Дропшипинг с Amazon и eBay

finty

New Member
Много се говори за дропшипинга и съм сигурна, че много колеги се занимават с това.
Решила съм да направя подробно ревю на моя скромен опит - от схемата, през изчисление на приходи и разходи съответно печалба, избор на продукти и самата реализация.
Темата е необятна и ще опиша всичко в мини-серия статии. Ето първа част http://www.pazaruvane.com/dropshiping-amazon-ebay-shema.html следващите статии ще пускам в следващите няколко дни.

Ще се радвам да коментирате и споделяте опит - ще е полезно за всички.

Във форума имаше интересна статия за това дали е по-добре да се прави dropshipping или да се развива афилиейт бизнес мога да кажа, че ако бизнесът е сравнително малък нещата могат да се съчетаят. Нека обсъдим?
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

От своя опит мога да споделя, че дропшипинга е в пъти по-печеливш от афилиейт бизнеса.
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Много интересни статии. Благодаря ти! Възникват ми следните въпроси:

1. Не е ли проблем, когато клиентът ни от eBay получи кашонче с логото на Амазон?
2. Относно афилиейт програмата на Амазон, какъв процент комисионна се печели, когато купуваш продукти от оутлета или с голяма намаление? Продължават ли да ти изплащат стандартните 7-10% или по-малко.
3. Не е ли проблем ако препоръчаш сам себе си или дори и да регистрираш приятелката си и тя да те "препоръча", от Амазон правят ли проверки. Тоест има ли риск да ти затворят акаунта?
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Да и аз се замислих като колегата @istani123 за това,дали евентуалният купувач няма да получи кашонче и фактура от Амазон.Според мен не би бил във възторг.За щастие попаднах на статия от американски търговци как се избягва това,но беше отдавна и не проявих интерес.Би било хубаво да ни дадеш насока някаква.
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Около създаването на профилите ще има доста трудности и въпросителни. Примерно аз купувам стоки от ибей и ги продавам в продавалник ( тук не поставям акцент ) , но реално имам оставени 15 положителни оценки от продавачите , това означава ли , че мога да използвам същия профил за продажба.
Сега относно физическата продажба :
1. доколкото съм запознат "амазон" имат на доста места по света складове , ако даден артикул се поръча от англия , а го няма в техния склад , какво става и променят ли се разходите за доставка?
2. Не са изключени доставки на продукти с дефекти ( или такива са само продуктите от Китай) , говорим за козметични забележки в следствие на транспортирането.
3. Трябва да си подготвим средства за връщане на част от стойноста на клиента поръчал повредената стока , естествено , след като сме получили доказателствени снимки.
4. Как да си изберем страните , в които да работим ( ebay.de , co.uk , .com , .fr ... ) , ако може инфо как бачка амазон , къде имат складове и примерно ако купуваме от амазон.ко.ук трябва ли задължително да продаваме в ибей.ко.ук
 
Последно редактирано:
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Аз имам още един въпрос.
Акаунтите в ebay нямаха ли някакви лимити за месечни продажби и как можем да избегнем или да преминем тези лимити за да не се ограничаваме до 10 продажби на месец :).
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Търсачка на форума?

Link.

Да се избегнат – никак. Да се преминат – никак. Да се увеличават с времето – някак, вече да (вписал съм как с обаждане, и с нищо друго). Но постепенно.
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

¦•••SHERIFA•••¦ А какво ще рече постепенно.Аз сега тепърва ще си правя нов акаунти и искам да започна да продавам, но тези 10 продажби за един месец не ми стигат за никъде.След колко време след създаването на акаунта може да им се обадя и евентуално да ми повишат лимитите
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Обаждането е на всеки 30 дни (cooldown) след като се достигнат лимитите. Проверява се от първия линк от препратката в предходният ми пост. А от втория линк пък се чете изобщо цялостна информация за лимитите. 5 пъти съм ги чел, препрочитал и т.н., за да разбера как действат. Проверка на лимитите от тук, където и пише кога може да им се звънне. Звъни се, увеличават лимита, и като се отиде на същата страница няколко часа по-късно вече показва и новото преизчислено време с 30 дни отгоре с посочена дата кога евентуално най-рано може да се звънне за следващо увеличение на лимита, а ДО тогава се трупат положителни feedbacks с 5-ци на DSRs.

