменя ли се и кода за сигурност (CVV2) когато ви издадат нова карта със същия номер? И дали дърпа пари при смяната на датата на валидност. Ако не дърпа е доста вероятно да не прави проверка дали новия срок е валиден и така може да не се наложи да се купува нова карта. Дали е така не съм намерил потвърждение.

Тази пари, които дърпат от картата не ги връщат в картовата сметка (банковата сметка към дебитната карта) а ги оставят в PayPal акаунта (и после могат да се изхарчат).
 
Мойта, същата и от същата банка, я смених декември месец. Никакъв проблем няма.
ПП ти пускат съобщение - вижда се ясно къде и какво трябва да промениш (срока на валидност). клик.клик. готово.

Никакви проблеми.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Освен датата на валидност сменя ли се и кода за сигурност (CVV2) когато ви издадат нова карта със същия номер? И дали дърпа пари при смяната на датата на валидност. Ако не дърпа е доста вероятно да не прави проверка дали новия срок е валиден и така може да не се наложи да се купува нова карта. Дали е така не съм намерил потвърждение.

Тази пари, които дърпат от картата не ги връщат в картовата сметка (банковата сметка към дебитната карта) а ги оставят в PayPal акаунта (и после могат да се изхарчат).

Да - CVV2-ката се сменя и тя.

Не - не дърпа пари при смяна на датата.
 
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Благодаря, колеги. Ще ви информирам как е протекло при мен другия месец.

Засега от ПИБ ми отговориха следното:

"Дебитните карти, които Първа инвестиционна банка издава се подновяват автоматично в месеца, в който изтича срокът им на валидност, с такса в размер на 5лв. В случай, че върху лицевата страна на картата е изписана валидност 03/13, то картата е активна до 31.03.2013 г. включително. Картата ще бъде преиздадена, в срок от 10 дни преди изтичането й, с карта Visa Electron от ново поколение - Visa Electron payWave. Тази карта ще бъде с нов номер, ПИН код, CVV код и Ви дава възможност, в случай че желаете, да се възползвате от новата функционалност за безконтактни плащания на ПОС терминал."
 
Последно редактирано:
От: Дебитна карта Виза Електрон за Пейпал

Сменя се всичко.

пич, не отива на хубаво твойта работа - някой вече те е зачервил а з ада пуснеш тема в пазара трбява да си зелен. дай го по-спокойно и си прави сметката, че има и ограничение з а дни от регистрацитяа
 

Горе