Достъп до регионално блокиран сайт

Welder

Active Member
Искам да получа достъп до американски сайт, който блокира достъпа на всеки, който е извън САЩ. Имам познат там, който може да ми съдейства. Може ли да стане чрез пускане на VPN и ако може, как?
 
Не искам прокси. Безплатните са ненадеждни, платените са платени :). Идеята е ако може да използвам човека там.
 
Ако човека не знае как да си настрои рутера, или рутера няма такава функционалност, или IP адреса му се сменя постоянно, по-добре си плати за някакъв комерсиален VPN. Иначе правилно си се насочил и от твоя страна просто създаваш VPN връзка в connection manager-a (или както там се нарича в уиндоус) и си готов.
 
Ако човека не знае как да си настрои рутера, или рутера няма такава функционалност, или IP адреса му се сменя постоянно, по-добре си плати за някакъв комерсиален VPN. Иначе правилно си се насочил и от твоя страна просто създаваш VPN връзка в connection manager-a (или както там се нарича в уиндоус) и си готов.
Това е идеята! Разполага с един стар Linksys WRT54 който има VPN функция. IP-то му е динамично, но това няма да е чак такъв пробле. Модема му не се гаси, а дори инцидентно да загасне, ще въведе новите настройки. Едно обаче не ми е ясно. След като направим VPN и аз се свържа към рутера, как това ще ми помогне да браузвам от България? Как сайта ще ме разпознае че съм в Америка, след като аз тук имам българско IP? Сори за ламерските въпроси, но се опитвам да си изясня, как точно ще работи.
 
Как сайта ще ме разпознае че съм в Америка, след като аз тук имам българско IP? Сори за ламерските въпроси, но се опитвам да си изясня, как точно ще работи.

Когато се свържеш към VPN-а, целия ти трафик ще започне да минава през рутера на този човек. Всички сайтове ще виждат неговия IP, защото връзката към тях ще идва от него.
 

Горе