Добавяне на банер- влияние на CERP

Asen Popivanov

Active Member
Искам да добавя един банер или просто един скролиращ текст, та въпроса ми е , ще има ли влияние върху класирането.По принцип си мисля, че не би повлияло, но да си питам по-знаещите все пак.Да, знам, че за някои може въпроса да е глупав, но... Благодаря предварително! :wink:
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Искам да добавя един банер или просто един скролиращ текст, та въпроса ми е , ще има ли влияние върху класирането.По принцип си мисля, че не би повлияло, но да си питам по-знаещите все пак.Да, знам, че за някои може въпроса да е глупав, но... Благодаря предварително!

Няма как добавянето на банер да повлияе на позициите в търсачките.
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Да, може да повлияе на класирането ти. Но това влияние ще е косвено: слагаш банера->загрозяваш сайта=>посетителите не харесват сайта и вече не влизат в него=>стоят по-малко време в сайта, процента ти на отпадане е голям=>гугъл те сваля в серпа, защото вече посетителите не харесват сайта ти.

Едно от нещата един сайт да се класира добре и да държи позиции в серпа е поведението на посетителите в сайта.
 
Последно редактирано:
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Банера ще укаже нищожно влияние.
Има един параметър, който Google използва но не с особена тежест. Това е т.нар. "Code to Text Ratio", или съотношението между полезно съдържание и код на страницата.
Колкото по-малко код, толкова по-добре.
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Да, може да повлияе на класирането ти. Но това влияние ще е косвено: слагаш банера->загрозяваш сайта=>посетителите не харесват сайта и вече не влизат в него=>стоят по-малко време в сайта, процента ти на отпадане е голям=>гугъл те сваля в серпа, защото вече посетителите не харесват сайта ти.

Едно от нещата един сайт да се класира добре и да държи позиции в серпа е поведението на посетителите в сайта.

Подкрепям. Падне ли времето на стоене в сайта, падат и позициите.
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Просто се замислих, че все пак е промяна на структурата на сайта, а в момента въпросната страница се класира точно както искам та... Абе страх лозе пази... :)

Нещо работи ли не го пипай. Като се счупи тогава.
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Нещо работи ли не го пипай. Като се счупи тогава.
Хубаво да не го пипам , но трябва на въпросната страница, някъде в хедъра да вкарам поне като текст една новина, която всеки посетител да може да чете.Та въпроса ми е кое ли ще бъде по-безопасно по отношение на структурната промяна- текст който се върти или банер?
 
От: Добавяне на банер- влияние на CERP

Банера ще укаже нищожно влияние.
Има един параметър, който Google използва но не с особена тежест. Това е т.нар. "Code to Text Ratio", или съотношението между полезно съдържание и код на страницата.
Колкото по-малко код, толкова по-добре.

Подобрих си съотношението текст/код и резултатите бяха положителни.

Хубаво да не го пипам , но трябва на въпросната страница, някъде в хедъра да вкарам поне като текст една новина, която всеки посетител да може да чете.Та въпроса ми е кое ли ще бъде по-безопасно по отношение на структурната промяна- текст който се върти или банер?
Текст.
 

Горе