До колко долара може да пазариш от китай без митница?

monefff

Well-Known Member
Искам да си поръчам разни зарибявки за 40 долара от китай.. По стари данни в главата ми се върти, че ако стойността на стоката минава 30 долара, тя задължително минава митница, и се плаща мито и ДДС.. Та.. някой може ли да ми каже, колко е ограничението.. Не искам да ходя по митници и т.н.

От известен китайски сайт ще пазарувам
 
От: Re: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Кажи им да напишат, че стоката е за $20 примерно и няма да имаш проблем.
То те сами си ги правят тея шмекерии.. ама 1 път са наядох на хой така.. и за тва не ме кефи вече този тип. :)
 
15 долата при пращане от фирми

то целия проблем не е да си платиш мито и ддс пак е евтино проблема че е за една мишка да кажем и за 1 контейнер с мишки попълваш едни и същи докумени и се редиш на едни и същи опашки... и губиш един ден

пазарувай от англииския ибей и гледай някой който доставя от англия няма митница и идва за седмица цените пак са добри в повечето случай
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Над 100$ дължиш мито и ДДС. А ако поръчваш телефони не плащаш мито, а само ДДС. Това знам, това разпространявам.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Не е над 100, а е над 15. Ако ги взимаш от китайци, можеш да им кажеш да пишат разни занижени фактури, че всичко с доставката струва примерно $10 долара и пратката е просто за проба, като няма търговска стойност. В повечето случаи минават, ако са единични бройки някакви неща. Обаче ако не минат, доста ще се поразходиш.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

И да трябва да платиш мито и ддс проблем ли е за 40 долара?Ще платиш има няма 5-6 долара максимум.Не вярвам да е проблем.По принцип за 40 долара едва ли ще минеш обмитяване и ддс.
 
Re: От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

И да трябва да платиш мито и ддс проблем ли е за 40 долара?Ще платиш има няма 5-6 долара максимум.Не вярвам да е проблем.По принцип за 40 долара едва ли ще минеш обмитяване и ддс.

проблема не е в митото, проблема е в документцията загуба на часове на митницата (аз лично изкарах 4-5 на студ) попълване на документация да се въртиш между стаите на летище митницата (и през цялото време ме гледаха все едноче кой знае каква контрабанда внасям - маркетингов курс си внесох 2 х 1000 страници текст + обучителни двдта бонус) и това че някой гении законотворец бюрократ го е направил да е същото като за една 128 ГБ флашка на стойност 50 долара и за един контейнер с 20 000 флашки на стойнотст 1 милион долата (като документи и занимавка) с този с контеинера с флашки може да обикаляме заедно по гишетата
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Аз два пъти съм поръчвал телефони, пристигаха си в пощенския клон направо.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

На късмет е. Стоки за по 500$ са идвали в пощата. Стока за 50$ са ме разкарвали до митнически отдел..
Лично питах инспекторката (тая дето ти освобождава пратката след плащането) и тя си призна, че ако пакета им изглежда скъп (тежък и на описание пише телефони да кажем) го отварят. Всичко е божа работа в БГ....
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Всъщност прага не е в долари. Това е България и всичко е дефинирано в лева. В случая се касае сумата 30лв.

А иначе - просто искай да пишат цена $10-12 - подарък и толкова. Ако мине, мине. Шанса не е никак малък, но винаги има и лек риск да те емнат по митници.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Пазарувал съм стоки до 200$ и никога не са ходили на митница. Вчера получих 2 пратки едната за 60$, другата за 51 $ директно до вратата ми ги донесоха от БГ пощи.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Преди мито се плащаше при пратки над 150 евро, а ДДС при над 30-40лв. Ако пратката е под 150 евро не се спира на митницата, а се праща в местния пощенски клон (има някакво споразумение между бг пощи и бг митници), където се освобождава след плащане на ДДС-то.

Така поне беше преди около година.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Вече номера с подарък рядко минава, поискай да напишат резервни части, по-голям е шансът.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Искам да купя от Китайски онлайн магазин стока за лично ползване в размер на 19.90 долара. Реалната цена си е толкова. Ще я задържат ли на митница или няма да имам проблем?
Също така ако купя пак стока за 99 долара, тогава със сигурност ще плащам ДДС. Как да си спестя ходенето да митница и да платя направо на доставчика цялата цена?
Благодаря!
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Искам да купя от Китайски онлайн магазин стока за лично ползване в размер на 19.90 долара. Реалната цена си е толкова. Ще я задържат ли на митница или няма да имам проблем?
Също така ако купя пак стока за 99 долара, тогава със сигурност ще плащам ДДС. Как да си спестя ходенето да митница и да платя направо на доставчика цялата цена?
Благодаря!

И за двете няма да платиш нищо. Плаща се предварително в сайта с карта или ПП. Идва с БГ Пощи до вратата ти.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

И за двете няма да платиш нищо. Плаща се предварително в сайта с карта или ПП. Идва с БГ Пощи до вратата ти.
Идва до вратата, но само понякога :) Бях поръчал едно дребно телефонче на стойност 39 долара и ми го задържаха на митницата. След време поръчах същото и ми дойде направо в пощата. Явно няма значение сумата дали е 30 долара или 300. Може да го задържат, може и да не го задържат.
 
От: До колко долара може да пазариш от китай без митница?

Рискувах и поръчах 2 ракетки за бадминтон за 39 долара от алиекспрес. Сега трябва да чакам бележка в пощата и да ходя до пощенския клон ако всичко е наред. А ако е задържана как да разбера? Просто ми е първата поръчка от Китай.
 

Горе