Документи за рег. на автомобил?

Maverick

Well-Known Member
Какви документи ми трябват за регистрация на автомобил нов внос? И какви препоръки ще ми дадете за самата регистрация? За гр. Пловдив става дума.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

На времето като регистрирах, човека който докара колата ми даде всички документи, тогава нямаше еко такса, сега сигурно и нея ще трябва да плащаш. Това са документите, с които е дошла колата, но трябва да са преведени. Иначе на теб ще ти искат личната карта, книжка не би трябвало да искат. Също така трябва да има и гражданска отговорност колата, без нея не искат да регистрират.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Някой знае ли колко е еко таксата?

Данъка кога трябва да се плати и преглед кога трябва да мина?

Някакви други насоки?
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Някой знае ли колко е еко таксата?

Данъка кога трябва да се плати и преглед кога трябва да мина?

Някакви други насоки?

Ами екотаксата доколкото знам зависи от годината на автомобила, може би и от кубатурата му - тук не съм напълно сигурен, но със сигурност е различна за всяка кола. Иначе преглед няма да правиш, понеже при регистрацията в КАТ се прави и той. Данъка - когато си решиш. След като я регистрираш в КАТ трябва да я регистрираш в данъчното - имаше някакъв срок ама 3 месеца ли е, 6 ли е, тук също не съм много сигурен, но данъка е на по-късен етап. Пък неговата цена зависи от колата и от общината ти.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

А ДДС трябва ли да се плаща? Или те при вноса още си го плащат?
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Аз на скоро регвах 1 нова...но да не ти пиша глупости, отиваш до бутките около КАТ...даваш 50лв или колкото ти искат и те се оправят, така направих аз
Може да седиш с човека в колата или с 1 пълномощно..за 6лв те да ти я предвижат, поне в гр.Варна е така


Забравих да напиша, около 500лв ...с 1 година гражданска

Ако решиш сам да се бориш, имай си на идея, че ще те връщат за най - малкото...примерно при мен се заяди, че нямах пожарогасител, аптечка и т.н - та момчето за 30 сек..ми намери ( иначе ме караха да я местя.... )
 
Последно редактирано:
От: Документи за рег. на автомобил?

Скоро ходих да си преиздавам шофьорската книжка и на място нещата който ми искаха се различаваха много от това което беше написано в техния сайт. Та не им вярвам много много. Осен това е супер неразбираемо.

4. Други документи, предвидени в закон или друг нормативен акт;
Добре, че са го написали иначе как ще кажат "трябва и еди кой си документ, който струва ххх лв."
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Скоро ходих да си преиздавам шофьорската книжка и на място нещата който ми искаха се различаваха много от това което беше написано в техния сайт. Та не им вярвам много много. Осен това е супер неразбираемо.

Добре, че са го написали иначе как ще кажат "трябва и еди кой си документ, който струва ххх лв."

Общо взето държавните институции си "мелят зърното" по стария тертип и модернизацията не им е присърце.
Гише 1, гише 6, гише 57, бланка тук, банка там, голяма хамалогия и бюрокращина, до като свършим работа сме убили 5 бора за нищо работа :/
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Документ за покупката.
Талона на колата.
Документ за Еко такса - последно беше 250лв.
За гражданската не си спомням преди или след регистрацията я правиш.

Данъка се плаща след регистрацията. Вече автоматично при регистрацията КАТ подава инфо на местните данъчни. После трябва да провериш в данъчното или Easypay например колко ти е данъка и да си го платиш.

Задължително е да имаш аптечка, пожарогасител, жилетка и триъгълник. Като цяло край всеки КАТ в БГ има някакви будки, където оправят Екотаксите, правят граждански и продават комплектите с аптечките (около 30-60лв).

Прегледа е в самия КАТ при регистрацията - това е за колите нов внос. После трябва след 1 година вече в някое ГТП.

