Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

stuky1971

New Member
Регистрирах домейн на кирилица:
обяви.eu
всъщност кода е: http://www.xn--90acsv0g.eu
Как мислите ще се отрази SEO-то v Google.bg
Сега съм сложил временно wordpress за да видя kak ще e SERP-a преди да стартирам с истинския сайт за обяви. Как мислите, дали името на кирилица ще даде резултат?
Благодаря предварително!
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Домейн името е като гумата на колата.
Всяка една гума има значение, но само с едната гума няма да можеш да идеш наникъде. А най важното е да сипеш бензина (съдържанието на сайта). Ако всичко е направено както си му е реда, това че едната гума нямала хубава джанта няма да е никакъв проблем.
Ако обаче гумите са перфектни а няма бенз.... никой няма да те види по улицата, камо ли в СЕРПа. :)
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Името на домейна е много добро за тази цел, колкото и да ми е неприятно да го кажа (не харесвам .eu поради субективни причини).
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Един сайт за обяви например, е малко безмислено да се ранква в Гугъл за думата обяви, тъй като трафика който ще започне да прави почти САМО от вътрешните си страници промотира всъщност възможността да се публикува обява в него.

За това домейна ти в този случай може да е и alabalaportokala.com
Включването в специализирани каталози, категориите на Старт.бг и др. са съвсем достатъчно начало за един подобен сайт.
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

А къде ги регистрирате тея домейни на кирилица? Че само кирилица.com и .net знам за eu не съм виждал...

ПП: Намерих :)
 
Последно редактирано:
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

аз регистрирах домейна на кирилица .eu в domainmonster.com
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Между другото, вчера го пуснах този сайт обяви.eu и вече е индексиран от Google.bg
не вярвах че ще стане толкова бързо, ето и линка.

http://www.google.bg/search?hl=bg&rlz=1R2GGLJ_bgBG343&q=www.обяви.eu&meta=&aq=f&oq

явно Домейна на кирилица ще има успех
 
От: От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

За SEO кирилските домейни са добро решение, но лично аз не ги харесвам много много. Иначе се ранкват много прилично.

не харесвам .eu поради субективни причини

Ще споделиш ли какви?


Между другото, вчера го пуснах този сайт обяви.eu и вече е индексиран от Google.bg
не вярвах че ще стане толкова бързо, ето и линка.

Явно си му пуснал малко линкчета
 
От: От: От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Ще споделиш ли какви?

Споделил съм вече - субективни, т.е. нямат значение от гледна точка на тази тема и SEO.
Но ако държиш на конкретен отговор - не ми харесва домейн на нещо, което се е запътило с бързи бюрократични крачки към нов СССР без да разполага с неговите ресурси.
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Интересна гледна точка. Благодаря ти за отговора
 
От: Домейни на Кирилица! Какво мислете относно SEO?

Нещо което може да ви спести стотици левове ако сте начинаещ: как да избера домейн. Същата тактика се прилага от всички сео оптимизатори когато извършват seo оптимизация, без значение с кирилишки домейн или не. Просто така се постига най-ниска цена/най-малко труд.
 

Горе