Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

radoslav68

Active Member
Здравейте колеги, в момента започнах един проект по една афилиейт програма, като за мен е много важно да планирам предварително и сео стратегията, която ще използвам след завършването на основният сайт. В интернет има доста стратегии на тази тема и аз лично съм се спрял на 2, които са показани по-доло и тъй, като това е 1-ят ми афилиейт проект искам да се възползвам от вашите компетентни мнения базирани на добрата практика! Таргет пазара е северна америка - САЩ и Канада. Разбира се може да предложите и ваша изпитана тактика. Благодаря предварително.

link-wheel-strategy2.png
link-chaos-wm2.jpg
 
лошо няма в тези стратегии, само че ако ползваш нови домейни действай малко по-предпазливо без много натиск, по-плавно да стават нещата, иначе сайтовете ти може да отнесат някое наказание за някой друг месец и това да те отдалечи от прибиране на първите комисионни => това е момента в който доста хора се отказват от проектите за това предупреждавам... минеш ли през този период дори и с малко, но таргетиран тафик се генерират продажби :)
 
От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

благодаря за съвета coolice - ще ползвам нови домейни и първите 2-3 месеца ще ги развивам индивидуално, като отделни сайтове (блогове)
 
От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

Ти и двете схеми няма да можеш да направиш, не виждам смисъл да поставяш такива схеми :shock:

Ще се цитирам, какво съм писал в скрития форум в една тема за такива схеми


Егати глупостите, гледате някакви сложни схеми от индийските мангали и се опитвате да им копирате глупостите. Защо просто не качваш статии в артикъл директориите и не се линкваш, както и не направиш 2 блога и субмитваш статиите в тях в социални мрежички, вместо да се занимаваш с малумни индИАНСКИ схеми?

Ти и много други още не разбирате, че тия схеми водят само до google dance - тая пета позиция ще играе всяка седмица и ще ходи все по назад или напред, все тая, но това са индиански схеми, нямат бъдеще никъде.
И тая схема като се загледам изглежда много умна, цитирам:
ping> article directories>ping

Ще линкваш със статия от артикъл директория XML PING файл ли? Нещо не мога да схвана това: ping> article directories> ping и както каза булблогер много пингване, много нещо, с тия схеми няма да просперираш много, а дълбоко се съмнявам да можеш да ги изпълниш, въобще тия експерименти са безсмислени. Такива сложни и "умни" схеми се правят само от индийските linkbuilding service маймунки, дето някой по нов като види схемата и ще си каже - брей, колко е сложно, сигурно е много вървежно, чакай да поръчам от услугите на тоя инди.
Но все тая, тия експерименти дето ги правиш аз одавна съм ги правил и нямам намерение да си губя статиите в малумни сателити, които след точно 1 месец след тая твоита схема, сателитите ще имат authority 0 и гугъл денса ще играе бързи танци със сайта ти :mad:. Вместо това, предпочитам да си слагам статии в 2 блога и да си слагам статиите из социалните мрежи, и тук там някой линк от артикъл директории към статия към блоговете/ или към блога или към сайта, но като човек дето си е правил какви ли не експерименти и повечето малумни, съм стигнал до извода, че начина с 2та блога и социалните мрежи и twitter/fb работят перфектно и 100 пъти по добре отколкото тия схеми със пингвания, сателити, и т.н.. идиотщини. И който не е съгласен с това, да пробва подобни схеми, след месец да провери сателитите на кви позиции са и колко ауторити имат и ще разбере същото.
 
Последно редактирано:
От: От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

. Вместо това, предпочитам да си слагам статии в 2 блога и да си слагам статиите из социалните мрежи, и тук там някой линк от артикъл директории към статия към блоговете/ или към блога или към сайта, но като човек дето си е правил какви ли не експерименти и повечето малумни, съм стигнал до извода, че начина с 2та блога и социалните мрежи и twitter/fb работят перфектно и 100 пъти по добре отколкото тия схеми със пингвания, сателити, и т.н.. идиотщини. И който не е съгласен с това, да пробва подобни схеми, след месец да провери сателитите на кви позиции са и колко ауторити имат и ще разбере същото.

благодаря за съвета AlanFort - съгласен съм с мнението ти още повече, че е на базата от практика - това е целта на темата
 
8 нови сателита пуснати постенно през поседните три месеца са извадили чисто само те около $200 за последните 30 дни ... на тях им се слагат освен линкове да поддържат основния сайт и банери към сейлс сайта щото макар и малко влиза и таргетиран трафик.... ефекта от инвестицията в контент и социалки + малко класикъл дирс на някой да има разнообразие е добър и е избита от тук нататък бенефитс само... (чукам на дърво да не ми е уроки че нищо не се знае ...)

иначе и аз не харесвам много сложните схеми щото объркват просто правиш качествени сателити и си нп дори и с по малко
 
От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

Тъй като и аз още нямам опит със сателитки, а чувам все противоречиви мнения...какви безплатни блог платформи ползвате за сателитки и примерно с колко статии ги захранвате? Уникални ли трябва да са или просто пренаписани/спиннати?
 
