"Дойче веле": България – страната на безделниците

blackout8

Well-Known Member
"Дойче веле": България – страната на безделниците

После правителствата виновни за положението ни. Истината е че сме загубили инициативността си. Все пак родителите на тези хора, са живяли в друг строий, няма как това да не е пренесено и на децата им.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

"Дойче веле": България – страната на безделниците

После правителствата виновни за положението ни. Истината е че сме загубили инициативността си. Все пак родителите на тези хора, са живяли в друг строий, няма как това да не е пренесено и на децата им.

Абе човек, не се вързвай на глупости. Мойте познати всичките са около 30-те и няма нито един безделник. Най вероятно става въпрос за бай мангал, който наистина нищо не прави и ни влошава статистиката.

Ето ти го отговора:

Около 60 хиляди от нищонеправещите млади българи живеят в селски райони с пословично висока безработица. Официално тя се оценява на около 30 процента, но реално достига 80-90 на сто. „Маргинализацията на селската младеж има още по-тревожни измерения.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Дойче Веле е откровено антибългарска медия с редактори крайни либерасти. Поразрови е из заглавията и ще се убедиш сам.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Не знам момчета. Където се събираме с мойте хора тука в кварталните заведения - та винаги има една компания от 10-20 човека дето ги редува заведенията. Пичове и мацки по 25-30 години, по всяко време като изляза ги скивам убийте ме знам каква е тази яката работа, да си все по кафенета. Знам че голяма част цъкат покери и цъкат футболните залагания. Така че поне от това което виждам доста си лешперстват.
 
От: От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Абе човек, не се вързвай на глупости. Мойте познати всичките са около 30-те и няма нито един безделник. Най вероятно става въпрос за бай мангал, който наистина нищо не прави и ни влошава статистиката.

[/B]

Колко от тях не пият Алкохол почти всяка вечер - Регулярно +
Безделници работливи в България - колкото щеш ;)
Иска без да е работил, работи и иска тройно.

Единствено Българина на отговор "Какво правиш" отговаря "Ааа нищо, на работа съм"...
Мързелив народ! Работи за да почива, почива за да не работи.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Абе не знам колко са глупости, дори и 1/2 от това да е вярно пак е солиден процент. Мойте приятели всички бачкат, но доста познати имам дето от дъжд на вятър я бачкат я не, за образование да не говорим.
 
От: От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Колко от тях не пият Алкохол почти всяка вечер - Регулярно +
Безделници работливи в България - колкото щеш ;)
Иска без да е работил, работи и иска тройно.

Единствено Българина на отговор "Какво правиш" отговаря "Ааа нищо, на работа съм"...
Мързелив народ! Работи за да почива, почива за да не работи.

Сакън нимой това в Англия ли го научи?
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Българинът не бих казал, че е безделник, но кпд на минимум, а ако може да е и под минимума ще е най-добре, както спомена Монев. Мангосликанците са много и те като процент и вече на всяка пряка се чува мангосликанска реч, примесена с брутална чалга.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Дойче Веле е откровено антибългарска медия с редактори крайни либерасти. Поразрови е из заглавията и ще се убедиш сам.

Съгласен съм!
Все отрицателни новини :mad: една положителна не написаха!
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

"Дойче веле": България – страната на безделниците

После правителствата виновни за положението ни. Истината е че сме загубили инициативността си. Все пак родителите на тези хора, са живяли в друг строий, няма как това да не е пренесено и на децата им.

Блеки не правителствата, а едно точно определено това последното дето е в момента - И нещата са навързани като синджир - Правителството направи ситуацията за дребният бизнес непоносима и голяма част от малките фирми фалираха а нови почти не се и отварят вече защото в БГ това е скъпо удоволствие - съответно не се откриват нови работни места и тн.

При това положение хората освен да станат безделници нямат друг избор - Разликата между нашите безделници и тези на запад е че там им казват безработни и се чудат как да направят така че да си намерят работа или да си отворят собствен бизнес - тук държавата прави обратното от хора със собствен бизнес прави безделници.

Нема такава държава
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Бива си я статията.
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Абе Манта, аз това с правитестото го казвам по линията как всеки чака д-вата да ни оправи, манталитета ни от край време някой от вън да дойде и ни оправи, това че сега доста изпофалираха надува бройката спор няма.

А по линия на фалитите, това е добре за една икономика. Жизнено важен фактор е за очистителния период и за последващото разширение. Добре че не взеха политика не на фалитите, че тогава шяхме я втасаме.
 
Последно редактирано:
От: От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Сакън нимой това в Англия ли го научи?

Мне, от това дефакто избягах.
Тъй като не мога да променям хора които не искат да се променят, променям себе си - околната си среда, навици и всичко друго.
И си ми харесва да си призная, мога да посъветвам същото - отнема ми няколко секунди да го напиша - цял живот може да се промени ако се вслушаш. (читателя)


...
"Аз не съм песимист. Аз съм дълбоко убеден, че каузата на България не е загубена, и бих желал да вдъхна във вас същата вяра, да повдигна вашите сърца, да ви дам малко от моя оптимизъм, защото оптимизмът е извор на вяра и енергия, а българският народ има нужда в днешния момент от едното и от другото, за да търпи, да се надява и да действува...."

„Как може един народ да се гордее с трудолюбието си, като от 365 дни в годината 270 са празници...."

„Евлогий Георгиев не е пиел, не е пушел. А първата работа на българина , като позабогатее - и то на българина полуинтелигент - е да пропуши и да почне да пие. Пиянството става национален въпрос в България..."

Атанас Буров
 
От: "Дойче веле": България – страната на безделниците

Абе Манта, аз това с правитестото го казвам по линията как всеки чака д-вата да ни оправи, манталитета ни от край време някой от вън да дойде и ни оправи, това че сега доста изпофалираха надува бройката спор няма.

А по линия на фалитите, това е добре за една икономика. Жизнено важен фактор е за очистителния период и за последващото разширение. Добре че не взеха политика не на фалитите, че тогава шяхме я втасаме.

Блеки монетаризма и дебелите книги дето четеш са ти промили мозъкът кое и е полезното на икономиката като ти вече хептен нямаш платежоспособен пазар вътрешното потребление е свито до хляб и кисело мляко - парите които са отивали в няколко малки фирми сега отиват само в една която се е оказала най конкурентно способна но пък за сметка на това имаш един болюк новоизлюпени безработни от фалиралите фирмички.
Ако това беше толкова полезно в белите държави нямаше да дават субсидии на малките фирми на които са им малко приходите а щяха да ги оставят да фалират
 

Горе