Дропшип опция

stefanow_stefan

New Member
Привет! Има ли някаква опция в дропшип услугата, да е с наложен платеж. Това ще рече, след като го платя по интернет, да го пратят с наложен платеж за клиента и парите да си ги взема някак си. Защото ми се струва, че в България никой не би се доверил първо да ти плати стоката и при това да я чака 1-2 седмици. :( Даже скоро четох ли, гледах ли така измамени хора за евтини лаптопи и телевизори, на които им казали да платят, пък до седмица ще пристигнат и току виж сайтът затворил. Tа хората си имат основание да не вярват. Ако може някой, който има сайт или знае някой известен сайт, който да е дропшипърски да пише, че честно казано никога не съм виждал български такъв. :)
 
От: Дропшип опция

не мисля че има проблем.

когато се пуска стоката като подател се пише фирмата или частното лице посредник по сделката и по този начин то(демек ти в случая) получава наложения платеж.
дори по принцип е възможно ти да направиш товарителницата и да я изпратиш на дропшипъра, той само да я изпълни...
 
От: Дропшип опция

не мисля че има проблем.

когато се пуска стоката като подател се пише фирмата или частното лице посредник по сделката и по този начин то(демек ти в случая) получава наложения платеж.
дори по принцип е възможно ти да направиш товарителницата и да я изпратиш на дропшипъра, той само да я изпълни...

Вече трети китайски сайт ми казват че не ставало. Май от Китай няма да стане... а от Европа досега един не съм намерил, пуснал съм в няколко форума и на няколко места. От китайците си е най-изгодно, но, уви, са много ограничени! :cry:
 
От: Дропшип опция

аз изказах мнение само за български фирми

не съм срещал чужденци да работят с наложен платеж...
 
От: Дропшип опция

За български фирми и аз знам, даже го правя редовно. Попълваш товарителницата с адрес на изпращач, получател и получател на наложения платеж.
За чужбина доколкото знам - такова животно няма. Не са и чували за наложен платеж. Един път ми отне доста мейли да обясня на един румънец какво е това "Наложен платеж".
Според мене е по-добрия вариант с предварително плащане. Няма да се чудиш дали ще си я вземе поръчката или не. Един път като плати....
 
От: Дропшип опция

В България ми се струва, че няма да върви... може ли да линкнете някой български дропшип сайт, че ми е интересно :rolleyes:
 
От: Дропшип опция

Думата „наложен платеж“ е измислена (може би) от българските частни куриерски фирми (най-вече – Еконт и Speedy). Или може би в далечното минало от Български пощи и вече „отарашено“ от частниците, придобило по-голяма сила и гласност сред населението, както и използваемост.

Нормално е в чужбина да няма, там хората обикновено ПАЗАРЯТ С КАРТИТЕ СИ ОНЛАЙН, не са „лумпени“ като българина, желаещ „Абе искам всичко да е с Еконт, да му дам парата на ръка, да видя продукта!“ – пълна пародия и простотия, за което пък Dropshippers/Traders/Sellers би следвало да се сърдят на „българина“ за съжаление, а може би дори и на себе си, ако и той иска „по този начин“.

Нормално в чужбина да не знаят „к'ва е тази риба“, тъй като там няма такова нещо. Съответно и за това доста „крадливи хора“ отиват да изкарват там парички с цел измами и прочие, тъй като се „хващат“ доста повече на въдицата, но това е друга тема.

