Доставка от частно лице

kemanow

New Member
Проблема е следния , искам да си поръчам Iphone от ebay ,само че доставката е само до USA ,в книгата на Александър Ненов се споменава за частни лица, които получават стоката на американски адрес (съответно те са американски граждани) и оттам препращат стоката към България ( със съответна комисионна за препращача). Ако някой има опит в този тип дейност да пише ще е от полза.
 
От: Доставка от частно лице

Какво ще му попречи на някой черен Обама да си говори по новия ти телефон? А и в УСА не бяха ли друг стандарт телефоните?
 
От: Доставка от частно лице

Кой по дяволите е Александър Ненов??? Някоя митична маркетинг фигура от българския seo-ъндерграунд?
 
От: Доставка от частно лице

Александър Ненов е основателя на www.teenproblem.net , а относно коментара на радо( не те разбрах)

Така по бива, но друг път споменавай повече инфо за такива имена, направил е нещо човека, сигурно ще да е интересна книгата, я всъщност обясни за какво става въпрос ако може по-нашироко и като персонално ревю за какво става въпрос.
 
От: Доставка от частно лице

плащаш ли като поп - ДДС-то със сигурност (че и ДДС върху сумата за доставка ти начисляват), а зависи от стоката може и мито да си платиш. Иди обяснявай, че ти го пращат като подарък. Имах си вече такова преживяване.

а the.rampage.rado е прав - в USA телефоните са без сим карти, така че, внимавай какво си купуваш.
 
От: Доставка от частно лице

Пишех, ама отдавна... :)

Иначе питането ми беше - как ще дадеш на някой абсолютно непознат телефона, който току-що си купил? И ще чакаш да ти го прати? Намери си някой приятел, който е на бригада и му поръчай да ти донесе и на теб нещо... Но наистина не знам дали няма да попаднеш на CDMA телефон...
 
От: Доставка от частно лице

В УСА има и с карти и без карти зависи от оператора - Аз навремето така си поръчах едно НТС без да догледам та си го ползвах за малко като джобен компютър
 
От: Доставка от частно лице

Не съм по техническата част но ще кажа, че има и такива със сим карта. Различите оператори ползват различни стандарти. Търси в характеристиките да пише GSM мрежите и ако видиш да пише CDMA най-вероятно няма място за сим карта.

Начините от USA са горе долу два щом не познаваш никой.

1) Да ползваш българска фирма посредник - потърси в интернет има няколко.

2) Да ползваш американски mail forwarder. Аз преди време съм търсил и най-доброто беше това: http://www.viaddress.com/ - 54$ за 0.9 кг с FedEX и до седмица след като го получат те е тук. За 5 кг цената е 124$

Не съм използвал нито един от двата начина!

Има и трети вариант впрочем и той е да получиш стоката на адреса на Еконт в UK, които ще заплатят митото и ДДС, ако има такова, ще ти вземат 4,8% комисионна за плащането и другото е доставката до тук. Но това е за повече килограми ако става въпрос. Отделно има немалко търговци шипват до UK без проблем. Не говоря само за ebay такива.

Мисля, че мито на телефони няма, но не съм сигурен.

Може да споделиш офертата, ако не е само една бройка. Може и някой друг да се възползва :)
 
От: Доставка от частно лице

Когато взех моя ми се мота нещо от рода на 3% мито - Тя повечето електроника май е така.

Трите процента са смешна сума ядовете по плащането им барабар с ДДС-то е по голямото приключение
 
От: Доставка от частно лице

Така по бива, но друг път споменавай повече инфо за такива имена, направил е нещо човека, сигурно ще да е интересна книгата, я всъщност обясни за какво става въпрос ако може по-нашироко и като персонално ревю за какво става въпрос.


Александър Ненов е автор на книгата "На един клик разтояние" - пътеводител на българският интернет предприемач. Аз я четох, не е лоша книгата, но за човек, като него можеше да я направи по-добре.
 
От: Доставка от частно лице

Аз ползвам тази фирма за доставки от Америка.
Казваш какво искаш,те ти пращат подробно описание колко ще ти струва,плащаш им някакво капаро 30-40% от стойността,ако ти изнася офертата им и след 20 дни стоката е при теб.
Те се оправят с мита такси и така нататък,казват ти цена предварително и ти преценяваш дали ти е на сметка.
 
От: Доставка от частно лице

Благодаря на buymore , изпратих запитване дано ми отговорят бързо. А относно цената - те ми казват крайна цена нали така ?
 
От: Доставка от частно лице

Би трябвало да ти пратят таблица в която е посочено всичко цена за доставка,мито,ако има такова,ддс и т.н.т., капарото което ще платиш се договаряте,те първоначално искат 50%,но може да им свалиш малко,въпрос на уговорка,разбира се по този начин по-изгодно е да купуваш малко по-скъпички стоки не говорим за продукт на цена 20$ нали?Опс да ти искаше айфон:)
Пиши после какво е станало.
 
От: Доставка от частно лице

Нали знаеш,че такова нещо като гаранция едва ли има,а и там с карти марти:) си наясно с тея неща нали,ами предложи им 250-300$ капаро останалото,като пристигне с наложен.
 
От: Доставка от частно лице

Аз за това му писах да види офертата и да си прецени,някои неща се връзват по-евтино въпреки таксите,други не,а го има и тоя момент за който всички сме чували,че примерно има разлика да си купиш нещо произведено за американския пазар и същото произведено за източна европа.
 
От: Доставка от частно лице

Предложиха ми на крайни цени от 1180 – 1220 лв. фабрично отключен телефон ,но за сега се въздържам от заявка . Имате ли опит или информация с преинсталиране но такъв телефон и задаването на български език ? Иначе офертата е с 300 лв. по добра от тукашните.
 
От: Доставка от частно лице

Предложиха ми на крайни цени от 1180 – 1220 лв. фабрично отключен телефон ,но за сега се въздържам от заявка . Имате ли опит или информация с преинсталиране но такъв телефон и задаването на български език ? Иначе офертата е с 300 лв. по добра от тукашните.
Не и трябва. Не си достатъчно грамотен и това ще ти е само трън в гащите какво ще му преинсталираш и откога iphone има на бг език :)
 

Горе