Домейна, който регистрирахте днес

От: Домейна, който регистрирахте днес

О, някои мислят.
Достатъчно компании са съвсем ОК да дадат хиляди, десетки, че и стотици хиляди за брандинг и налагане на марка (щото така пише в учебниците - те ша я запомнят хората, стига достатъчно масирано да се набива), ама 5% от това за домейн дето ще се запомни и асоциира лесно и ще им намали дългосрочно разходите за реклама с поне 30% МА ТО УЖАСНО СКЪПО!!! я по-добре blaba-marka.com.

Просто поредния фактор, илюстриращ що ни е толкова ниско средното БВП.
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Днес регистрират OBQ.us три буквен домейн пък да видим дали ще има успех:) с 12 годишна история е дропен

Колкото по-кратък, толкова по-скъп, ето и последните продадени според неймбио, лошото е че през 2016 няма рипортната нито една продажба

ssl.us 1,250 USD 2015-12-01 Sedo
gls.us 100 USD 2015-12-01 GoDaddy
wsc.us 700 USD 2015-11-12 Sedo
cgs.us 1,177 USD 2015-11-05 Sedo
itp.us 1,177 USD 2015-10-15 Sedo
ijx.us 142 USD 2015-10-15 4.CN
kkm.us 165 USD 2015-10-07 4.CN
alb.us 989 USD 2015-10-06 Sedo
osk.us 1,200 USD 2015-08-13 Sedo
key.us 2,999 USD 2015-07-21 Sedo
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Тези ще се продадат трудно според мен.

Хахам, знам :)

Интересното е че имат преглеждания в седо, но само толкова.... и другото положително нещо е че GPS.de е бил продаден преди 3 години за 46к евро :) - Вяра, Надежда и работа крепят човека :)
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

c/r/u/n/c/h/ BIZ
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Колкото по-кратък, толкова по-скъп, ето и последните продадени според неймбио
Не разчитай прекалено на bio-то, току-що проверих един отмоите купени през последите месеци - нема го.

.us не тръгна нещо, дам... ама пък трибуквения си е трибуквен.
Като цяло продажбите са зле заради комбинацията от срив на балона при китайците (които бяха огромен двигател миналата година), навлизането на доста нови top level-и, разпродаващите на "колкото и да е" руснаци, зациклили испаноезични икономики и консеративни домейнъри, които не щат да рискуват с нищо, освен с .com. Продажбите на почти всичко до колкото се случват са на смешни цени, направо подаръци. Домейнърите я карат на "абе продадох там евтино няколко смотани, колкото да си поддържам регистрацията на ценните".

Аз си събирам колелцийка от ключови думи в две нови разширения свързани с хазарта и ще си чакам докато е раздвижат нещата и се засили интереса към новите.
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Не разчитай прекалено на bio-то, току-що проверих един отмоите купени през последите месеци - нема го.

.us не тръгна нещо, дам... ама пък трибуквения си е трибуквен.
Като цяло продажбите са зле заради комбинацията от срив на балона при китайците (които бяха огромен двигател миналата година), навлизането на доста нови top level-и, разпродаващите на "колкото и да е" руснаци, зациклили испаноезични икономики и консеративни домейнъри, които не щат да рискуват с нищо, освен с .com. Продажбите на почти всичко до колкото се случват са на смешни цени, направо подаръци. Домейнърите я карат на "абе продадох там евтино няколко смотани, колкото да си поддържам регистрацията на ценните".

Аз си събирам колелцийка от ключови думи в две нови разширения свързани с хазарта и ще си чакам докато е раздвижат нещата и се засили интереса към новите.

Много си прав, чайната дръпна сериозно ръчната и това оказа влияние на целия пазар.

Както казваш много продават само колкото да се отбележат ( аз също го правя ) пуснал съм домейни за по $8 - $50 хем да не вадя пари за подновяване хем да се сдобия с някой нов домейн, докато е по - умряла търговията.

Напоследък има и интересни домейни, току що дропени, чекавам ги аз и не мога да се оплача последната семица - 3,4 добри ми попаднаха ( .СОМ )
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Някои китайски брокери просто фалираха и затвориха кепенците, изпадат и ще изпадат готини .com-ове купувани за хиляди преди година, защото компанията която ги е купила просто не съществува и никой не се занимава.
Хвърляме боб китайците да се върнат. Ама в момента текат там някакви обсъждания дали и как да се регулира пазара, че май няколко компании организирано създадоха изкуствен балон, станаха милионерчета някои хора и кой от където. Като на фондовата борса. Не се знае какво ще става с чипсовете.

Хората казват че .com-а си е цар и ключовата дума със значение си е ключова дума. Аз лично пък очаквам че новите разширения ще дръпнат хората кат почнат да осъзнават че Google третира еднакво, ама могат да имат само две ключови думи от двете страни на точката, без баластра и на по-добра цена. Съответно да се намалят цените на .com-овете поради конкуренцията. (може би не спрямо сегашните, де).
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Аз съм си любител на .сом, а от скоро ин .de :)

Китайския балон беше доста голям в края на 2015, а сега до колкото чета още не са взели решение как да регулират пазара на домейни ( както и ти го потвърждаваш ) има хоре следящи движението на чипсовете ежедневно и се набюдава спад, както виждаш и 4 буквените комове също се закотвиха, а във флипа се случват и сделки под $300

От друга страна, през последния месец като че ли има раздвижване на брандъбъл домейни - много хора се похвалиха от неймрифик, аз същото го виждам и по преглежданията на мойте домейни, домейни ( брандъбъл ) които през февруари са имали по макс 10 посещения на месец сега през април само за първите 20 дена имат 30 +
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Аз съм си любител на .сом, а от скоро ин .de :)

Китайския балон беше доста голям в края на 2015, а сега до колкото чета още не са взели решение как да регулират пазара на домейни ( както и ти го потвърждаваш ) има хоре следящи движението на чипсовете ежедневно и се набюдава спад, както виждаш и 4 буквените комове също се закотвиха, а във флипа се случват и сделки под $300

От друга страна, през последния месец като че ли има раздвижване на брандъбъл домейни - много хора се похвалиха от неймрифик, аз същото го виждам и по преглежданията на мойте домейни, домейни ( брандъбъл ) които през февруари са имали по макс 10 посещения на месец сега през април само за първите 20 дена имат 30 +

Значи има смисъл да държим одобрените домейни в неймрифик? Аз мислех, че в брандбъкет е по-силно?
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Значи има смисъл да държим одобрените домейни в неймрифик? Аз мислех, че в брандбъкет е по-силно?

Аз си изтрих акаунта в Бранд Букет и домейните който те ми реджектната сега са в неймрифик - Тия от ББ много ме издразниха и приключих с тях
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Да, чака се понякога до 5 седмици, за някой домейни не се плаща, ако са добри според тях, за по-не добрите, които са одобрени се плаща $8 ако желаеш, ако не, не го качват
 

Горе