Десетте най-често срещани грешки

DEATH

Member
1. Големи и тежки графични елементи.
2. Flash интродукции, мигащи и движещи се картинки и текстове.
3. Липса на яснота и объркваща навигация.
4. Неработещи връзки и знаци "Страницата е в строеж/Under Construction"
5. Правописни, граматични и печатни грешки в текста.
6. Липса на ясна информация за контакти.
7. Липса на ценова информация.
8. Текстове, изписани САМО С ГЛАВНИ БУКВИ.
9. Вредни елементи в дизайна.

a) Музика, стартираща "без да пита"
б) Анимирани обекти с непрекъснато движение в тях.
в) Тежки, разсейващи фонови изображения.
г) Слаб контраст между текста и фона.
10. Съдържание, което просто "не си заслужава"
Всеки трябва да гледа на сайта си като на вестник или на списание. Хората купуват вестници и списания заради съдържанието им, не заради дизайна. И най-добрият дизайн не може да помогне на сайт, в който липсва полезна информация.
 
2. Flash интродукции, мигащи и движещи се картинки и текстове.
Ама какво пречи ако има мигащи и движещи се картинки и текстове?
9. Вредни елементи в дизайна.
a) Музика, стартираща "без да пита"
Ох тая музика дето се стартира с пускането на сайта как я обичам, особенно когато съм си пуснал някоя готина песен с Winamp-а да ми тръгне някаква откачена мелодийка и сума ти време да търся от къде се е пуснала или когато съм си оставил тонколоните включени и изведнъж като ръгне някав звук и кат ма стресне...
 
Флаш елементите се зареждат бавно, ботовете немогат да ги идексират. Мигащите картинки разсейват потенциалния клиент. Той е влезнал в сайта да пазарува или просто от любопитство. За да се запознае с евнтуалната покупка той чете, а банерите го разконценторват :)

Относно музиката - сигурно над 50% от хората се стряскат от музиката която се пуска от сайт(аз съм типичен пример). Системата ми е увеличена ... изведнъж тръгва музика - 99% от случайте затварям страницата, която съм отворил. Тегля една **** майна на webmastera и продължавам да сърфирам.

Горе написаното е лично мнение :)
 
Абе мисля си дали да не вземем да направим списък със сайтове, които стряскат посетителите с разни шумове и да пуснем този списък в някой хакерски сайт, все ще се намери някой хакер, който да си набележи мишена от тоя списък. Може списъка да не е само от сайтове със силни и стряскащи звуци, може да изброим фашистки сайтове или подобни на фашистки...абе всякакви сайтове, които загрозяват интернет. А и ще впрегнем хакерите да свършат нещо полезно. Представяте ли си колко ще е готино ако из нета пълзят хакери, които да унищожават сайтовете, които само губят времето на сърфистите или пък пълни с глупости. Може да направим катогории за да улесним избора на хакерите, ще има:

-Сайтове със стряскащи звуци
-Фашистки сайтове и сайтове подтикващи към дискриминация
-Сайтове, които са вредни за компютъра на сърфиста
-Сайтове, които губят времето на сърфиста ( с ужасна навигация, мъртви линкове и т.н.)
-Сайтове с невярна информация

Айде аз вече почвам да следя за такива сайтове :twisted:
 

Горе