Инсталацията на Mail Client (за препоръчване: Mozilla Thunderbird с refresh на пощата нагласено на 1 мин., който да е постоянно пуснат) е задължителна.
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Това е интересна тема... добре Шерифа? Някакво развитие ?Ти още ли се занимаваш? Би ли ми дал обяснение на тези въпроси:


1.Защо ми трябват два акауунта и в е-бай и в амазон? Кой амазон и кой е-бай ? Мога ли да търгувам с тези в Америка или е по-добре към ebau.co.uk? и амазон.uk?
2. Какво става с Таксите ? ДА не ме погнат данъчните на края?
3.Виждам,че това е нещо като... да си прекупвач! - --> е окей,ако почна да разцъквам с някакви стоки за по 100-200 долара/паунда... какво става? какво ОСТАВА? за мен? Т.е. аз трябва да имам една смеетка заредена с поне 1000 долара за да мога да прекупувам , така ли излиза? Иначе как ще препродавам?
4.Бях видял един пич да пише: "You will still need to learn on the small details by purchasing the product. Now if you want the high margins of 200 and 300 a day profit you will have to upgrade. See you there". Т.е. ... нещо като - прекуваческа работа ми изглежда? така ли е?
5. какъв пей-пал акаунт трябва и трябва ли да се правят онея неща там с Бутона - regular или business account?
6. как по лесно да се пускат парите от т.нар. PayPal Funds - щото се бавели по 20 дни, а виждам че някои казват,че може и на 3-ия ден от ПейПал да ти се плати,стига да насочиш еди какво си там >?
7.на кои платформи работи: US EBAY, или ebay.uk ?

--> най-вече как да си регистрирам PAYPAL акаунт --> взима ли пари за това? И друго: каква карта е най-добре да се използва? ДЕбитна? И ПейПал акаунта --> business ли трябвад да е или обикновен или индивудален ли как се казва? Мерси!
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Много се говори за дропшипинга и съм сигурна, че много колеги се занимават с това.
Решила съм да направя подробно ревю на моя скромен опит - от схемата, през изчисление на приходи и разходи съответно печалба, избор на продукти и самата реализация.
Темата е необятна и ще опиша всичко в мини-серия статии. Ето първа част http://www.pazaruvane.com/dropshiping-amazon-ebay-shema.html следващите статии ще пускам в следващите няколко дни.

Ще се радвам да коментирате и споделяте опит - ще е полезно за всички.

Във форума имаше интересна статия за това дали е по-добре да се прави dropshipping или да се развива афилиейт бизнес мога да кажа, че ако бизнесът е сравнително малък нещата могат да се съчетаят. Нека обсъдим?

Forbidden

You don't have permission to access /dropshiping-amazon-ebay-shema.html on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Линка не работи.
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Ако се интересувате от дропшипинг в Йбей чрез Амазон. Мога да отговоря на някой въпроси от скоро се занимавам с това.

skype: georgi-raichev
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Някакво развитие няма ли да има. Никой ли няма да отговори на колегата на въпросите ?
 
Re: От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Отговаряме веднага. Не съм го видял това. Сорка. :)

1.Защо ми трябват два акауунта и в е-бай и в амазон? Кой амазон и кой е-бай ? Мога ли да търгувам с тези в Америка или е по-добре към ebau.co.uk? и амазон.uk?

Зависи какво ще продаваш и къде. Един приятел си е ориентиран за САЩ и си продава само с американските сайтове на тези брандове.

2. Какво става с Таксите ? ДА не ме погнат данъчните на края?

Такси ли? Чакай ти къде ще имаш фирма? Тук ли? Ако е тук, всичко си минава през нея.

3.Виждам,че това е нещо като... да си прекупвач! - --> е окей,ако почна да разцъквам с някакви стоки за по 100-200 долара/паунда... какво става? какво ОСТАВА? за мен? Т.е. аз трябва да имам една смеетка заредена с поне 1000 долара за да мога да прекупувам , така ли излиза? Иначе как ще препродавам?

Е човек,какъв е този въпрос? Как какво остава? Ти нали си търговец, остава колкото ти е търговската отстъпка. Обикновено е около 10-20%, а може и повече, ако продукта го позволява. Примерно при билковите продукти или дигиталните. Имаш блокирани няколко долара, според това какво се договорите с производителя, ако ще шипваш от него. Те са просто като гарант. Случва се (в моята практика) и да няма такова нещо достатъчни са агриймънтите. Идеята на дропшипинга е - клиента ти прави поръчка, плаща ти я, ти препращаш на склада / производителя / дропшипъра, той те чарджва с цената на продукта и при теб остава разликата. Това е.

4.Бях видял един пич да пише: "You will still need to learn on the small details by purchasing the product. Now if you want the high margins of 200 and 300 a day profit you will have to upgrade. See you there". Т.е. ... нещо като - прекуваческа работа ми изглежда? така ли е?

Това не знам от къде е, и няма какво да ти отговоря тук. :) Иначе, ако си добър и носиш продажби и то добри, ще имаш специални цени за теб и условия. Дано съм хванал идеята на въпроса ти. :)

5. какъв пей-пал акаунт трябва и трябва ли да се правят онея неща там с Бутона - regular или business account?

