Доходи от реклама от сайт (блог, новини, форум)

craftcraft

New Member
Здравейте, ако някой има сайт без значение дали е блог или новини или форум и т.н и слага реклами на него как трябва и е най-добре да си декларира дохода? Трябва ли да регистрирам фирма и каква ЕООД, ЕТ, като физическо лице, свободна професия? Как ще бъде най-изгодно? Някой който е в тази сфера да каже колко трябва да правиш от реклама, че да покриеш разходите за осигуровки, данъци, счетоводител? То сякаш никога няма да излязат сметките. Не знам колко трябва да изкарвам, за да си струва да откривам фирма и да плащам данъци. Говорим за сайт в България и фирма в България.
 
Здравей. Най-нормално е чрез фирма. Но има и вариант като приход, който на края на годината да впишеш в данъчната си декларация. Най-изгодно....зависи от това, което получаваш като приходи, но определено с фирма в един момента излиза доста по-изгодно. Трябва да изкараш толкова, че да покриваш разходите си и да остава сума, която да има смисъл да се занимаваш. Това с реклама не са малко пари, имайки предвид локацията ни, ако мислиш да го правиш на местно ниво.
 
Здравей. Най-нормално е чрез фирма. Но има и вариант като приход, който на края на годината да впишеш в данъчната си декларация. Най-изгодно....зависи от това, което получаваш като приходи, но определено с фирма в един момента излиза доста по-изгодно. Трябва да изкараш толкова, че да покриваш разходите си и да остава сума, която да има смисъл да се занимаваш. Това с реклама не са малко пари, имайки предвид локацията ни, ако мислиш да го правиш на местно ниво.
Не знам дали като физическо лице в месеците без реклама дали се плащат осигуровки.
Не знам колко, но ако съм фирма:
- може би осигуровки около 250лв х 12м = 3000лв
- счетоводител да кажем 50-100лв х 12 = 600лв
без данъка от 10% трябва да правя по 300лв на месец за да покривам разходите. Тоест за да има смисъл поне 600-700лв според мен трябва да се правят (е не от началото де..).
Не знам как вървят нещата и горе долу средно колко изкарват БГ сайтовете от реклама.

Това с реклама не са малко пари, имайки предвид локацията ни, ако мислиш да го правиш на местно ниво.
Искаш да кажеш, че се изкарват добри пари с реклама на местно ниво?
Аз мислех, че обратното.
 
Искаш да кажеш, че се изкарват добри пари с реклама на местно ниво?
Аз мислех, че обратното.
С такова впечатление съм останал, а смятам, че и колегите биха потвърдили. изклчювам директната реклама и тази, която минава през рекламни агенции - по-скоро медия шоповете. ;) Не си уточнил за какви реклами става дума - Google Adsense, някоя друга мрежа, директни рекламодатели, медия шопове.....

Сметките са горе долу такива, каквито разписал, но има и едни разходи, еднократни - отваряне на фирма, годишни данъчни списвания,
 
С такова впечатление съм останал, а смятам, че и колегите биха потвърдили. изклчювам директната реклама и тази, която минава през рекламни агенции - по-скоро медия шоповете. ;) Не си уточнил за какви реклами става дума - Google Adsense, някоя друга мрежа, директни рекламодатели, медия шопове.....

Сметките са горе долу такива, каквито разписал, но има и едни разходи, еднократни - отваряне на фирма, годишни данъчни списвания,
С adsense през лятото ще има пари, за да си купи едно олио от по-евтините.
 
Първо направи сайта / товете - после докарай трафик... после или не след дълго сложи реклами.. парите може да не ги пипаш докато видиш как вървят нещата.. на къде духа вятъра..

Иначе, ако има смисъл... ще си направиш ЕООД..
 
Не знам как вървят нещата и горе долу средно колко изкарват БГ сайтовете от реклама.
БГ сайтовете е доста обширно понятие. Сега в момента е кризисно.
 
Трябва ли да регистрирам фирма и каква ЕООД, ЕТ, като физическо лице, свободна професия? Как ще бъде най-изгодно?
Работиш ли на друго място? Осигуряват ли те? На каква сума?
Важно е и какви разходи ще имаш.
При свободната професия ти се признават за разход 25% от дохода, т.е на 25% от дохода не внасяш осигуровки и данък, не ти трябват и фактури да ги доказваш тези 25% разходи.
При фирмата събираш фактури за разходи.
Ако работиш с Google Adsens ще трябва и регистрация по ЗДДС.
и т.н.
 

Горе