Домейна, който регистрирахте днес

От: От: Домейна, който регистрирахте днес

Здравейте, не съм грам запознат с офертите на домейни и по никакъв начин не смятам да въртя бизнес с домейни. Виждам, че тук доста хора са запалени и са доста наясно, кое и как и за това реших да споделя новия домейн, който закупих току що и ще се радвам да споделите мнения дали покупката е била добра :)

Както споменах не съм грам наясно, но ей така ми доскуча 20-30 мин реших да ровичкам за комбинации на домейни и установих, че домейни с по 2-3-4 символа НЯМА СВОБОДНИ без значение, как са изсписани! Дори с по 5 рядко се намират, но случайно ударих свободна позиция на домейна xee2.com Защо го купих? Ами първо ми трябваше някакъв домейн за сайт, който не съм сигурен, какъв ще бъде. Тоест трябваше ми нещо, като име, на което мога да сложа всякакъв сайт. Смислени думи, ако търся за какъвто и сайт да е то трябва да е поне с 5-6-7 символа за .ком и главно всичко е заето дори и с повече символи да е.

Идеята ми беше да е лесно за писане, лесно за помнене и си налучквах в продължение на 20тина минути :D

Та ... какво мислите колеги за покупката ми на домейна xee2.com Сякаш не изглежда много кухо тая 2-ка усира малко, но веднага проверих всевъзможни комбинации с числа от 1 до 9 и т.н и всичко е заето без 2. Почти не губих време да го мисля не ме е яд смятам, че за следващия ми проект ще е идеален домейн, а ако някой има идея дали може да струва пари не бих се колебал да искарам някой лев от инвестицията си :)

Поздрави

Ами такива домейни гледам, че изпадат често /примерно 1 цифра и 3 букви/, рядко струват скъпо. Иначе ако бяха 4 букви, щеше да има стойност, но те почти не изпадат такива, освен, ако не ги откупиш от някой. Харесва ми домейна, който си взел, поне е кратък, а цифрата също не е проблем. Vbox7 пък си имат седмица в името.
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

За сега незнам какво ще го правя, но ми хареса името ... sale-bg.eu
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Къде се регистрират такива домейни с разширение .ONE
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Някой да е продавал домейн през аукцион на godaddy, но регистриран при друг регистратор?
Става въпрос как става прехвърлянето на името на купувача, който ще го вземе от аукциона на godaddy?
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

То изобщо може ли в аукциона на godaddy да се продават домейни регистрирани другаде?
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

То изобщо може ли в аукциона на godaddy да се продават домейни регистрирани другаде?

Да, влизаш в аукциона и добавяш домейна, който искаш да продадеш, само преди това, трябва да си платил 5$ за година да листваш в аукциона.
Пише че ще получиш потвърждение до 72 часа, но реално получаваш до час имейл че си публикувал домейн за продаване, а до още час веритифициране че ти си собственика и вече си в играта.
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

Интересен е, може и да му вземеш някой долар в бъдеще :)
Благодаря,
Ако не успея да го ползвам, поне за това да стане.
Къде се регистрират такива домейни с разширение .ONE
Аз го взех от dynadot.
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

raw.black
bul.design
bul.rent
и още няколко трибуквени не-.com-ове
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

жената.net - само не мога да разбера, дали е баннат от гугъл или не. Пробвах 5 различни сайта за проверка, всеки казва различно, един даже каза "баннат или неиндексиран от гугъл"
 
От: Домейна, който регистрирахте днес

жената.net - само не мога да разбера, дали е баннат от гугъл или не. Пробвах 5 различни сайта за проверка, всеки казва различно, един даже каза "баннат или неиндексиран от гугъл"

Според мен, не е баннат
 
Последно редактирано:
От: Домейна, който регистрирахте днес

Сигур но гулгуритъма на гугъл са бърка при проверка на такъв домейн, па и язе го банвам, няма .нет
 

Горе