Определено бизнес акаунт. И да е на фирмата ти.

6. как по лесно да се пускат парите от т.нар. PayPal Funds - щото се бавели по 20 дни, а виждам че някои казват,че може и на 3-ия ден от ПейПал да ти се плати,стига да насочиш еди какво си там >?

Как пък се бавели по 20 дни? Да не бъркаш с чека нещо? За 2-3 дни "слизат" на картата, но ако си читав търговец, не теглиш преди да е минал задължителния срок за money back guarantee. За всеки случай, че ги има всякакви. Или просто държиш една сума заключена в акаунта. Едно от двете. Няма какво да насочваш - връзваш си фирмената карта с фирмения акаунт и си готов. ;)

7.на кои платформи работи: US EBAY, или ebay.uk ?

Това не го разбрах, често. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Взимат пари, за верификация на картата, ако искаш, но ти ще искаш. Иначе регистрацията е фри. :) Ползвай Visa или Mastercard, аз лично съм за Visa Classic. Да, бизнес акаунт ти е нужен, ако ще правиш търговия.

Успехи. ;)
 
От: Дропшипинг с Amazon и eBay

Въпросите и начинът на изразяване на shark1234 са принципно детински и детски принципно. Сляти URL-ове латиница с кирилица, неправене на разлики между eB и AMZN, изобщо… не знам дали е очаквал някога отговор на подобен род писане и текст.

  1. Разбира се, че eB и AMZN са тотално различни сайтове и изискващи отделни регистрации. Дори в доста отношения са си конкуренти, но AMZN са винаги били по-големите. С тези в US може да се търгува, стига да се има офис там, warehouse със стоките и прочие. С тези с UK/DE/ES/FR/IT също може, но може и да се изпращат стоките от България, принципно повече време ще им отнеме, докато пристигнат при тях;
  2. Не знам за кои такси става въпрос. Ако е било за AMZN seller fees - Google. Ако е за eB seller fees - Google. Ако е за митнически такси - те са за importing, не за exporting;
  3. И да, и не. Какво остава за теб зависи от това колко си добър в калкулациите и математиката. Изчисления за това колко ще ти струва на теб стоката (+ евентуално VAT+мито за importing-а, ако е извън ЕС), после за колко пари ще я пуснеш за продан, колко време евентуално ще чакаш да се продаде, за колко време ще пуснеш listing-а, колко ще бъде таксата (seller fees), колко ще бъде и таксата за трансфера, и чаааак най-накрая евентуалния % profit. Това за 1000-та не е задължително, принципно може и по-малка сума да се почне, зависи просто КАК вървят продажбите и ДАЛИ даденият item ще е ПРОДАВАЕМ asap. Ако не е, то логично с дни и седмици (и месеци) ще се чака, докато замине. Разбира се, проучване на конкуренцията by keywords, техните цени какви са, кога увеличават/намаляват и т.н., не е лесно;
  4. …;
  5. Business Account за всякакви продажби, бутони и прочие. Personal account принципно (според и съгласно техните правила) се ползва само за разплащания, не и за масови получавания на payments;
  6. PP > Withdraw > 3-5 бизнес дни чакане, докато дойдат. Ако се стигне до 20 дни, или картата е блокирана, или транзакцията ще бъде refund-ната, или не знам какво си чел за това или не си.
  7. С един регистриран еB акаунт, независимо у кой маркет, може да се ползва същият във всички други регионални маркети. Разликата е само във fees и в Top Seller fees след време. Т.е. ако човек възнамерява, че ще прави най-много продажби във Франция, логично се регистрира през еB.fr. Или ако ще прави най-много продажби в Великобритания и Ирландия, както и Северните държави, логично през eB.co.uk.
Относно карта - най-добре дебитна Visa. За банка - DSK. За предпочитане да е Virtual Visa. Задължително преди това изкарано електронно банкиране (DSKDirect), откъдето ще се управляват картите и средствата, и трансферите. Може да се извадят 5-10 Virtual Visa/MC карти, не е проблем и е безплатно, даже и препоръчително също, а НЕ само една (повечето хора „странно“ защо имат само по 1 карта, и като/ако стане гаф някога - айде чакане наново 2 седмици, докато дойде новата карта, за София 3-5 бизнес дни). Вземете 3-5-10 карти, 1 Visa пластика (PayPal), 1 MasterCard пластика (Skrill), 1 Maestro пластика (ePay), 5-10 виртуални карти (но пак са пластики) Visa и Maestro, и готово.

Още информация и допълнения:

 

Горе