Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

antonio741

New Member
Здравейте, тъй като получих напомняне наскоро от тях, че трябва да се подава данъчна декларация... Някой може ли да ме светне защото утре е крайния срок, тоест какво трябва да се попълни защото съм много бос общо взето... И още нещо, колко е глобата за доходи на физичеко лице? Един познат ми каза, че ако до сега не съм имал други глоби към НАП, първата щяла да бъде в размер на 50 лева, това така ли е?

Надявам се да получа отговор по темата днес, защото наистина се отнесох доста несериозно към нещата... дано всичко да се оправи :(
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Мобио прихода попълваш в приложение 3, таблица 7.
Получил си по e-mail протокол за изплатената сума и служебна бележка.

Ама ако не се оправяш бегай при счетоводител, да ти попълни декларацията.
Работиш ли на трудов договор?
Имаш ли други приходи?
Иначе да - 50 лв. ти е първата глоба.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Първо, благодаря за бързия и ясен отговор. Не, нямам трудов договор с фирма, и да, имам приходи от още една фирма с подобни услуги, обаче те не са ми дали такъв протокол или нещо подобно. Свързах се с тях и ги попитах - казаха, че не трябва да декларирам доходи, те се били погрижили за всичко.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Ами декларираш, каквото имаш.
Ако парите са ти изплатени преди последната третина от годината, единствено декларираш прихода, като описваш внесените осигуровки и авансов данък и нищо не внасяш.
Ако са ти платени последната третина - не е внесен авансов данък и трябва да го внесеш сега.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Първо, благодаря за бързия и ясен отговор. Не, нямам трудов договор с фирма, и да, имам приходи от още една фирма с подобни услуги, обаче те не са ми дали такъв протокол или нещо подобно. Свързах се с тях и ги попитах - казаха, че не трябва да декларирам доходи, те се били погрижили за всичко.

Те са ти внесли данъка, но ти трябва да си подадеш декларация, че е внесен.
Миналата година им правиха проверки и на мен ми звъняха от НАП, че едните ми приходи били като трудов договор, а другите като граждански и трябваше в две декларации да ги разделя... ама поне бях пратил данъчна декларация и минах само с замяна. Не съм имал глоба или нещо.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Отново ти благодаря, предполагам, че ще се оправя. А в това приложение 3 ми направи впечатление това "(Приложението е неразделна част от годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ и се подава заедно с образец 2001)" :(
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Е данъчната декларация си е основната. Приложенията са според източниците ти на приходи.

@momcheto, внесли са авансов данък ако сумата е получена преди октомври 2013. След това не е.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Аз точно към края на ноември съм получил доходи от тях. Явно ще трябва и данък да платя... Ако трябва да се плати и данък, освен подаването на декларацията, глобата отново ли е 50 лева или е повече?
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Не, нямам трудов договор с фирма, и да, имам приходи от още една фирма с подобни услуги, обаче те не са ми дали такъв протокол или нещо подобно. Свързах се с тях и ги попитах - казаха, че не трябва да декларирам доходи, те се били погрижили за всичко.

Тук нещо мирише...
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Току що оставих близо 500лв данъци и все още чакам мангалите да минат преди мен по болниците( ходя на частно поради некопетентността на повечето лекари) карам по разбитите улици( редовно ремонтирам ходова част) и нямам дори кош за смет пред блока, за други услуги дори не мога да помисля... как се нарича когато някой ти вземе пари, а не получиш нищо в замяна - обир или измама? :)
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Че нещо не и е чиста работата на тая фирма. Няма такъв доход от българска фирма, за който не е нужно да ти издадат служебна бележка, защото "са се погрижили за всичко". Ако са ти платили по банка, най-добре си декларирай дохода от тях, макар и без бележка, пък те да се оправят. ;)
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Е данъчната декларация си е основната. Приложенията са според източниците ти на приходи.

@momcheto, внесли са авансов данък ако сумата е получена преди октомври 2013. След това не е.

То това бяха за 2012 година приходи.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Аз също ще внасям утре. Пак последния момент...Лоша рабата е това моето...Ако бачкаш и на други места нужно ли е и от тях служебни бележки и разни такива. Тоест ако си на трудов договор...?
 
От: От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

(...) обаче те не са ми дали такъв протокол или нещо подобно. Свързах се с тях и ги попитах - казаха, че не трябва да декларирам доходи, те се били погрижили за всичко.

Това е абсурдно. Фирмата в България ли е регистрирана?

Ако ще декларираш нещо най-добре декларирай всичко.

И не разчитай на това, че първата глоба ще е 50 лв. Освен тези 50 лв ще те разкарват до банките за извлечения на хартия (ще ти правят проверка или ревизия), ще плащаш и лихви (освен дължимите данъци и осигуровки)...

Най-добре си плати рекета към държавата (здравен рекет, пенсионен рекет, рекет върху дохода и т.н.) и си декларирай всичко.

Ще се наложи да платиш данък и осигуровки върху приходите, за които отказват да ти дадат служебни бележки (защото не знаеш дали са платени или не - без служебните бележки не може да си вържеш гащите).

Ти даде ли си личните данни на тази съмнителната фирма, която отказва да дава бележки? Как ти платиха? Ако е в брой и не са ти взели личните данни - помисли дали има смисъл да декларираш този доход.

как се нарича когато някой ти вземе пари, а не получиш нищо в замяна - обир или измама? :)

Ако те заплашват едни чичковци с пистолети, че ще те гръмнат при оказване на съпротива или ще те тикнат в затвора (ако не оказваш съпротива) - това се нарича рекет (или данъчно облагане - ако организираната престъпна група официално се води държава).

Държавата е по-малкото зло. Ако няма държава - пак ще плащаш, само че на други рекетьори (които може и да не са така културни като държавните служители).
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Мобио ти удържат данък при източника. Така че данъци не трябва да плащаш (освен ако има изравняване някакво), но въпреки това трябва да подадеш декларация както са писали колегите по-горе.
 
От: Деклариране на доходи от Mobio (SMS разплащания)

Подадох я в последния момент. На 30-ти Април, благодаря на всички отново!
 

Горе