Детектване на мобилен браузър

mvmrik

Well-Known Member
Знаете ли някакъв прост скрипт с който да се разбере дали е мобилен браузър или не, че ще правя мобилна версия на един сайт и намирам все някакви големи кодове, които разпознават устройствата и нито един не можах да подкарам. На мен ми трябва просто да знае дали е от мобилно устройство или не. Предполагам че е нещо елементарно, но не го знам :)
 
От: Детектване на мобилен браузър

Ползвал съм това, но не знам дали на 100% детектва всички мобилни:

<script type="text/javascript">
<!--
if (DetectAndroid()||DetectIphoneOrIpod()||DetectS60OssBrowser())
{window.location = 'http://yoursitename.com/mobile/index.html';}
// -->
</script>
 
От: Детектване на мобилен браузър

Гледах някакви подобни, но мисля че намерих нещо по-добро. PHP скрипт, който разпознава и го тествах:

function detect_mobile()
{
if(preg_match('/(alcatel|amoi|android|avantgo|blackberry|benq|cell|cricket|docomo|elaine|htc|iemobile|iphone|ipad|ipaq|ipod|j2me|java|midp|mini|mmp|mobi|motorola|nec-|nokia|palm|panasonic|philips|phone|sagem|sharp|sie-|smartphone|sony|symbian|t-mobile|telus|up\.browser|up\.link|vodafone|wap|webos|wireless|xda|xoom|zte)/i', $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))
return true;

else
return false;
}

$mobile = detect_mobile();

if($mobile === true){
echo 'mobile';
}else{
echo 'not_mobile';
}

Това е кода ако някой се интересува, направих го ако влезеш през компютър да изпише not_mobile, ако влезеш от мобилно устройство да изпише mobilе.

При мен работи, на компютъра ми изкарва че не е, а на телефона ми с android ми изписа mobile. Най-добре ще е ако може да го тествате и вие и да се види дали работи нявсякъде или има проблеми. Качил съм го в един файл на този адрес и можете да тествате:
http://mvmrik.net/mobile.php
 
От: Детектване на мобилен браузър

На лаптопа с хром-а работи. След малко ще ти кажа и на WM 6.5 какво показва...


mvm.JPG


едит: на WM 6.5 изкарва мобиле. на нокиа с вградения в симбиан браузър също...
 
Последно редактирано:
От: Детектване на мобилен браузър

аз десетина човека вече питах по skype и навсякъде е добре на компютрите, само от мобилен още никой не е тествал
 
От: Детектване на мобилен браузър

Какво имаш предвид под 'мобилна версия'?
Различен лейаут/дизайн или различна функционалност?

Ако е първото, нормалните хора го правят с CSS media queries.
 
От: Детектване на мобилен браузър

Искам просто някои неща да ги няма там и да е по малко различен начин, нали по някакъв начин трябва да се знае от какво се влиза.
 
От: Детектване на мобилен браузър

С това става екстра - той сайта си има css и направих нов за мобилната версия с други размери и работи добре. Сега не знам какви размери да сложа за широчина - на 400px съм го направил и на моя телефон е добре, но на някои може да е голямо знам ли.
 
От: Детектване на мобилен браузър

Идеалният вариант е да направиш лейаута fluid, та да се свива и разпъва на всякакви широчини. Допълнително оптимизираш с media queries за таргет устройствата си. Но и само с кюерита става ако джастапраста е вариант.

Примерно за АйПад (изправен) добра максимална широчина е около 730px, за да остане малко празно отстрани.
За айфон (пак портрет) - 300.

/* Tablet (portrait) */
@media only screen and (min-width: 768px) and (max-width: 959px) {
.............................
}


и

/* Mobile (portrait) */
@media only screen and (max-width: 767px) {
................................
}
 

Горе