Доставки от Китай през фирмена сметка

Ivanova13

New Member
Здравейте!
Може ли да ми кажете, след като изчетох стотици теми и линкове по темата, дали съм разбрала правилно:
- Ако поръчам от Китай стока, чиято стойност е под 150 евро, плащайки през фирмената сметка, няма да се занимавам с митници, а само ще платя ДДС?
- Фактура си искам от китайците преди да поръчам стоката, превеждам си я на БГ и съм Ок?
Да уточня- не съм го правила, въпросите ми може да са тъпи за някои, извинявам се :)
 
Зависи какво искате да вкарате в страната.
Като цяло има значение инвойса, който китайците ще изпратят на каква стойност е.
ДДС се заплаща за някои определени стоки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, за други може да се избегне.
Конкретизирайте въпроса и ще отговоря, ако знам отговорът му ;)
 
Зависи какво искате да вкарате в страната.
Като цяло има значение инвойса, който китайците ще изпратят на каква стойност е.
ДДС се заплаща за някои определени стоки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, за други може да се избегне.
Конкретизирайте въпроса и ще отговоря, ако знам отговорът му ;)
Възнамерявам като начало да поръчам дрехи , със сигурност реалната стойност ще е под 150 евро, на фактурата не знам какво ще напишат.Въпроса ми е като е малка сумата дали ще ме мотаят по митници само защото поръчвам от името на фирма, ДДС ще си се плати, то е ясно
 
Не, няма да Ви мотаят.
Принципно нещата вече се случват доста бързо и те самите нямат интерес да мотаят такива пратки.
ЕОРИ номер е задължително да си извадите !
 
Здравейте!
Може ли да ми кажете, след като изчетох стотици теми и линкове по темата, дали съм разбрала правилно:
- Ако поръчам от Китай стока, чиято стойност е под 150 евро, плащайки през фирмената сметка, няма да се занимавам с митници, а само ще платя ДДС?
- Фактура си искам от китайците преди да поръчам стоката, превеждам си я на БГ и съм Ок?
Да уточня- не съм го правила, въпросите ми може да са тъпи за някои, извинявам се :)

Не знам откъде е тази стойност 150 Евро, но не е вярна. Мисля, че към момента е 30 долара, ако не и по-малка
Какво означава - ще платя ДДС, но няма да се занимавам с митници? То ДДС-то се плаща по сметка на Агенция митница, въз основа на митническа декларация. Едва след като си поличите зеления печат, можете да си поличуте стоката.
Превод на фактура - абсолютно ненужно и не съм чувал някой да го прави до момента.
Ако ви е за първи път - намерете си митнически агент, платете му около 50 лева и нека той да ви направи първият внос.
 

Горе