До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си

Atlantius

New Member
Здравейте. На първо място искам да ви поздравя за полезния сайт!

Преди три месеца създадох блогa си TheTvGuy.Net. Направих всичко по силите си да му придам приятен вид, да изглежда интригуващо и т.н
Нов съм в SEO средите и искам да се посъветвам с вас, какво трябва да променя/добавя към блога, за да преуспее?

Разгледайте го и ми кажете, какво мислите и какво трябва да направя за да увелича посещенията и читателите си.
  • Какви плъгини да добавя още?
  • На кои статии мислите, че трябва да наблегна?
  • Какво ви/не ви харесва във визията и съдържанието?

Споделете триковете, които знаете, че работят. Като цяло ми направете една конструктивна критика и споделете опита си. :)

Ето лист с плъгините, които съм инсталирал с цел подобрение на SEO:
All in One SEO Pack
Better Tag Cloud
FeedBurner FeedSmith
Google Analyticator
Google XML Sitemaps
Must Read Posts
StatPress
Twitter Tools
Бутони за Svejo.net
Бутон за topbloglog
 
От: До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си

Блога ти ми харесва ужасно много,добре структуриран има интересни неща,продължавай в същия дух.Колко посещения имаш?Пробва ли със добавяне в директории,писане по други блогове?
Все пак аз не съм от професионалистите,те ще изкажат най-добрата препоръка.
Успех!
 
От: До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си

Благодаря ти twis7. За момента имам към 1000 уникални посещения месечно, но се надявам да се покачат с времето.
 
От: До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си

Текстовете наистина са качествени но не хващам общата идея и цел на тоя блог.
Липсва му тема, прелита от политически анализи и филм ревюта до вицове.
Би трябвало да спада в категорията "личен блог" ама авторското присъствие не се усеща особено.
Изглежда като хиляди други български блогове - темплейта е един от най-ползваните в световен мащаб, задължителните свежо бутони, 20-ина бутона на социалки, фейсбук личица и фолоуърс.
..... Но пък съдържанието е някакси добро.

Ако го списваш за удоволствие само - чудесно. Ако се надяваш на доходи - потърси друга идея.
 
От: До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си

Знам, че темплейта е доста използван, но просто ми хареса. Ако някой има предложение за темплейт, който ще приляга на блога ми ще се радвам да го сподели :)
Сложих бутоните за Свежо просто, защото за нов блог като моя няма много алтернативи за някаква посещаемост и Свежо е прилична опция (ако можеш сподели някоя алтернатива или тактика :) )
Кое в блоговете се приема за авторско присъствие?
Радвам се, че харесваш съдържанието на блога ми:)
 

Горе