Директно плащане с карта в онлайн магазин

Nikoalek

Member
Здравейте, искам да имаме модул за плащане с карта в онлайн магазин, но плащането да се случва директно в самия магазин. Без да те прехвърля към трета страница за ауторизация или друго. Просто въвеждаш данните и плащащ.

Запознати ли сте как може да се случи това. Някой да предлага тази услуга?
 
Имаше същата, или почти същата тема преди няколко дни.
Вариант №1 са услуги като Braintree и Stripe (Stripe не става, ако фирмата и сметката са Български). Вариант №2 е да говорите с банката, в която е фирмената сметка, за т.нар. виртуален ПОС терминал.
При втория вариант внимавайте как точно се предлага услугата, за да не се налага да минавате PCI одобрение, което може да е свързано с доста разходи.
 
Имаше същата, или почти същата тема преди няколко дни.
Вариант №1 са услуги като Braintree и Stripe (Stripe не става, ако фирмата и сметката са Български). Вариант №2 е да говорите с банката, в която е фирмената сметка, за т.нар. виртуален ПОС терминал.
При втория вариант внимавайте как точно се предлага услугата, за да не се налага да минавате PCI одобрение, което може да е свързано с доста разходи.

Благодаря ти! Търсих по думи и "уж" прелистих за такава тема. Сега ще проверя пак. Благодаря за информацията. Утре ще посетя банката. Просто си мислих, че с виртуален ПОС пак те прехвърля към тяхна страница където вече въвеждаш код или просто одобряваш плащането, както като ползваш epay свят, Борика и т.н.
 
Не е задължително, но съм забелязал че различните банки го правят по различен начин.
Провери внимателно таксите, при някои банки има годишна такса за обслужване на терминала, отделно такса на всяка трансакция, отделно такса на базата на това колко трансакции се правят (по-малко = по-висока такса), а пък ако се налага конвертиране на валути има допълнителни такси и за тази работа.

ПС> Имай предвид, че е добре клиента да има доста голямо доверие на търговеца, иначе може да не иска да си въвежда данните от картата.
 
Погледни Mypos.eu. Предлагат готови решения за най-използваните платформи.

Благодаря, писах им, както и на някои други. Засега предимно от банките ми казаха, че се случва в системата на Борика. Не може да стане директно при мен в сайта Ще чакам други отговори. Има сайтове в който директно ти зарежда на поръчка да въведем твоите данни и тези на картата и готово. Без да те прехвърля през системи на Борика или други. Това търся да става лесно и бързо. Някой, ако има опит с това ще се радвам да пише тук или на лично.
 
@Nikoalek това което искаш да направиш се нарича да се застреляш в крака.

Не знам кой ти е магазина, но който и да ще е трудно да обедиш и малкото хора които плащат онлайн да ти се доверят. Затова си има виртуални ПОС терминали от банки и/или борика, които са така да се каже "trusted".
 

Горе