Домейн регистратор Какво ми трябва

minimalvoice

Active Member
Здравейте. Искам да ви попитам няколко въпроса. В България, какво е нужно (като документи) за продаване на домейни. Попаднах на една много изгодна reseller програма и може да се реша да започна нещо. Та интересно ми е, дали ще трябва да се прави фирма или може директно да се предлага услугата. А също така и как може да заявя плащане чрез Borica, Easypay и ePay? Благодаря 8)
 
От: Домейн регистратор

НЯма специфични документи, просто ти трябва фирма
 
От: Домейн регистратор

Офф, дори и за reseller ли? Мисля, че ще може и ЕТ, защото не си струва да инвестирам чак толкова.
 
От: Домейн регистратор

А защо не еоод? Нещо не виждам логиката да се тормозиш с ет.
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Струва ми се, че ще е излишна инвестиция. А ако ги продавам без фирма? Какво ще е наказанието?
 
От: Re: Домейн регистратор

колокото и да не ти се варва на хората им е много лесно да си правят еднострано счетоводство сами

Заради това олеснение, се нагърбват с доста по-сериозна отговорност, като собственик на ET-то, а домейните могат да се превърнат в много голям таралеж в гащите. Повярвай ми, виждал съм такива абсурдни решения на държавните комисии, че мога да напиша енциклопедия по приложна идиотия.
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Струва ми се, че ще е излишна инвестиция. А ако ги продавам без фирма? Какво ще е наказанието?

Тежко.

Ако си решил да правиш бизнес, прави бизнес, а не алъш вериж. Тази амбулантна търговия беше модерна в ранната демокрация, втората половина на 90-те.
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Добре. Но все още много се чудя, защото аз само приемам заявките за домейни, а друга фирма ги регистрира. А все пак, какви са наказанията?
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Добре. Но все още много се чудя, защото аз само приемам заявките за домейни, а друга фирма ги регистрира. А все пак, какви са наказанията?
Пробвай и ще разбереш :) Пък ако не ти харесват продажбите и печалбата спираш и нищо не губиш.
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Добре. Но все още много се чудя, защото аз само приемам заявките за домейни, а друга фирма ги регистрира. А все пак, какви са наказанията?

Ти май нямаш ясна представа как ще се случват нещата:

1. Кой ще приема заявките за регистрация?
2. Кой ще приема плащанията?
3. Кой ще издава фактурите за плащанията на фирмите или на физ. лица?
4. Ако ти няма да приемаш плащанията, на теб кой ще ти плаща, как ще ти плаща и прочие?!?
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Да, ще опитам. А за продажбите, мисля да го насоча към английска аудитория, защото в БГ може да няма голям успех.
 
От: От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Заявките ще ги приемам аз и още някой приятел. Плащанията ще се приемат автоматично: кредитна карта, paypal. За фактури не съм мислил. Но като цяло ще обмисля нещата още веднъж. Мерси все пак :)
Ти май нямаш ясна представа как ще се случват нещата:

1. Кой ще приема заявките за регистрация?
2. Кой ще приема плащанията?
3. Кой ще издава фактурите за плащанията на фирмите или на физ. лица?
4. Ако ти няма да приемаш плащанията, на теб кой ще ти плаща, как ще ти плаща и прочие?!?
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Щом целиш чуждестранния пазар, за какво се косиш какви са глобите в България? Я си избистри изобщо идеята за бизнес, целевия пазар, процеса на поръчка и продажба и тогава пак можеш да питаш.До тук само се похвали, че си решил да правиш нещо в изчерпана нисша.
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Ще обмисля всичко наново. А защо пък изчерпана нисша?
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

Ще обмисля всичко наново. А защо пък изчерпана нисша?

Като подраскаш малко с нокти по леда ще разбереш. Приятелски съвет. Я пробвай с хостинг, сега е модерно!
 
От: Домейн регистратор Какво ми трябва

И това е идея, но ще трябва отново да resell-вам, защото нямам възможност за собствени машини.
 

Горе