Като цяло няма нищо страшно - стига да не е открадната :). Просто отивай на опашката :).
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Скоро ходих да си преиздавам шофьорската книжка и на място нещата който ми искаха се различаваха много от това което беше написано в техния сайт. Та не им вярвам много много. Осен това е супер неразбираемо.

Добре, че са го написали иначе как ще кажат "трябва и еди кой си документ, който струва ххх лв."

Че какво толкова са ти искали, на мен само лична карта и медицинско. Там на място се попълва един формуляр и това е. Старата книжка след като се вземе новата.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Не помня вече какво беше за шофьорската, но пак имаше хамалогия и никой не ти казва какво, що, но ти трябва да си знаеш!

Доста повече са документите за рег. на МПС. Днес минах от там и като изключим, че всеки служител ти е сърдит и ти се сопка всичко мина добре. Пиша сега защото пак ще забравя след време, а и ако помогна на някой още по-добре. Та ето и как се процедира в кат Пловдив. Колата е нов внос от Швейцария.

Документи който трябваше да имам:
1. ЧМР на автовоза
2. Митнически документ за платено мито и ДДС.
3. Декларация от продавача
4. Гражданска
5. Договор за покупко-продажба м/у мен и салона + фактура.
6. Договор за покупко-продажба м/у фирмата вносител и салона от която я взимам + фактура (незнам дали е задължително, но ми го дадоха).
7. Декларация, че колата няма номера.
8. Стария талон от Швейцария.
9. Декларация, че еди кой си е закупил и внесъл в БГ колата.
10. Еко такса. (тук са 3 документа удостоверение и фактура)
11. Копия на фактурите, договорите и стария талон.
12. Аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник.

След това се редиш на опашка за да ти дадат декларация (в моя случай, че искам да регистрирам кола нов внос без номера).
С тази декларация се влиза в двора на кат, минава се нещо като преглед и ти отбелязват дали информацията в декларацията отговаря на действителността.
След това си паркираш колата и чакаш да те извикат. Даваш им документите по-горе и те пращат в банката за да си платиш талона и номерата. След това чакаш пак да те извикат и с/у квитанциите от банката ти дават 2та талона и стикер за минат преглед. С лед това заобикаляш халето и от гише 9 ти дърпат големия талон от ръцете и ти казват да чакаш от вън. Като блоговоли "бай Иван" те вика да ти сложи номерата и като е готов, трябва на секундата да изчезнеш без значение дали веднага след теб ще извика следващия или ще си запали цигара.

Цялото приключение в кат ми струваше 415 лв.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Доста повече документи искат примерно от италианските коли.Все пак Швеицария не е членка на ЕС
При италианските автомобили тези неща ги няма:

6. Договор за покупко-продажба м/у фирмата вносител и салона от която я взимам + фактура (незнам дали е задължително, но ми го дадоха).
7. Декларация, че колата няма номера.
8. Стария талон от Швейцария.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Доста повече документи искат примерно от италианските коли.Все пак Швеицария не е членка на ЕС
При италианските автомобили тези неща ги няма:

6. Договор за покупко-продажба м/у фирмата вносител и салона от която я взимам + фактура (незнам дали е задължително, но ми го дадоха).
7. Декларация, че колата няма номера.
8. Стария талон от Швейцария.

Да, моята също беше от Швейцария и най-съществената разлика е, че там се плаща и мито, защото не са в ЕС. Въпреки това, колите са много по-запазени и нямат нищо общо с италианските.
 
От: Документи за рег. на автомобил?

колите са много по-запазени и нямат нищо общо с италианските.

Определено!
 
От: Документи за рег. на автомобил?

от 2-3 седмици до макс 2 месеца без един ден след регистрацията в КАТ мини през данъчното в общината да си платиш данъка до края на годината да не плащаш лихви(10,0х%)
 
От: Документи за рег. на автомобил?

Платих си го вече онлайн. :)
 

Горе