Днес еееее!

dalasweb

Well-Known Member
Петък и следва темата!
Тук сме умни и начетени, но дали сме борбени и готови да се жертваме за свои и чужди.
Замислих се над следната случка.
Виждаш група младежи или мъже, че издевателстват над някакво дете, мъж или жена, Бият ги, нараняват ги, опитват се да ги изнасилят.
Многобройни са, а нямаш пистолет,като Лисичков линк
От страх да не ядеш шамари подминаваш.Защо?
Сега да те питам,ако битите бяха- твое дете, жена, майка,брат, баща-някой роднина.Как би реагирал?Защо?
Една случка с различни артисти!И публика с различни характери!
 
Последно редактирано:
От страх да не ядеш шамари подминаваш.Защо?
Защото психология. По-добре да питаш някой, който е анализирал тази част от човешката психология, отколкото хората на които едва ли им се е случвало.

Сега да те питам,ако битите бяха- твое дете, жена, майка,брат, баща-някой роднина.Как би реагирал?Защо?
Не знам как бих реагирал, защото не ми се е случвало. Редно е да призная, че най-вероятно бих реагирал както биха реагирали повечето хора. В ситуацията с непознати хора най-вероятно бих избягал, в ситуацията с познати вероятно бих пострадал.
 
Петък и следва темата!
Тук сме умни и начетени, но дали сме борбени и готови да се жертваме за свои и чужди.
Замислих се над следната случка.
Виждаш група младежи или мъже, че издевателстват над някакво дете, мъж или жена, Бият ги, нараняват ги, опитват се да ги изнасилят.
Многобройни са, а нямаш пистолет,като Лисичков линк
От страх да не ядеш шамари подминаваш.Защо?
Сега да те питам,ако битите бяха- твое дете, жена, майка,брат, баща-някой роднина.Как би реагирал?Защо?
Една случка с различни артисти!И публика с различни характери!
Първо: днес е четвъртък. ;)

Второ, реагирала съм в такива ситуации и въпреки разочарованието, пак ще реагирам, когато се наложи. Мишоците (предимно мъжете се скатават) заслужават да изпитат на гърба си мишкуването на други като тях.
 
Четвъртък е бе (да не забравиш да отидеш на работа утре!)

Какво ше рече "многобройни"? 5, 10, 20?

В първия случай (ако битият не е мъж) ше извадя телефона уж да ги снимам и ще им подвикна та да хукнат да ме гонят и ще разчитам че все още бягам достатъчно бързо. Ако ме настигнат, те ще са 1-2 макс и най-вероятно ще са по-задъхани от мене, което ще ми даде доста приятно предимство.

Във втория ще се огледам наоколо за някой предмет дето да ми даде нечестно предимство 1v1 и бих се пробвал да ги избия всичките.
 
Сори, аз наистина мислех, че е петък!
Така е когато другите работят, а ти се правиш, че работиш и искаш петък да дойде по-бързо.Идилия!
 
Последно редактирано:
Първо: днес е четвъртък. ;)

Второ, реагирала съм в такива ситуации и въпреки разочарованието, пак ще реагирам, когато се наложи. Мишоците (предимно мъжете се скатават) заслужават да изпитат на гърба си мишкуването на други като тях.
сигурно щото си жена не са те шамаросвали за твоята реакция.
 
сигурно щото си жена не са те шамаросвали за твоята реакция.
Застъпвала съм се за деца, старци и животни. Имах една много интересна случка с некъв дебилен германец, който минаваше през селото ни с едно магаре и го биеше с пръчка. Без да ''крякам'' си му се скарах сериозно защо бие хайванчето, а той ми се озъби по следния начин:

Ти имаш магагхе (гх- немско ''р'')? Нямаш магагхе! Аз имаш магагхе.. Демек: магарето си е мое и ще го бия колкото си искам.

Докато се отдалечи виках след него, че е тъпанар, който измъчва животни. :)

Последната случка беше по-сериозна и не се намесих пряко. Обадих се в полицията, написах показания, ходих отново в полицията да дам нови, след което боклука (комшийка), чиито деца и майка бяха бити от въпросния, си го прибра отново. Засега уж го няма, но нищо чудно пак да си го прибере. И те така те...
 
Какво ше рече "многобройни"? 5, 10, 20?
не е важна бройката, а смелостта ти и решението.
виж видето тук само един е


Доста хора биха били осакатени.
 