От: Re: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

8 нови сателита пуснати постенно през поседните три месеца са извадили чисто само те около $200 за последните 30 дни ... на тях им се слагат освен линкове да поддържат основния сайт и банери към сейлс сайта щото макар и малко влиза и таргетиран трафик.... ефекта от инвестицията в контент и социалки + малко класикъл дирс на някой да има разнообразие е добър и е избита от тук нататък бенефитс само... (чукам на дърво да не ми е уроки че нищо не се знае ...)

иначе и аз не харесвам много сложните схеми щото объркват просто правиш качествени сателити и си нп дори и с по малко

@coolice - затвърждавам мнението си. че не е нужно да се използват някакви сложни сео тактики - аз по-принцип ще развия два блога (сателити) с уникален контент (ще ползвам wordpress), по една брандирана фейсбук и туитър страница и разбира се основният продуктов сайт. Другото е ясно - писане на статии, дир. листингс и споделяне в социалните и т.н, като ще пусна евентуално още сателити със времето.
 
Последно редактирано:
Re: От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

Тъй като и аз още нямам опит със сателитки, а чувам все противоречиви мнения...какви безплатни блог платформи ползвате за сателитки и примерно с колко статии ги захранвате? Уникални ли трябва да са или просто пренаписани/спиннати?

чакай малко... ако образно ако направиш "шитав сайт" за сателит ще имаш един линк от шитав сайт, вярно че със спиннат контент лесно се прави и лесно може да дотигнеш количество ама накрая и резултата от тези слаби линкове ще е шитав...

сателит се прави да изглежда добре, да има уникални статии, да се ранкне що годе например поне между 50 -100 позиция за варяции на киурди или даже по напред за изчанчен лонг тейл ... итнт така ще има резултат от него... колкото е по силен сателите толкова по ценен ще е линка от него

аз избягвам да ползвам безплатни платформи (тоест ползвам но със собствен домейн) така ако ми нарепортват сателита ще си прибера и домейна и контента обратно ако нямам подходящ домейн в колекцията търся да купя някои що годе пасващ по стар домейн например от аукциона на годеди (за не моного пари понеже не държа на пр от начало) и

пп по едно време си правех 2 ниво сателити на сателитите със скуидо лещи и wordpress.com блогове но само за тестове не го ползвам масово за да потвърдя че е добро допълнение
 
Re: От: Re: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

@coolice - затвърждавам мнението си. че не е нужно да се използват някакви сложни сео тактики - аз по-принцип ще развия два блога (сателити) с уникален контент (ще ползвам wordpress), по една брандирана фейсбук и туитър страница и разбира се основният продуктов сайт. Другото е ясно - писане на статии, дир. листингс и споделяне в социалните и т.н, като ще пусна евентуално още сателити със времето.

стискам палци да се получи по принцип трябва само да можеш да му отделиш достъчно време на проекта да ако отнесе някакви наказания в началото да ги преоодолее...
 
От: Re: От: Re: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

Зависи много от това какъв бюджет си приготвил за твоя сайт и нивото на конкуренцията.
Аз лично и използвам няколко метода.
1 Месец - правя main site със 5-10 pages + blog Страниците ги оптимизирам по основните ми клюяови думи. Добавям и блог към сайта в който поствам по 1 статия на ден. Блог статиите не се показват на frontpage а само със recent posts. Добавям в директории, блог агрегатори като technorati и подобни. Добавям уникални статии със линк от hubpages,articlebase,ezinearticles и т.н.
2 Месец - BuldMyRank и си купувам 100-тина микростатии от odesk. Всяка статия е със различен анкър текст за диверсия на търсачките. Добавям по 1-2 статии на седмица в main site.
3. Месец - Започвам да купувам блог постове от релевантни блогове в digital-point,warriorforum,backlinksforum. Обикновено цената е м/у 10-20$ на статия за PR5+ сайт ако ти си пишеш статията. Тогава вече мога да понаситя анкър текста (вече като имам различни за диверсия).
4. Месец - продължаваш със линковете от авторитетни сайтове и можеш да намалиш статиите на по 2-3 на месец.

Можеш да си направиш и 3-4 сателита ако имаш различни хостинги в US и им сложиш privacy. Аз лично си правя такива с по 5-6 статии и им трупам линкове със authority link network, AMA и други.

Домейн винаги използвам нов или закупвен от godaddy. Това със купуването на стар домейн за да избегнеш наказание не въжи за филтрите на пандата. Така, че гледай домейна ти да е релевантен на нисшата а не неговата старост.

edit. Забравих да спомена - ако си направиш сателитки със топ домейни ги изчаквай да получат PR и ги проверявай за наказания преди да им сложиш линк към main site защото authority link network и ama не са особенно качествени източници на линкове. Ако търсиш сериозни резултати не разчитай само на Article Directories.
 
Последно редактирано:
От: Добрата SEO стратегия за Affiliate проект

@des1slav - благодаря, за мнението, което споделям напълно отностно сео стратегията която предлагаш в поста по-горе!
 

Горе