Добавяне на марки и модели автомобили в WooCommerce

charka

Member
Здравейте!
Ще ви отправя поредното запитване относно създаването на филтър за автомобилен сайт. Интересува ме този път, как мога да кача всички марки и модели автоматизирано. Едва ли сайтовете от тази сфера качват на ръка около 60 марки с всичките им по 30 модела. Иска ми се да ги направя на атрибути и да ги разпределя във филтри.
 
Добре уе хейтър! И защо да не се получи? Такива изказвания най-ме кефят
 
Здравей, каква ти е целта? Тоест да продаваш или да разработваш магазина, защото ако е да продаваш и не знаеш как се прави си хвани някой човек с опит. Вместо да мислиш как да продаваш ще мислиш как да добавяш полета и да редактираш колонки на сайта :) Гледам пуснал си доста теми, не знам какво целиш.
Сега ще ти издам тайната и виждам от тука че нямаш грам опит защото нямаше да задаваш този въпрос, нещото което търсиш се казваш: tecdoc
Пример: https://www.tech-co.bg/bg/catalogs/tecdoc
По-добре не се мъчи освен ако не искаш да спестиш някой лев :) тогава те разбирам.

Поздрави и успех!
 
Здравей, каква ти е целта? Тоест да продаваш или да разработваш магазина, защото ако е да продаваш и не знаеш как се прави си хвани някой човек с опит. Вместо да мислиш как да продаваш ще мислиш как да добавяш полета и да редактираш колонки на сайта :) Гледам пуснал си доста теми, не знам какво целиш.
Сега ще ти издам тайната и виждам от тука че нямаш грам опит защото нямаше да задаваш този въпрос, нещото което търсиш се казваш: tecdoc
Пример: https://www.tech-co.bg/bg/catalogs/tecdoc
По-добре не се мъчи освен ако не искаш да спестиш някой лев :) тогава те разбирам.

Поздрави и успех!

Здравей, целта ми е да продавам, имеме и физически магазин. Разбира се, обаче, идеята е и да се спести от разработката на сайта, така че сметнах за нормално да го пробвам сам на woocommerce и честно казано не виждам до момента да съм объркал нещо кой знае колко. Мислех варианти, в който друг да направи сайта, но първо - не знам към коя фирма или фрийленсър да се обърна, второ - не знам реално колко би ми струвал сайта (защото в тоя форум "ако не е около 10 К не става"), трето - не ми се обвързва до живот с човека, който го е строял.
Не разбирам защо има негативни коментари като този горе без дори човека да каже, кое точно е объркано, за да обърна внимание на това нещо. До момента всичко правя с много четене. Благодаря все пак за помощта! Ще продължа да развивам "ХОБИТО СИ" :)
 
Здравей, радвам се че помогнах, аз Ви разбирам идеално че сте от повечето хора които искат да спестят някой лев, абсолютно нормално е това да искате.
Желая Ви успех с магазина, ако имате нужда от още помощ пишете няма проблем.
Поздрави.
 
Къв тек док е мен...
Почнахте вече с глупостите, чарка мен сериозно момче си ама седни и чети ама яко преди да питаш.
Покажи, че си се потрудил и тогава някой знаеш ще се включи и помогне, дотогава само теоритици ще ти дават акъл.
 
Има готови бази данни с марките и моделите автомобили.
Доколкото разбирам на теб ти трябва единствено марката и модела, без спецификации - така ли ?
Аз съм търсил такива БД и повечето бяха с включени спецификации към тях. Като цена си спомням, че бяха към 150$.

Най-евтиния вариант, ако е без спецификации за който се сещам е да ги вземеш на готово от някой сайт - мобиле.бг / карс.бг . Примерно ако се зареждат през ajax само отваряш конзолата и копираш списъка, който би трябвало да е готов json.
 
Няма смисъ да ти се отговаря на теб по-точно. Потрудил съм се доста, чета доста и да ти кажа честно с каквото съм се захванал съм го свършил. Това няма да е изключение !
 
