Диагностика на повреден iPad

Welder

Active Member
Имам повреден iPad, който спря да пали. Проблема се получи при подмяна на счупен тъч скрийн. Носих го в специализирани сервизи, но като го видят отворен, отказват да го приемат. На едното място, което дори е оторизиран епълски сервиз, като го видяха, получиха нервна криза. "Техника" с който говорих ми каза, че за пръв път вижда отворен iPad :cry:
Та търся сервиз в София, където могат да ми кажат какъв е проблема?
 
От: Диагностика на повреден iPad

Това беше първия сервиз в който отидох. Отказаха да го приемат. Не можели да му направят диагностика.

Ами... пфф... подозирам че е дал фира.

А всъщност кой ти смени тъча?
 
От: Диагностика на повреден iPad

Един приятел. То е ясно, че е дал фира, но ако е само дисплея, ще го сменя и него. Ако е нещо по чиповете, няма много опции. За това търся някой, който да ми каже какъв е проблема. Да знам дали да се занимавам да го правя.
 
От: Диагностика на повреден iPad

Един приятел. То е ясно, че е дал фира, но ако е само дисплея, ще го сменя и него. Ако е нещо по чиповете, няма много опции. За това търся някой, който да ми каже какъв е проблема. Да знам дали да се занимавам да го правя.
Колко си склонен да дадеш максимум за да се оправи?
Всичко може да бъде оправено, включително и чипове се сменят, стига да си готов да платиш.
В момента положението до колкото разбрах е много зле.
За да се разбере какъв му е проблема, трябва да се проследи по схема къде какво става.
Но това е трудоемко и скъпо занимание. Но всъщност това е основното, като се проследят нещата и се открият проблемните компоненти, просто се сменят и устроиството тръгва...
 
От: Диагностика на повреден iPad

За начало искам да знам какъв е проблема, после в зависимост от това, колко ще струва ремонта, ще преценя дали да го правя. Иска ми се да проверя дали не е дисплея. За целта ще трябва да се закачи работещ. Но не ми се иска да го купувам и после да се окаже, че е нещо друго.
 

Горе