Доста хора биха били осакатени.
Да, ако ги бие поединично. Ако обаче достата зяпачи, вместо да снимат клипчета му скочат на тоя боклук, ще го направят неразпознаваем дори за майка му. Само че мъжете ги е страх да се намесват в конфликти. Мисля си, че е от страх да не ги набият, което ще се отрази на болното им мъжко его. Тъпо е, но е факт.
Всеки пази кожата, пък на достойството - майната му. И като мишок се живее.
 
не е важна бройката, а смелостта ти и решението.
Естествено че е важна бройката.
Трябва човек да си пресметне шансовете, рисковете и т.н.

Мисля си, че е от страх да не ги набият, което ще се отрази на болното им мъжко его.
Именно. Това е най-голямата спънка щото може да остане белег за дълго време :(

Лечението е боят да се практикува редовно та да ти иде отвътре и да не ти нарушава душевния и телесен комфорт.
Повечето съвременни мъже, пък и над определена възраст, са далече от тия неща... повечето палят колата за 100м до магазина за бира, ко да говорим за пукнати устни, жулене по асфалта и прочее дискомфортни преживявания.
 
Последно редактирано:
Да, ако ги бие поединично. Ако обаче достата зяпачи, вместо да снимат клипчета му скочат на тоя боклук, ще го направят неразпознаваем дори за майка му. Само че мъжете ги е страх да се намесват в конфликти. Мисля си, че е от страх да не ги набият, което ще се отрази на болното им мъжко его. Тъпо е, но е факт.
Всеки пази кожата, пък на достойството - майната му. И като мишок се живее.
По характер съм тих и скромен.Но в мен има друга натура/на дядо ми от Македония/,която понякога се обажда.Казано честно, дори се страхувам от нея.Колкото по-одъртявам, по се показва в отношението ми към неправда, насилие и нечестност.
Все едно каквото ще да става, ако ще и потоп.
Може би, щото не мога да се бия и да нося на бой не бих и отвърнал , за да не предизвикам в тях по-голяма ярост.
Но, най ме е страх от мене си - изключване.
В подобен случай, като в клипа, ако имам оръжие бих стрелял, за да убия.За назидание и да се защитя.Как биха го определили психолозите.Някакъв амок ли е, не знам.Страх или слаба психика.За момент изключвам, знам, че не е редно, но мисълта ме кара по-бързо да реагирам от куршума.Това е, като желанието да бръкнеш в реотана на гореща печка.

Имам бръдчед хулиган.От малък се бие и търси да се бие, рекетираше всички средношколци - дядо му нали е бил партизанин в Балкана :)
Знае, че ще яде шамарите, но скача независимо от хората, но не би стрелял никога.
 
По характер съм тих и скромен.Но в мен има друга натура/на дядо ми от Македония/,която понякога се обажда.Казано честно, дори се страхувам от нея.Колкото по-одъртявам, по се показва в отношението ми към неправда, насилие и нечестност.
Все едно каквото ще да става, ако ще и потоп.
Може би, щото не мога да се бия и да нося на бой не бих и отвърнал , за да не предизвикам в тях по-голяма ярост.
Но, най ме е страх от мене си - изключване.
В подобен случай, като в клипа, ако имам оръжие бих стрелял, за да убия.За назидание и да се защитя.Как биха го определили психолозите.Някакъв амок ли е, не знам.Страх или слаба психика.За момент изключвам, знам, че не е редно, но мисълта ме кара по-бързо да реагирам от куршума.Това е, като желанието да бръкнеш в реотана на гореща печка.

Имам бръдчед хулиган.От малък се бие и търси да се бие, рекетираше всички средношколци - дядо му нали е бил партизанин в Балкана :)
Знае, че ще яде шамарите, но скача независимо от хората, но не би стрелял никога.
Същия ..
 
Но в мен има друга натура/на дядо ми от Македония

И при мен е от там. От дете имам силно развито чувство за справедливост и голяма уста - и двете са наследство по бащина линия. Летата ми са преминали в пиринския край и там, като играехме с местните деца, се оказа, че всичките са макета от сой. Един ден играехме - един ден си бяхме сърдити. ''Шума ке ям, комита ке бидам'' е работата. :)

п.с. да не се бърка нашата пиринска Македония с оная измислена квази-държава. ;)
 
Имал съм няколко подобни случки с доста нелеп и неочакван край.

