Достоверна статистика за търсене на дума в Google

deffnews

Well-Known Member
За думи с български, славянски корен.
 
Показва volume 20 и толкова. И гугъл трендс ми дава скала. Не не числа.
Това е защото постоянно са в някаква промяна, според мен. Винаги ще дава валум. Както и рейнжд, дори и най-прецизните, което е съджешчъна на Google Ads.
 
Това е защото постоянно са в някаква промяна, според мен. Винаги ще дава валум. Както и рейнжд, дори и най-прецизните, което е съджешчъна на Google Ads.
И какво, не може да се разбере колко е била търсена дадена дума или фраза.
 
И какво, не може да се разбере колко е била търсена дадена дума или фраза.
Еми това варира всеки месец, да не кажа ден. За това се оперира с граници, долно и горна, като и това пак не може да се каже, че е мега точно. Едно е важно да знаете и да се придържате към него. Мисля, че го знаете. Логн тейлите са ключа както към по-добрата конверсия, така и към количеството. От личен опит това знам, че е правилна стратегия. Целиш глава кл. дума, но гледаш да изградиш около нея някои други, за да получиш един добър лонг тейл, да, може да има 2 сърча на седмица, но представи си 1000 такива и да си топ ранкнат. :)
 
Еми това варира всеки месец, да не кажа ден. За това се оперира с граници, долно и горна, като и това пак не може да се каже, че е мега точно. Едно е важно да знаете и да се придържате към него. Мисля, че го знаете. Логн тейлите са ключа както към по-добрата конверсия, така и към количеството. От личен опит това знам, че е правилна стратегия. Целиш глава кл. дума, но гледаш да изградиш около нея някои други, за да получиш един добър лонг тейл, да, може да има 2 сърча на седмица, но представи си 1000 такива и да си топ ранкнат. :)
Може би говорим за различно нещо.
Трябва ми някаква приблизителна информация колко пъти е била търсена дадена дума или фраза.

В интерес на истината отдавна съм ползвал някакви подобни инструменти.

Преди да попитам ползват гугъл трендс. После и този сайт, който дадоха.

На мен ми показва, че няма конкретна информация. Мога да правя някакви изводи по скалата до 100, която вади гугъл трендс като сравнявам с високо популярни думи. Освен ако нещо не разбирам.

Просто намерих няколко свободни
.com с думи, които думи би трябвало да са сравнително добре търсени и ми трябва по-точна информация колко са били търсени.
 
Може би говорим за различно нещо.
Трябва ми някаква приблизителна информация колко пъти е била търсена дадена дума или фраза.

В интерес на истината отдавна съм ползвал някакви подобни инструменти.

Преди да попитам ползват гугъл трендс. После и този сайт, който дадоха.

На мен ми показва, че няма конкретна информация. Мога да правя някакви изводи по скалата до 100, която вади гугъл трендс като сравнявам с високо популярни думи. Освен ако нещо не разбирам.

Просто намерих няколко свободни
.com с думи, които думи би трябвало да са сравнително добре търсени и ми трябва по-точна информация колко са били търсени.
Пробвай това
 
Пробвай това
Записвам си го. Интересно, ако е вярна статистиката. По едната дума дава 7000 търсения на месец и около 10 000 във фраза.
На другата дава 4500 и пак около 10 000 с фраза.
 
Записвам си го. Интересно, ако е вярна статистиката. По едната дума дава 7000 търсения на месец и около 10 000 във фраза.
На другата дава 4500 и пак около 10 000 с фраза.
Като ориентир би трябвало да е ок. Правил съм някои засечки и мисля горе-долу е верен.
 
Добре де. Google Ads, trends, ahrefs и serpstat не ти ли дават всичко необходимо или аз нещо не съм разбрал подробното описание на темата?
 
ahrefs e най-точен, ама няма free.
Има ама орязан на макс. Ако автора на темата има активен профил в ads (за да ползва екстри за kw research) и трендс, нещата са достатъчни според мен.
 

Горе