Домейн под наем?

obione

Member
Забелязах че няколко от големите регистратори заедно с обявената цена дават и цена за наем за 1 година. Това прието ли е като практика в България?

Питам защото вече 10+ години държа 30+ домейна (Бг думи, .ком)... но няма да имам времето да ги разработя... за продаване не става защото около кризата растоянието от цена търся и цена предлагам е още по-разширено...

Мнения? (вариантът за паркинг обяснен наското тук не е лош...)

ето и няколко от по-интересните...

IZGODNO.COM
ISTINATA.COM
ISHLEME.COM
IGRATA.COM
IDEIATA.COM
EVTINO.COM
BOGINI.COM
DOMASHNO.COM
OBIAVI.NET
GRADINA.COM
LOTARIATA.COM
ZASHTO.COM
PROEKTI.COM
PRIATELI.COM
MOMICHE.COM
MOMCHE.COM
KOMPOTI.COM
KLASACIA.COM
 
От: Домейн под наем?

Не знам дали е развита концепцията, но аз лично я намирам за безсмислена.
Някой ще гради нещо, което не притежава, в момента, в който започне да връща пари и ти спираш наема. Просто няма бизнес логика.
 
От: Домейн под наем?

1 година е обикновенно сделката...това не съм го измислил аз...

вижте например [url]http://www.register.com/domain/searchresults.rcmx?searchOrigin=domainTakenPage&domain=gotdomain&selectedTLDs=.com[/URL] какво става при търсене на gotdomain (не е мой)

Разбирам че има някой недостатъци стратегията, но за опити за бизнес може и да има практични приложения... т.е. опитва се, не става или става...
 
От: Домейн под наем?

Винаги съм се чудил на бизнес с домейни в България ...
Купуваш 30 атрактивни домейна. За тях на година плащаш около 400-500лв. Е! Намира ли се някой, който да извади 500лв за домейн в България, така, че поне да си на 0. Какво говорим да се продадат домейн/и за 1000лв. В този случай човека би бил 500лв горница, което не е зле, но все пак остава и възможността предната година нищо да не е продал и да е 500лв. назад. Такива ми ти размисли ми се въртят из главата...
viannen_105.gif
 
От: Домейн под наем?

Винаги съм се чудил на бизнес с домейни в България ...
Купуваш 30 атрактивни домейна. За тях на година плащаш около 400-500лв. Е! Намира ли се някой, който да извади 500лв за домейн в България, така, че поне да си на 0. Какво говорим да се продадат домейн/и за 1000лв. В този случай човека би бил 500лв горница, което не е зле, но все пак остава и възможността предната година нищо да не е продал и да е 500лв. назад. Такива ми ти размисли ми се въртят из главата...
viannen_105.gif
Аз съм продавал за 1,500 (не съм купувал 30 с цел препродажба), продавал съм и за 230. Това са сделките, които съм правил с домейни.

За бизнеса под наем, освен за някоя сателитка (вместо да купуваш връзки), друг смисъл не виждам.
 
От: Домейн под наем?

На мен са ми по-интересни разни хора, които купуват никак не лоши .bg домейни (но не и нещо свръх добро) и след това им искат по 5,000 лева. 1 месец по-късно, в темата в пазара, цената е паднала на 200 лева и пак никой не иска да го купи :)

Така някак си умират надеждите за бързо печелене на пари :)
 

Горе