Последната беше ситуация със спореща двойка на улицата. Мъжът беше пиян, за момичето не съм 100% сигурен. Нещата ескалираха и той й плясна няколко шамара, започна да я рита, хвана я за тениската и взе да я развява като знаме на връх след победа. Намесих се и застанах между двамата да ги поуспокоя. Алфата разбира се скочи, но понеже беше много пиян, падна с помощта на гравитацията и Нютоновия закон за инерцията. За "късмет" в този момент мина патрулка, момичето изпадна в истерия и се разпищя. Полицаите спряха и тя заяви, че аз съм ги нападнал o_O, заради което ме прибраха на хладно (че беше лято) за няколко часа и ми дадоха да попиша като в личен дневник :hankey:. Двойката разбира се си продължи по пътя, този път мирно и спокойно :)

Останалите случки нямат чак такъв хепи енд. Надявам се разбираш защо повечето хора (вече) не се намесват при подобни случки.
Към настоящия момент не съм сигурен дали и как бих реагирал при описаните сигуации. Вероятно ще преценя на място.
 
Нали нямаше македонци? Кво става тука?
АЗ НЕ СЪМ МАКЕДОНЕЦ.Само дето дядо е от там и е избягал сам след балканската война.Никога не съм го казвал.Винаги съм го крил.
А и в старата махала - кореняците знаеха, кой от кой род е, кой откъде е дошъл за кого се е оженил или омъжил.Нашите не ме дават на вашите.Все патриалхални времена бяха.Сега е тюрлю гювеч.Особено, ако живееш в чужбина.Направо ми е мъка, как крадат от детството на децата си.Да, имат всичко.Пари, коли и удобства, но децата се възпитават, като в коловоз.Ако излезеш от него шляп по пръстите.
Приятели, комшии и съученици-черни, бели и пембени, различни етноси и култури.В този ред на мисли.Наскоро минавах покрай една спортна площадка играеха мач.Някой, ако вземе топката.Другите веднага на арабски, сръбски, турски и руски му викаха , за да подаде топката, че чак на смях ме изби.Как изобщо се разбират?Детството и юношеството в България и Германия са коренно различни.Аз какви лудории съм правил.Тук не можеш да си помислиш дори.Възпитават се децата на ред,дисциплина,точност и уважение.Ако детето ти не дойде днес на училище веднага се звъни на родителя от училище.В България никой не му пука, че е крадял от черешите на комшията, когато е трябвало да бъде в час.Тук има доста приложени неща от социализма, които правят подрастващите отговорни.Така добре е направена образователната система, че направо им се кефя.
Девиза е не ги мъчим, ако не им се учи!Учиш, колкото искаш!
До 4 клас всички учат едно и също.Не ги трупат със знания, а се набляга на ред и дисциплина, точност.
Случвало ми се е доста пъти родителите с децата си да вървят, децата автоматично и заучено поздравяват, а родителите стари емигранти, нехаресващи новите-учили и възпитавани в своите родини -Не!
А мен ми е през оная работа.В началото поздравявах всички и някои не отвръщаха.
Сега, ако те поздравят -само тогава и аз.
След 4 клас се разпределят от оценките си и мнения на даскалите по училища - глупави/хауптшуле/, средно-умни/реал шуле/ и умни/гимназия/.
Основното образование е от 4клас до 10клас.
1.глупавия учи по-малко материал.След 9клас той спира да учи.Отива на работа и учи това, което работи.Дуално образование.Плаща му се и научава занаят.Но става добър в професията си.
2. Реал шулето е до 10клас.Ако не иска да учи.Започва работа, като 2-3години учи за професия и работи по професията си.А ако иска и има хубави оценки учи до 12 -13клас, за да завърши средното си .И след, като завърши кара-2-3г училище за професия .Това са средния ешалон секретарки и т.н.
Делят се примерно секретарка със средно и секретарка без средно само с обучение.
3.Искаш да учиш.Продължаваш в гимназия и там има матура и после висше.
Всички, които са в гимназията продължават висше, ако искарат матурата. Германия няма нужда само от висшисти, а и от работници.Затова само 20% записват да следват.Лесно се влиза, трудно се излиза.А преди в Бг бе-Трудно се влиза, лесно излиза.
Ех да бе така и в България.Моето средно-специално живково образование се равнява на поне 3 сегашни висши!
 
Последно редактирано:
заради което ме прибраха на хладно (че беше лято) за няколко часа и ми дадоха да попиша като в личен дневник
Ти не им ли обясни, че работиш за британските тайни служби? o_O
 

Горе