---

Dropshipping от Китай има смисъл, когато си намерил правилната връзка и контакти, а парите му са изпратени по метод/вариант, който ТОЙ каже, не който „ти кажеш“. Триъгълна логистика може и да съществува в BG (пак от частник куриерска фирма), но надали и за там. Чужденците, които пазарят от Китай и препродават после било в страната си или чужбина – или отдаааавна са си развили бизнеса и редовно си пазарят от едни и същи suppliers по малко, после си ги избиват, ИЛИ действане направо чрез контейнери за супер мега много стока, която съответно идва на АДСКАТА ниска цена, а profit-а е далеч по-голям (логично и съответно). Да, по-бавно ще иде (ако е с кораб, ако е Air - там не знам, може би пак солено такса за превоз). Но колкото и да е „солено“, все би следвало да се избие от продажбите, реализирани на чужденстранния пазар (в България – GG & GL). За това по МОЛ-овете и другаде често идва стока от Турция – евтино, бързо, контактно, дори и собствениците са… турци, в което няма нищо лошо, само дето кинтите отиват в турски фирми от български клиенти :). Подобно на стоката, идваща от Китай/Тайван има на 2 порции – за West EU & East EU, от Турция би следвало да е нещо подобно. Всеки е виждал отлично качество, но и адски бозаво такова, логично и на евтина цена.

За единични бройки тип „Днес купувам 2 стола от Китай, идат за 3-4 седмици, продавам ги за до 1-2 седмици, после купувам още 2, чакам още 3-4 седмици, продавам ги, и т.н.“ малко „кофти“ се получава, но не и невъзможно. Факт е, че доста седмици се губят. Факт е, че и с нисък бюджет - пак GL. Факт е, че и не би следвало в онлайн магазин за има „2 стола стока“, или часовници там… То дори по пазара няма, където са по 5-10-15 лв. (боклуците).

Общо взето си е трудоемка работата и с намирането, и с организирането, и с бизнес плана, и с методологията, и с всичко в крайна сметка. (!) И с реализирането на продукцията за БЪЛГАРСКИЯ пазар (!).

Но и винаги можеш да започнеш с „летящ старт“ – отивайки към Тъмната страна на Силата и теглейки кредит от банка, заробвайки се за (може би) пол'вин живот напред. Светлата страна на Силата е чрез дебитни пари или такива, каквито имаш (изразено в хилки отново). И да се загубят, и да се провали всичко, поне няма да го има „робуването“ към X банка, което долу-горе е приемливо, и сме на нулата (отколкото на МИНУС еди си колко хилки).

Edit: За една от тъмните страни на дропшипинга... (малко неграмотно заглавие, тъй като такава дума българска реално НЕ съществува и никога не е съществувала).
 
От: Дропшип опция

Контейнър, както казваш ти, е най-добре наистина, най-голяма печалба, много разнообразие, но трябва и голям начален капитал. Конейнъра да се докара(без продуктите) е около 2600$... Те се избиват много бързо, защото ако вземеш стока за 10 000$, тук ще можеш да я продадеш за 30 000$ (Ако го продаваш евтино). За кредитите много точно го каза, ако не успееш си на МИНУС и то не малък, а ако инвестираш собствени пари и се провалиш си на нулата. Въпреки че при този бизнес възможността да се провалиш не е голяма, даже малка може да се каже. Ти имаш продуктите, може да се продават бавно, но не се трупат дългове, не плащаш заплати...
 
От: Дропшип опция

Какво ти трябва всъщност на теб? Дропшип схема директно от Китай или дропшип с триъгълна лоистика в БГ?
Интересуваш се конкретно от някакъв вид стоки или питаш по принцип?
 
От: Дропшип опция

Дропшип с триъгълна логистика, точно. :) Търся аксесоари за мобилни телефони(калъфи, протектори...) или часовници. :)
 
От: Дропшип опция

Е те не са толкова скъпи. Вкарай 2-3000 бр. и ако не искаш сам да се занимаваш събери някой друг приятел и ги продайте за месец 2.
 
От: Дропшип опция

Това винаги е било лесно на думи. Даже може и да се сформира като фраза тип „Купи хиляди бройки на X/Y/Z неща от Китай, докарай ги, а после ги продай в Европа/САЩ, спечели и завърти бизнес!“ – страшния бизнес…

Някои хора имат стотици/хиляди приятели у FB. Десетки приятели в Skype (отделни от абонатите). Мижава бройка real life приятели. И долу-горе на пръстите на едната ръка (или по-малко) няколко сериозни приятеля, от които я има 1, имащ нужните финанси, узрялост, риск, предприемачески нюх и т.н., я не.
 
