Дублирано съдържание

despart

New Member
Здравейте приятели, имам малък проблем този линк http://mov.bg/videos/835/?page=1
и този линк http://mov.bg/videos.php?page=1 зареждат една и съща страница, това дублирано съдържание ли е? Просто сменихме системата на сайта и първия линк е остатък от старата система, и ще се исчистят ли някога при положение, че се отваря страница.

Благодаря!
 
От: Дублирано съдържание

Дори и да го преброи като дублирано съдържание мисля че не е толкова страшно защото пак е на същият домейн
 
От: Дублирано съдържание

Няма значение че е на същия домейн. Това е все едно да лъжеш гугъл че имаш много съдържание чрез копиране. Направи един скрипт за 301 редирект от старите урл към новите.
 
От: Дублирано съдържание

Според мен просто няма да му го индексира като уникален, не вярвам да го накаже по някакъв начин
 
От: Дублирано съдържание

старите вече не съществуват има ги само в гоогле в сайта ги няма никъде просто такива адреси нямам. Изтрити са те не съществуват съществуват само в кеша на гоогле. така че няма как да направя редукт.
 
От: Дублирано съдържание

старите вече не съществуват има ги само в гоогле в сайта ги няма никъде просто такива адреси нямам. Изтрити са те не съществуват съществуват само в кеша на гоогле. така че няма как да направя редукт.

Е, те ако са само в кеша няма проблем. Като ги обходи следващият път гугъл ще види че му връща 404 и ще ги махне. Ама пак нямаше да е зле с 301 да си пренасочиш към новите урл, за да не губиш от текущия СЕРП позишънинг. Щото сега все едно почваш отначало.

А иначе (ако ги имаше и двете) много ясно че няма да индексира едното урл, ама е хубаво да му указваш на гугълчо кое как къде, че не се знае алгоритъма дали няма да те прасне нанякъде... :)


Забравих да спомена че в уебмастър туула ще ти изкара грешки че ги няма урл-тата, ама като си обходи всичко ще види че няма и линкове към тях и постепенно ще изчезнат от кеша. Пък и от уебмастър туула имаше някъде опция да му кажеш на гугъл да си махне определени страници от кеша. Пишеш за основание че е дублирано и би трябвало да се махнат.
 
От: Дублирано съдържание

Не съм минавал към нов урл, просто смених системата с друга която кодира връзките по друг начин. Проблема е друг голяма част но старата система беше индексирана. Сега започна да индексира новата система и всичко и е като трябва. Но за съжаление на старите връзки не дава не връща 404 за да ги премахне. А връща страница от сайта и затова не иска да ги премахне
което ме притеснява . Демек всички стари връзки от старата система сега, водят към една страница. но за съжаление тази страница не е 404. И сега се чудя как да ги махна тези връзки и това дали няма да навреди
 
От: Дублирано съдържание

Имаш нещо останало в htaccess-a най вероятно. Иначе не виждам как едната система ще разбира урл-тата на друга система!?!
 
От: Дублирано съдържание

Не няма нищо объркано, но за всеки случаи сложих един ред в htaccess-a да пренасочва това което не ми трябва към грешка 404. Сега ще изчакам и ще видя резултата. сега всички стари линкове сочат към грешка 404. Надявам се с това да се оправи проблема. какво мислите
 
Последно редактирано:
От: Дублирано съдържание

Би трябвало да свърши работа :)
 

Горе