Декодиране (encoding) - как?

bulhomes

Member
Досега не бях се сблъсквал с толкова упорит проблем. При проблеми с енкодинга прехвърлях проблемния текст през word, txt, CorelDraw и все при някое прехвърляне се оправяше. Сега обаче не иска толкова лесно. Ще обясня подробно.

"Разглобявам" рекламни карета от CorelDraw и прехвърлям текстовете им в таблица в Excel с цел последващо подреждане и качване в интернет. Каретата съдържат много шрифтове, доста от които при минаването в Excel излизат на маймуница. Като сменя шрифта на клетката нещата изглеждат оправени в документа, но не и в полето, показващо съдържанието на клетката. И при качването в MySQL-а си се качва маймуницата. Пробвах какво ли не. Най-доброто е това - http://2cyr.com/decode/?lang=bg но за съжаление не е достатъчно. Оправя нещата, но за всеки отделен кодиран текст (некодирания изчезва) трябва да се въвежда ръчно, а става въпрос за над 10 000 реда с по 3-4 клетки за декодиране на ред и за да е още по-гадно - в някои клетки има кодиран и декодиран текст едновременно. Текста по-долу е от такава клетка.

Комерс МГ, Èëèÿ ÖÅÊÎÂ

Поправям си поста след публикуването, защото явно платформата на форума допълнително прекодира примерния текст, защото в темата изглежда доста по-различно от пействаното в поста.

Закачил съм и няколко реда от такъв екселски файл.

Отскоро съм в този форум и силно се надявам да има специалисти, които да знаят решението!Виж файлът Encoding.zip
 

Горе