От: Дропшип опция

Да, винаги е по-лесно само да говориш. Дали ще спечелиш или не зависи на 99% от теб. Ако си пиеш биричка всеки ден и чакаш някой да ти купи продукта, няма да стане. Ако си решен да ги продадеш - ще успееш. Колко точно ще спечелиш вече е друг въпрос. Зависи от това колко интересен продукт ще поръчаш, как ще го представиш, как ще го рекламираш и така на татък. Естествено и други хора ще опитват да направят подобно нещо и малко или много се конкурират за една и съща група хора. Има риск от провал. Има риск някой да вкара по-голяма бройка от същия продукт и да подбие цената. Всяка инвестиция крие рискове. Винаги е било така и винаги ще бъде. Аз лично съм правил по-горе описаното 4 пъти и само 1 от продуктите не успях да продам. Някъде бях на 0, някъде на минус, но от другите спечелих. Да, голяма занимавка е, има си и разправии както с доставчици така и с некоректни купувачи. Но няма как да е иначе.

За това което говоря не ти трябват повече от 5 човека. 2-3ма са напълно достатъчни. Стига всеки да върши работа. То и сам може, даже за мен това е по-добрия вариант.
 
От: Дропшип опция

Колеги, триъгълна логистика няма от десетки години. Това, което се използва от БГ куриерските фирми е няква изродена форма. Този тип логистика е измислен още като се е развивала Северна Америка - от Европа са минавали през Африка за роби, карат ги в САЩ, а от там взимат сурвени и семена за насам.

Ето как може да стане дропшипинг чрез китайски сайт:
Получаваш поръчка, пращаш паричките. Идва на адрес и от там изпращаш на крайния клиент.
Друг вариант е: направо поръчката да отиде към крайния клиент, но той трябва да ти заплати предварително.
 
От: Дропшип опция

Е те не са толкова скъпи. Вкарай 2-3000 бр. и ако не искаш сам да се занимаваш събери някой друг приятел и ги продайте за месец 2.
Вкарвахме вече, но е много относително за мобилни аксесоари, защото на всеки 5ти му поръчвахме от Ebay(защото го нямаме) и си помислих да направя сайт с всички възможни. :)

Това винаги е било лесно на думи. Даже може и да се сформира като фраза тип „Купи хиляди бройки на X/Y/Z неща от Китай, докарай ги, а после ги продай в Европа/САЩ, спечели и завърти бизнес!“ – страшния бизнес…

Някои хора имат стотици/хиляди приятели у FB. Десетки приятели в Skype (отделни от абонатите). Мижава бройка real life приятели. И долу-горе на пръстите на едната ръка (или по-малко) няколко сериозни приятеля, от които я има 1, имащ нужните финанси, узрялост, риск, предприемачески нюх и т.н., я не.

Много си прав! Много малко са хората, с които можеш да седнеш на маса да броиш пари.

Колеги, триъгълна логистика няма от десетки години. Това, което се използва от БГ куриерските фирми е няква изродена форма. Този тип логистика е измислен още като се е развивала Северна Америка - от Европа са минавали през Африка за роби, карат ги в САЩ, а от там взимат сурвени и семена за насам.

Ето как може да стане дропшипинг чрез китайски сайт:
Получаваш поръчка, пращаш паричките. Идва на адрес и от там изпращаш на крайния клиент.
Друг вариант е: направо поръчката да отиде към крайния клиент, но той трябва да ти заплати предварително.
Това е най-добрата идея, според мен. Тъпото е, че клиентът ще чака 1 ден повече, но какво пък толкова, нали е чакал 10-20 :D
 

Горе