Има готови бази данни с марките и моделите автомобили.
Доколкото разбирам на теб ти трябва единствено марката и модела, без спецификации - така ли ?
Аз съм търсил такива БД и повечето бяха с включени спецификации към тях. Като цена си спомням, че бяха към 150$.

Най-евтиния вариант, ако е без спецификации за който се сещам е да ги вземеш на готово от някой сайт - мобиле.бг / карс.бг . Примерно ако се зареждат през ajax само отваряш конзолата и копираш списъка, който би трябвало да е готов json.

Супер отговор, точно това ми трябваше!
Трябват ми за филтъра на стелките, защото те искам да се търсят по марка и модел на автомобила, заради формата им. Никакви други спецификации не ми трябат.
 
Няма смисъ да ти се отговаря на теб по-точно. Потрудил съм се доста, чета доста и да ти кажа честно с каквото съм се захванал съм го свършил. Това няма да е изключение !
ЧЕло коте книжки...
А не прави разлика м/у категория и атрибут :eek:

Заеби ме мен, слушай тия над мен - набухай си в сайта един тек док, все хубави съвети са това.
 
Има готови бази данни с марките и моделите автомобили.
Доколкото разбирам на теб ти трябва единствено марката и модела, без спецификации - така ли ?
Аз съм търсил такива БД и повечето бяха с включени спецификации към тях. Като цена си спомням, че бяха към 150$.

Най-евтиния вариант, ако е без спецификации за който се сещам е да ги вземеш на готово от някой сайт - мобиле.бг / карс.бг . Примерно ако се зареждат през ajax само отваряш конзолата и копираш списъка, който би трябвало да е готов json.
За къв чеп му е да има Москви4 408 като няма нито един продукт за него?
Не е ли правилно да се добавят само марки/автомобили за които има стока?
 
Единственото смислено в тая тема са писаниците на хейтъра. Сайтовете от тази 'сфера' са се разработвали дълго време, не са чакали за акъл по форумите и постепенно са добавяли каквото ИМ Е НУЖНО, както ти казаха, за какво са ти всички автомобили, ако нямаш части за тях??? И атрибутите нямат нищо общо с моделите автомобили, не си и представям какви ментални гимнастики ще правиш с тях и с филтрите. От това, което видях в другата тема ( от скрийншота ) нещата са меко казано УЖАСНИ във всички отношения.
 
В тоя форум само класически българи. Напускам го, въпреки, че доста ми е помогнал. Резил сте!
И гумата ми се търси по МАРКА ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ГУМАТА !!!!!!!!!!! и съответните и характеристики като широчина, височина и диаметър. Ама как да знаеш като единственото нещо на колела дето караш е стола пред компа ти. Ай чао!
 
Помагаш му - лош си, пишеш пълни глупости чак ти лайва поста?!
Човек стегни се, познавам те. Сериозен човек си ама такива драми?
Но верно вземи си малко почивка - пусни няколко сърча - вукомерсе ауто партс, вукомерсе аъопартс филтър, вукомерсе кар филтър и все в тоя стил
Сядай и чети, като си готов ела с въпросите и ще ти помогнем пак с удоволствие.
 
В тоя форум само класически българи. Напускам го, въпреки, че доста ми е помогнал. Резил сте!
И гумата ми се търси по МАРКА ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ГУМАТА !!!!!!!!!!! и съответните и характеристики като широчина, височина и диаметър. Ама как да знаеш като единственото нещо на колела дето караш е стола пред компа ти. Ай чао!

Глупавите въпроси никъде не липсват, не създавай излишни драми и напускай щом ти е напуска.
 
За нашето не знам, на германското апито официалното е дебело (500 евро за супер малко рекуести беше като се бях интересувал).

Това по-горе е от енд пойнта на ajaxa като сменяш колите в търсачката.
 
Благодаря за коментарите, стигнах до варианта да си ги вкарам сам всички марки и модели (тези за които ще имам продуктова гама), пък в последствие ще добавям.
 

Горе