До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

hking

Member
Във връзка с идея за проект: сайт за обяви категория 18+, бих искал да попитам за мнение, как да се направи така, че сайта да не носи отговорност за публикуваните обяви.
Освен това идеята е да потребителите да имат профил с рейтинг, снимки, коментари и т.н. Има ли нещо специфично от законова гледна точка, на което да се обърне повече внимание ?

Благодаря
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Не съм запознат точно с обявите , но един текст , че информацията се качва от потребите и сайта не носи отговорност не е ли достатъчно ? Също предупредително съобщение при влизане , че трябва да си над 18 години за да четеш.
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Според мен ще имаш проблеми, имах подобна идея и се отказаха поради законовата пречка

Какво искаш да кажеш? В какво се е състоял проблема?
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Освен написаното от BurnX е добре да ги наблюдаваш обявите редовно и да премахваш обяви на които в снимките се виждат катерички, пръчки и разни кафяви точки( всякакви ауспуси ). Също така е хубаво новите обяви от категорията 18+ да не се качват най-горе като най-нови в общата секция, а само в 18+. Отделно бих те посъветвал да не се индексират, Както и банерите да са разделени.
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Ако става дума за сайт за компаньонки е незаконно, ако говориш за сайт със снимки с интимни части, пак имаш проблем, ако искаш да направиш скучен сайт само със снимки на лица и някакъв текст нямаш проблем.
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Ако става дума за сайт за компаньонки е незаконно, ако говориш за сайт със снимки с интимни части, пак имаш проблем, ако искаш да направиш скучен сайт само със снимки на лица и някакъв текст нямаш проблем.

Ами във всеизвестния сайт АиЕ не са най-скучни снимките, явно има начин, но най-хубаво е консултация с адвокат(но с адвокат в коя област?)
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Относно въпроса ти в първото мнение, няма начин да не носиш отговорност при положение, че на твоя сайт има съдържание, което е нелегално по българските закони. Защо аиЕ и други подобни ги има и нямат проблеми мисля, че можеш да си отговориш сам. В тая страна нищо не става без гръб. Ако нямаш такъв имаш 3 варианта: или да пробваш и да не те хванат, да пробваш и да те хванат от което ще имаш малко разправии, ще ти спрат сайта, малко по полицейските поделения и нааай-много глоба някаква, и 3-ти варинт да се спреш. Избери си вариант и действай, но помисли дали приходите ти ще си струват риска, помисли колко посетители можеш да докараш от тях колко ще изкараш и мисля, че отговорът ще си дойде сам.
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Относно въпроса ти в първото мнение, няма начин да не носиш отговорност при положение, че на твоя сайт има съдържание, което е нелегално по българските закони. Защо аиЕ и други подобни ги има и нямат проблеми мисля, че можеш да си отговориш сам. В тая страна нищо не става без гръб. Ако нямаш такъв имаш 3 варианта: или да пробваш и да не те хванат, да пробваш и да те хванат от което ще имаш малко разправии, ще ти спрат сайта, малко по полицейските поделения и нааай-много глоба някаква, и 3-ти варинт да се спреш. Избери си вариант и действай, но помисли дали приходите ти ще си струват риска, помисли колко посетители можеш да докараш от тях колко ще изкараш и мисля, че отговорът ще си дойде сам.

Прав си, благодаря на всички за отговорите!
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

А ако се качи на чужд хост?
 
От: До колко е законно- Сайт за обяви, категория 18+?

Хостинг в Холандия.
 

Горе