Деиндексирането на сайтове (GenBucks) и избягването му

CrAzY-MaST

Well-Known Member
В момента съм се захванал да си оправя GenBucks сайтовете и съдаржанието.

1. По кое Google определя/разбира че даден сайт трябва да бъде баннат. По титле-то, автора, ключовите думи или ако някъде в текста се споменава дума свързана с баннатите сайтове в GB например Hoodia(незнам дали е баннат) ?

2. Кода на сайта играе ли роля ? Ако да какви мерки трябва да се предприемат? Смяна на целия дизайн(темплейт) с нов или само подмяна на имената на картинките да кажем и оправяне на таговете(то това се прави в точка едно май) ?

Това е общо взето, предполагам че ще е полезно за всички ползващи GenBucks и няма да е лошо ако се даде добър отговор да стане важна тема(бях виждал някаква на тази тема или подобна но немога да я намеря) :idea:
 
Google сигурно знаят много добре кои са най-големите affiliate programs, техните продукти се предлагат навсякъде и тези сайтове според тях не са особено полезни и нужни. Как Google би определил кои са тези страници ? Ами сигурно ако са като тези в които има линк към Genbucks и се предава някакъв ref. Два мои сайта които имат директни линкове <a href="domain?ref=..."> към известни affiliate programs не се индексират никак добре, други сайтове в които връзките към "партньорите" са с Javascript нямат никакви проблеми. По блоговете пише че Google няма проблеми с интерпретацията на JS, обаче може би и това не е съвсем вярно.
 
добре, мисля че се изясни - никакво използване на имената на продуктите във мета таговете и титле-то(няма проблем в текста на сайта нали ? или изобщо не трябва да искаме да се класираме за тези думи?)

а кода на сайта не играе никаква роля ? някой някъде тук беше написал нещо че играе роля или поне така го разбрах :oops:
 
Аз в момента провеждан експеримент експеримент доколко влияе кода ще споделя резултата като съм сигурен...

За всеки случаи избягваи и в текста имена на Имаената на продукти (може да ги ползвашкато картинка)...
 
Аве да питам аз като по прост това за всички продукти на ГБ ли е пр. за Hoodia-та онася ли се :D
 
Аз казвам - оптимизация за други търсачки. :) Кофти звучи, но не е като да почнеш от нулата, все пак сайтовете са стари и добре популяризирани в мрежата, нали? Въпрос на смяна на някои елементи за да ви захапят другите търсачки. :wink:
 
Аз от две седмици махнах темплейта на P*ofinast, оставих само един малък текст, смених хостинга и още не съм индексиран...
 
SEO - Оптимизация за Търсачки

Кои е наи - сигурния начин да се разбере дали саита е индексиран или пък деиндексиран от Гугъл . С какъв инструмент да разбера .... да отварям тема ( има доста ) едно линкче ще свърши работа
Мерси
 
Tsanko каза:
Аз от две седмици махнах темплейта на P*ofinast, оставих само един малък текст, смених хостинга и още не съм индексиран...

Е как очакваш да си индексиран, то няма какво да индексира :)

Обаче тази звездичка за името на профинаст е много хитра. Сигурно coolice го е сменил :)
 
vitohol каза:
Tsanko каза:
Аз от две седмици махнах темплейта на P*ofinast, оставих само един малък текст, смених хостинга и още не съм индексиран...

Е как очакваш да си индексиран, то няма какво да индексира :)

Обаче тази звездичка за името на профинаст е много хитра. Сигурно coolice го е сменил :)

Не го е променял аз си го написах така. Иначе оставих една страница на която има малко текст(който 100% е уникален) просто да пробвам дали пак ще го индексира и не стана. Да се надяваме, че след PR ъпдейта батко ти Г. ще се сети и за моя сайт.
 

Горе