Документи за продаване на e-book книги?

Designat

Member
Здравейте,
може би са доста глупави въпроси, но.. ми е нужно да знам, а не успях да открия никъде информация. :)

Искам да направя сайт, в който да продавам моя авторска книга + книги на други автори.

1. Въпроса ми е - какво е нужно да направя за да мога да продавам чужди книги?
2. Трябва да се свързвам с издателствата на книгите или авторите им?
3. Какви документи ще ми бъдат нужни?
4. Как ще става заплащането? Като някой си купи книга от мен, след това аз трябва да направя превод към издателството?
5. Как мога да защитя собствената си книга?

Мисля, че темата би интересувала и други хора и се надявам се да се оформи добра дискусия.
Предварително благодаря!
 
От: Документи за продаване на e-book книги?

Аз бих направил, след като клиента е закупил книга, да му се праща линк за сваляне на самата книга, но да е активна за някакъв кратък период. За да не сподели линк на приятели, да не могат да изтеглят безплатно. Ако ме раазбираш.
 
От: Документи за продаване на e-book книги?

Изкочиха ми още няколко въпроса, които не са свързани със заглавието, но ме е срам да отворя втора тема за 1 ден! :lol:

1. Дали ще може сайта да е на Уърдпрес и да може в 1 категория да се пишат статии, а в другата да се купуват книгите? :oops: Има ли по-добра система за подобно нещо?
2. Как да си сложа разплащателните системи? Или към кого мога да се обърна да ми свърши тази услуга? Плащането ще бъде абонамент за 1 месец, 6 месеца и 1 година. Абсолютно същото като това бг списание.

Ако ми хрумне пак нещо ще пиша. :roll:
 
Последно редактирано:
От: Документи за продаване на e-book книги?

Аз бих направил, след като клиента е закупил книга, да му се праща линк за сваляне на самата книга, но да е активна за някакъв кратък период. За да не сподели линк на приятели, да не могат да изтеглят безплатно. Ако ме раазбираш.

Мм да възможно е и така да се направи. Ще поровя още в чичо Гугъл.
Благодаря за включването!
 

Горе